Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

WOŚP w Elblągu zagra mimo pandemii. Prezydent: To będzie finał inny niż wszystkie

19.01.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
WOŚP w Elblągu zagra mimo pandemii. Prezydent: To będzie finał inny niż wszystkie
fot. UM Elbląg

Mimo pandemii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra jak co roku, w trochę tylko zmienionej formie i reżimie sanitarnym. 29. Finał już niebawem. Jak będzie go świętował Elbląg?

Ze względu na koronawirusa Finał zostanie zorganizowany tak, aby było jak najbezpieczniej. To będzie inny Finał od poprzednich. Jako elblążanin nie wyobrażam sobie jednak, aby Orkiestra miała nie zagrać  w naszym mieście. Tym razem nie gramy o rekord, nie ścigamy się z kwotami zebranymi w poprzednich latach. Zachęcam jednak elblążan do udziału w finale. Pokażmy, że wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

 

Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. - Mamy świadomość, że ten finał będzie inny od tych, które odbyły się do tej pory. Zapraszam jednak wszystkich do wspólnego grania - mówi Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP. I dodaje. - Podczas 29. Finału zachowywany będzie dystans społeczny, wolontariusze będą mieli maseczki, będą obowiązywały wszystkie zasady bezpieczeństwa. Mocno to akcentujemy.

 

Wiadomo, że z  powodu pandemii w tym roku nie będzie imprez i koncertów, będą natomiast obostrzenia sanitarne. Jaki konkretnie będzie 29. finał WOŚP w Elblągu? Temu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli elbląskiego sztabu oraz prezydenta Elbląga. 

 

Tradycyjnie na ulicach miasta odbędzie się kwesta. Wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek.
 

Dziś zamykamy rekrutację. Zostało nam jeszcze ok. 100 miejsc, więc gdyby ktoś chciał to może jeszcze się zgłosić, ale tylko dziś. W tym roku będziemy bardzo dbali o bezpieczeństwo.  Każdy wolontariusz zostanie wyposażony w maseczki, każdy ma możliwość otrzymania płynu do dezynfekcji. Nie angażujemy również osób z zewnątrz, wszyscy nieletni wolontariusze będą chodzili z rodzicami. Wierzymy mimo wszystko, że zapamiętamy ten finał na długo i to zapamiętamy dobrze

- wyjaśnia Gabriela Zimirowska, z elbląskiego sztabu WOŚP.

 

- Dodatkowo czterech wolontariuszy, będzie się poruszało po mieście z terminalami, to oznacza, że będzie możliwość zasilenia konta WOŚP za pomocą karty. 20 puszek w tym roku, znajduje się w punktach stacjonarnych, czyli w m.in. w elbląskich sklepach, salonach - dodaje szef elbląskiego sztabu WOŚP.

 

Oprócz ulicznej kwesty nie zabraknie aukcji. Te rozpoczęły się już w połowie stycznia i potrwają do 1 lutego. Link do tego wydarzenia znajdziemy TUTAJ. - Orkiestra już gra. Na allegro można już licytować około 215 pozycji m.in. kalendarze miasta, sanki, narty, usługi kosmetyczne, książki, gry, biżuterię, pamiątki dla kolekcjonerów, auto na weekend czy oryginalna koszulkę Bayern Monachium - wylicza Bogusław Milusz.

 

Udział w tegorocznym finale zapowiedzieli również m.in. offroadowcy i morsy. - Odbędzie się off-road na Modrzewinie, będzie on relacjonowany w internecie. Z kolei elbląskie morsy o godz. 12 będą kwestowały na plaży w Stegnie. Kwestowały na różną skalę będą również szkoły, przedszkola, zakłady pracy i studenci. Mamy świadomość, że jest to trudny rok. Jednak zagrajmy w Elblągu i razem pokażmy, że wszystko zmierza w dobrym kierunku do normalności - dodaje szef elbląskiego sztabu. 

 

Szczegółowe informacje na temat 29. finału WOŚP w Elblągu znajdziemy na stronie www.wosp-elblag.pl i na fanpage'u WOŚP Elbląg na Facebooku. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 19.01

  Jesteśmy z wami, dzięki WOŚP szpitale zyskują sprzęt. A co do tej pory zrobił kościół dla szpitali oprócz urządzania kapliczek?

 2. 2
  +10
  ~ są wspaniali
  Wtorek, 19.01

  Mamy w mieście wiele osób pasujących do idei WOŚP i przez mieszkańców z Orkiestrą utożsamianych. Niestety, takie wystąpienia "prezydenta" odbieram jako pocałunek przynoszący odwrotne reakcje niż poparcie. Mamy go na co dzień i ciągle w mediach opowiadającego co on zrobi "kiedyś". To przeciwieństwo WOŚP, która głównie przy udziale dzieci , młodzieży, rodziców realizuje za państwo cele "tu i teraz". Na koniec "prezydent" wstawił miejski kalendarz jako prywatny fant na licytację - taki gest pasuje do Wróblewskiego ale nie do WOŚP. No i informacja o takim "geście" spadła ze szpalty w nie całą dobę. Słusznie, bo taka "licytacja" może być kolejnym ukrytym wpłatomatem na kww. Pan Wróblewski słupowaniem i wpłatomatowaniem pozbawił się przywileju bycia twarzą WOŚP w Elblągu. Może to rozumie.

 3. 3
  +11
  ~ dil
  Wtorek, 19.01

  w końcu ludzie zmądrzeli ,i nie maja zamiaru narażać dzieci i dbać o biznes pana Owsiaka .A ci co organizują i nawołują niech sami wezmą puszki i w miasto .Przecież to takie proste ,a nie dziećmi się wysługiwać

 4. 4
  +5
  ~ Wet
  Wtorek, 19.01

  Jamaleg napisz co ty zrobisz a odczep się od innych. Co ma kościół do szpitali? Z orkiestry najlepiej żyje Owsiak i jego rodzina ale jak chcesz pomagaj. Nie zmuszaj i nie innych nie masz do te

 5. 5
  0
  ~ Loki
  Wtorek, 19.01

  No to się naszemu Panu organizatorzy trafili. Zamiast wesprzeć Jurka Owsiaka w tych trudnych czasach i przeznaczyć swoje pieniążki na zrobienie rekordu to się wycofują jak tak.

 6. 6
  +8
  ~ Mona
  Wtorek, 19.01

  Czy to prawda tak jak piszą że wSP11 tynki odpadaja .bo jak dyrektor SP i jego pracownicy 11zbiera na utrzymanie prezesa Owsiaka a nie dba o szkołę i ich uczniow to by było nieładnie .Mam nadzieję że szkoła jest ładna i nie potrzebuje wsparcia

 7. 7
  --4
  ~ Wielbiciel
  Wtorek, 19.01

  No to w tym roku sama śmietanka z puszkami zbierać będzie dla pana Owsiaka .już o Organizatorach z Dyrektorem SP 11 panem Miluszem na czele i jego wiernym oddanym ( pana Owsiaka znaczy się ) nie wspomnę bo to oczywista oczywistość .Brawo dla pana Jurka Owsiaka .Jurek Owsiak jest Wielki

 8. 8
  +7
  ~ Kassandra
  Wtorek, 19.01

  WYJĄTKOWO BO OSTATNI RAZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. 9
  +5
  ~ Tak!
  Wtorek, 19.01

  No to pan prezydent Elbląga Wróblewski robi panu Owsiakowi Niedzwiedzią Przysługę ludzie czemu tak mówicie .???? .Przeciez pan Wróblewski bda o Jurka Owsiaka .Nasz Pan Prezydent byc dobry

 10. 10
  --9
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 19.01

  @ Wet - ja średnio miesięcznie na pomoc innym przeznaczam około 100 zł ale to naprawdę potrzebującym. I wiesz co ci powiem nigdy ale to nigdy nie widziałem żeby jakiś sprzęt zakupiony przez Kościół znalazł się w szpitalu. A ty jak nie chcesz to nie pomagaj przedstawicielu sekty homoseksualno-pedofilskiej. I jeszcze jedno nie narzucaj swoich urojonych praw i obowiązków normalnym obywatelom którzy nie mają ptrblemow z urojeniami

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95517182350159