Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Niecałe 18 tys. zł dofinansowania na kulturę. To mniej niż Miasto zaplanowało na ten cel

09.03.2021, 15:00:38 Rozmiar tekstu: A A A
Niecałe 18 tys. zł dofinansowania na kulturę. To mniej niż Miasto zaplanowało na ten cel
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Dwa stowarzyszenia otrzymają dofinansowanie na realizację wydarzeń kulturalnych. Miasto wesprze organizację festiwalu Wielorzecze i konkursu smyczkowego łączną kwotą 17 tys. 800 zł. 

 

Miasto ogłosiło wyniki konkursu ofert na Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2021 roku. Finansowe wsparcie otrzymają dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Alternatywni na VIII Festiwal Literatury Wielorzecze (7 800 zł) i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki na Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (10 tys. zł).

Łącznie więc Ratusz przeznaczy na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych w tym roku 17 tys. 800 zł. To dużo mniej niż planowano. W ogłoszeniu konkursu czytamy, że w 2021 roku na ten cel w budżecie zaplanowano kwotę 90 tys. zł. Przypomnijmy. W 2020 r. nie przeznaczono na takie działania an złotówki, a w 2019 roku, było to 97 tys. zł. 

Dofinansowanie na Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2021 roku, udzielone zostało jedynie dwóm stowarzyszeniom z uwagi na fakt, że tylko te dwa podmioty złożyły swoje oferty w konkursie. Oba stowarzyszenia otrzymały dotacje w kwotach, o które wnioskowały

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Mariusz
  Wtorek, 09.03

  Ważne że będzie pomnik za 150 000 to będzie kultura

 2. 2
  +9
  ~ kuk
  Wtorek, 09.03

  A ile zostanie przeznaczonych pieniędzy na czyszczenie chodników z piachu by było i kulturalnie i promocyjnie z turystyką?

 3. 3
  +11
  ~ jak okupant
  Wtorek, 09.03

  To tylko świadczy o zarządzie miasta i RM. Antek dostał ponad 5 mln na jakąś martwą "akademię". Takie sumy na Kulturę świadczą też o braku integracji społeczeństwa i jego tkwieniu w prymitywizmie plemiennym. Wielorzecze - rozumiem i popieram, ale poza ukraińskością są inne odłamy też kulturowe. Dlaczego brak im aktywności w pozyskiwaniu miejskich funduszy? A zespoły dziecięce i młodzieżowe? Oceaniczne miasto i grosze na kulturę.

 4. 4
  +1
  ~ nord
  Wtorek, 09.03

  Czy odbędzie się w tym roku kolejny Jazzbląg w Galerii EL ?

 5. 5
  +5
  ~ Joshua
  Wtorek, 09.03

  18 tys?? Ja dobrze czytam?? W trochę ponad 100 000 mieście, to jest jakiś żart prawda??

 6. 6
  +2
  ~ paranoje
  Środa, 10.03

  a na nierobów ze straży miejskiej idzie ponad 3 miliony, a ile idzie kasy na ratusz, na marnego gospodarza i pełno zastępców, a ile dostaje Czyżyk? a ile idzie kasy na departament zarządzania kryzysowego? którym kieruje emeryt strażak Świniarski i guzik robią i można by tak wiele wymieniać w tym chorym Elblągu

 7. 7
  +3
  ~ zez
  Środa, 10.03

  Z kazdym rokiem znaczenie słów Elbląg i Kultura coraz bardziej się oddalają . Co dziwne dla mlodszych i srednich do zrozumienia - za czasów PRL -u na szeroko rozumianą kulturę i twórców , artystów , muzyków ,plastyków , ludzi pióra szły nieporównywalnie wieksze fundusze nawet w takim Elblągu , niż te 18 tys na waciki. A dziś -skończyłeś ASP , A.Muzyczną , PWST , to Twoja sprawa i radż sobie sam , no chyba ,że jesteś podchaczony pod PiS , to i po technikum możesz być prezesem spółki państwowej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0799460411072