Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy w Elblągu dopalacze nadal stanowią problem?

10.03.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy w Elblągu dopalacze nadal stanowią problem?
Fot. Archiwum redakcji

Podczas dzisiejszej (10.03.) Komisji Bezpieczeństwa radny Koalicji Obywatelskiej Wojciech Karpiński poruszył temat dopalaczy. - Czy w naszym mieście dopalacze nadal stanowią problem? - pytał.


Pierwszy sklep z dopalaczami pojawił się w Elblagu w 2008 r. W dniu otwarcia odwiedziło go ok. 300 osób. Od tego czasu szczególnie wśród młodych ludzi nastała niebezpieczna moda na dopalacze i choć sklep został zlikwidowany, problem nie zniknął.

 

Dopalacze to środki, które nie tylko uzależniają, wyniszczają organizm, ale również mają wpływ na zmianę świadomości. Rujnują uczucia i prowadzą do depresji, a niejednokrotnie do samobójstwa

 

- zaznaczył kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblagu.


O tym, że dopalacze nadal stanowią problem w Elblągu zwracano uwagę jeszcze w 2019 r.  - Być może przez to, że zlikwidowany został sklep, problem został ograniczony. Teraz jednak bardzo często występuje wśród osób objętych pomocą społeczną. To wcześniej nie miało miejsca - stwierdziła w maju 2019 r. podczas posiedzenia Komisji Monika Kurpanik, dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Elblągu.


Radny Wojciech Karpiński powrócił do tematu dopalaczy podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji. - Czy w 2020 i 2021 r. prowadzone były czynności operacyjne dotyczące rozprowadzania dopalaczy w Elblągu? Czy istnieje ten problem w naszym mieście? Czy macie na oku miejsca, w których podejrzewacie, że tego rodzaju czynność są prowadzone? Czy w ogóle problem dopalaczy istnieje w Elblagu? - pytał.


Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko zapewniał, że sytuacja w naszym miejście, jeśli chodzi o dopalacze, uległa zmianie. - W ramach mocnych działań policji i sanepidu organizowaliśmy tysiące spotkań pod hasłem "Dopalacze oferta śmierci". Dodatkowo w ustawie zostało to uregulowane jako "inna substancja zabroniona". Dzięki tym działaniom problem zmalał. Nie mogę powiedzieć, że zniknął, bo on nadal jest - przyznał.

 

Istotne jest to, że sklepy z dopalaczami nie funkcjonują w naszym mieście i co ważne nie mamy już hospitalizacji związanych z dopalaczami. Ludzie z poważnymi zatruciami wywołanymi dopalaczami nie trafiają już do szpitali. Ale oczywiście cały czas monitorujemy sytuację

 

- podkreślił Robert Muraszko.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Zaraz
  Środa, 10.03

  A kto rządzi w UM Elbląg czy nie P O i PSL i SLD to wasza wina że nadal narkotyki są w Elblągu. ZAGROZENIEM.

 2. 2
  +3
  ~ kilo
  Czwartek, 11.03

  jakie nudy wymyślają ci radni, aby tylko poudawać że coś robią, wstyd

 3. 3
  +1
  ~ Wolne Konopie
  Czwartek, 11.03

  Oto do czego prowadzi delegalizacja błogosławionych, pożytecznych od tysiącleci dla człowieka roślin i głupota rządzących, nie mających bladego pojęcia o temacie, w którym się produkują. W parlamencie są w tej chwili - dzięki Lewicy - prowadzone prace nad legalizacją marihuany medycznej, w tym również refundacji m.in. uprawy konopi indyjskich na własny użytek. Lewą marsz!

 4. 4
  +1
  ~ ciszej i z sukcesem
  Czwartek, 11.03

  Kolejne głupawe pytanie "radnego". Samo myślenie o zażyciu "wspomagania" jest problemem. Co "radny uważa za problem? Niech przeanalizuje miejskie statystyki medyczne, policyjne, szkolne, psychologów, ..., dokona analizy i dopiero pyta. Nie może radny robić bezpłatnej reklamy dilerom i zachęty biorcom swoi niemądrym pytaniem. Tydzień temu podawano że służby zatrzymały w okolicy masę "towaru". Problem jest , ale zwalcz się go skutecznie na każdym szczeblu - od przedszkola do kościoła - i po cichu a ogłasza głośno na ile poszedł siedzieć dawca i biorca. W tych sprawach rozgłos i miękkie prawo są właśnie problemem. Po "radnym" (kolejnym) nie spodziewam się wiele, ale ... . W RM podobno są stosowne komisje więc DO ROBOTY!!!

 5. 5
  +1
  ~ hmmmm
  Czwartek, 11.03

  Selekcja naturalna. Jeżeli ktoś jest tak durny żeby żrec środek na szczury, do udrożniania rur, środki do ochrony roślin, domestos i inne tego typu goowna to powodzenia.

 6. 6
  0
  ~ Xardas
  Czwartek, 11.03

  Wedlug mnie zawsze będą stanowić bo celna puszcza paczki jeśli ktoś zamowi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9170389175415