Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie nadal segregują za mało. Zespół urzędników, wymyśli jak to zmienić?

01.02.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie nadal segregują za mało. Zespół urzędników, wymyśli jak to zmienić?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wielu elblążan nadal ma problem z segregacją śmieci, choć od 2020 roku jest to już obowiązkiem wszystkich. Miasto chce to zmienić. W tym celu powołano zespół ds. opracowania koncepcji w zakresie przestrzegania selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości.

 

Zarządzeniem prezydenta Elbląg powołano zespół ds. opracowania koncepcji w zakresie przestrzegania selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości. W jego skład wchodzą m.in. nowy dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Marek Pilichowski, dyrektor Departamentu Gospodarki Miasta Dariusz Ostrowski, kilku urzędników Ratusza, a także przedstawiciele: Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. 

 

Powołanie zespołu ma na celu zwiększenie ilości odpadów komunalnych segregowanych, zbieranych i odbieranych z terenu Elbląga i osiągnięcie przez Gminę Miasto Elbląg wymaganego poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła

 

- czytamy w uzasadnieniu zarządzenia w tej sprawie.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Przyczyna
  Poniedziałek, 01.02

  Śmietniki ZBK i wspólnoty nie zabudowane i stoją pojemniki non stop pełne. Może wreszcie straż miejska Zacznie działać i karać administratorów .

 2. 2
  +13
  ~ !!
  Poniedziałek, 01.02

  Jestem ciekawa co pan Pilichowski zaproponuje

 3. 3
  +18
  ~ Kasia
  Poniedziałek, 01.02

  Co oni wyprawiają . Boki można zrywać.

 4. 4
  +13
  ~ czytelnik
  Poniedziałek, 01.02

  Informacja nic dodać nic ująć do Teleexpressu

 5. 5
  +23
  ~ Wertex
  Poniedziałek, 01.02

  a mało kasy biorą w czynszu za śmieci??? 18zł. za osobę na miesiąc!!! Przy średniej rodzinie 2 + 1 to jest ponad 50zł miesiąc w miesiąc! Co robią z tą kasą??? Wydają na nowe departamenty i nowych dyrektorów.

 6. 6
  +22
  ~ mis
  Poniedziałek, 01.02

  niech wymyslaja jak podniesc ceny za wywoz i dlatego mieszkancy powinni wymyslec jak zmniejszyc ilosc tych urzednikow w ratuszu o 40-50 procent przeciez musimy wszyscy na nich pracowac

 7. 7
  +21
  ~ Fixum dyrdum
  Poniedziałek, 01.02

  Zespół to oczywiście przykrywka, włodarz juz pomysł dawno ma( drastyczna podwyżka), tylko nie ma na kogo zwalić, więc potrzebuje kozłów ofiarnych. Może tak systematyczniej odbierać śmieci, to się nie będą mieszać. Faktycznie Elbląg to stan umysłu.....

 8. 8
  +7
  ~ 123
  Poniedziałek, 01.02

  Segreguje odpady, jednak zbiorcze kosze te do segregacji są ogólnie dostępne (każdy może do nich coś wrzucić) - osoby z innej ulicy przychodzą i wrzucają do śmieci segregowanych (plastik, papier) odpady nieposegregowane. Później będzie że mieszkańcy nie segregują. Powinni wybudować zamykane na klucz ogrodzenia dla śmietników dla danej klatki, wtedy "pół miasta" nie znosiło by nieposegregowanych odpadów.

 9. 9
  +17
  ~ aaasss
  Poniedziałek, 01.02

  co wy gadacie przyklad carefura tam są kosze niby segregacji po czym jak zdejmuje się a wszystko w jednym worku tak samo smieciarki wrzccaja wszystko do jednego. nie popadajcie w absurdy...

 10. 10
  +10
  ~ Elblążanin
  Poniedziałek, 01.02

  Z chęcią bym segregował ale nie mam miejsca w mieszkaniu na conajmniej 4 różne śmietniki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95902585983276