Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Które imiona rodzice z Elbląga wybierali najrzadziej, a które najczęściej?

05.02.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Które imiona rodzice z Elbląga wybierali najrzadziej, a które najczęściej?
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zuzanna i Julia oraz Antoni. Te imiona Polacy najchętniej wybierali dla swoich pociech w ubiegłym roku. Sprawdziliśmy, jak elblążanie w 2020 roku najczęściej nazywali dzieci, a które imiona należą do najrzadszych.

W 2020 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Elblągu zarejestrowano 2247 dzieci. Jak wygląda nasz lokalny ranking nadanych im imion? Sprawdzamy.

Dziewczynkom w 2020 roku, rodzice w Elblągu najchętniej nadawali imię Maja (to również najpopularniejsze imię żeńskie w Elblągu w 2019 roku). Na kolejnych miejscach w tym zestawieniu znajdują się: Lena, Julia, Nadia i Zuzanna.

W przypadku chłopców elblążanie podobnie jak większość Polaków najczęściej wybierali imię Antoni. Tak samo zresztą było również w 2019 roku. Równie popularne w 2020 r. były imiona: Aleksander, Jakub, Franciszek i Ignacy.

 

Wśród najrzadziej wybieranych w Elblągu imion żeńskich znajdują się: Inka, Natasza, Lilla, Kinga i Matylda. W przypadku imion nadawanych chłopcom są to: Jerzy, Dionizy, Gustaw, Ariel i Eligiusz. W 2020 roku nie było przypadku odmowy rejestracji urodzenia dziecka ze względu na wybrane imię

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Jak się okazuje, wybory elblążan w wielu przypadkach są zbieżne z tymi, które znajdujemy w ogólnopolskim rankingu imion 2020 roku. W ostatnim roku dokładnie tyle samo dziewczynek w Polsce otrzymało imię Julia, co Zuzanna, więc królowe są dwie! W przypadku imion dla chłopców król jest tylko jeden i to od lat. To Antoni - poinformował Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM. Polacy chętnie wybierali również imiona: Zofia, Hanna, Maja i Lena oraz Jan, Aleksander, Jakub i Franciszek. Najpopularniejsze imiona w 2020 roku w województwie warmińsko-mazurskim to Zuzanna i Aleksander.

Pełną listę imion, które w 2020 roku rodzice nadawali swoim synom i córkom znajdziemy na stronie dane.gov.pl.

 

Nie wszyscy rodzice decydują się na najpopularniejsze imiona. Wybierają również oryginalne lub dawno nieużywane. Ramona, Konsuela i Eulalia – to dziewczęce imiona, które w naszym zestawieniu pojawiają się najrzadziej. Wśród chłopców do tej grupy należą: Joszko, Zbyszko czy Hipolit

 

- informuje Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM.

Wybierając imię dla potomka, należy pamiętać, że według prawa, nie może ono ośmieszać dziecka. Co więcej, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego (USC), w którym chcemy zarejestrować potomka, może odrzucić nasz wybór.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Eugen
  Piątek, 05.02

  A gdzie takie imiona kiedyś popularne : Alfons, Wacław (wacek), Lodzia, Adolf, Donald,

 2. 2
  +4
  ~ Bezpolotu
  Piątek, 05.02

  Te najczęściej wybierane to rodzice nie przemyśleli, że to zbyt popularne imię. W przedszkolach już jest nawet po piątce dzieci w grupie z tymi samymi imionami.

 3. 3
  +8
  ~ Machupichcę
  Piątek, 05.02

  A jak w statystykach wypadają piękne imiona Jesica i Brajan ?

 4. 4
  --3
  ~ Albin och Albin.
  Sobota, 06.02

  Jak można chłopca nazwać imieniem Antoni. Ludzie to brzmi źle. Kiedyś, w czasac PRL, była taka anegdota jak pasażerowie tramwaju, maksymalnie zatłoczonego, kiedy dowiedzieli się od rozpromienionego młodego ojca, że jego syn otrzymał imię Albin, to wszyscy skomentowali to okrzykiem "o k...a" . Wtedy to imię źle się kojarzyło. Dzisiejsi rodzice nie wiedzą dlaczego Albin był na cenzurowanym. Wyjaśniam im, wtedy to imię nosił jeden z ówczesnych aktywistów PZPR, najbardziej potępiany przez naród. A Antoni coś mi przypomina tamtą historię.

 5. 5
  +4
  ~ Bolesław
  Sobota, 06.02

  A Jarka nie lubią?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0060038566589