Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zamieszanie w Klubie Radnych PiS? Przewodniczący Hajdukowski mówił nieprawdę o rezygnacji radnego Fedorczyka

07.01.2021, 20:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Zamieszanie w Klubie Radnych PiS? Przewodniczący Hajdukowski mówił nieprawdę o rezygnacji radnego Fedorczyka
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości podczas grudniowej sesji RM poinformował, że po 10 latach radny Paweł Fedorczyk zrezygnował z członkostwa w Klubie PiS. Zaskakujące było to, że nawet parę dni później takiej deklaracji na oczy nie widział ani Przewodniczący Rady Miasta, ani pracownicy Biura Rady, ani... sam Paweł Fedorczyk.
 

Paweł Fedorczyk radnym jest trzecią kadencję (2010-2014, 2014-2018, 2018-2023). W wyborach samorządzowych za każdym razem startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Od 2010 r. należał do Klubu Radnych PiS.


29 grudnia 2020 r. odbyła się zdalna sesja Rady Miasta. Podczas swojego wystąpienia Przewodniczący Klubu Radny PiS Janusz Hajdukowski poinformował zebranych, że Paweł Fedorczyk złożył rezygnację z członkostwa w ich Klubie.

 

Radny Paweł Fedorczyk w listopadzie złożył rezygnację i od listopada nie jest członkiem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości

 

- powiedział Janusz Hajdokowski.


Zaskoczony tym faktem był Przewodniczący Rady Miasta Elbląga Antoni Czyżyk. - Byłem zdziwiony tym stwierdzeniem. W Biurze Rady nie ma żadnych dokumentów dotyczących rezygnacji pana Pawła Fedorczyka z Klubu Radnych PiS - mówił.

 

Do Biura Rady wpłynęła rezygnacja pana Pawła Fedorczyka z funckji wiceprzewodniczącego Komisji, ale nic poza tym. Może ktoś się tym zasugerował. Ale to, że ktoś może zrezygnować z funkcji przewodniczącego bądź wiceprzewodniczącego Komisji nie oznacza, że rezygnuje on z Klubu

 

- zaznaczył Antoni Czyżyk.


Co ciekawe Paweł Fedorczyk rezygnację z pełnienia tej funkcji złożył z końcem października. Nie była więc to nagła decyzja, która pojawiła się w dzień sesji i została źle zinterpretowana.


Ponad tydzień temu zwróciliśmy się o komentarz całej sytuacji do Marka Pruszaka, który szóstką kadencję jest radnym PiS. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.


Jak całą sytuację skomentował Paweł Fedorczyk? Radny przyznał że nie złożył rezygnacji z członkowstwa w Klubie ani w listopadzie 2020r., jak informował Janusz Hajdukowski, ani w grudniu 2020 r. przed sesją. Zrobił to jednak w styczniu br.

 

Przewodniczący Klubu Radnych PiS poinformował, iż w listopadzie 2020 roku zrezygnowałem z członkostwa w Klubie. Jest to informacja „dość nieścisła". Taką rezygnację złożyłem dopiero w dniu dzisiejszym. Pozostaję Radnym niezrzeszonym

 

- wyjaśniał w poniedziałek, 4 stycznia, Paweł Fedorczyk.


Zadaliśmy kilka pytań radnemu Fedorczykowi:

Nie zdziwiło Pana, że podczas sesji p. Hajdukowski stwierdził, że już zrezygnował Pan z członkostwa w Klubie? Jak Pan myśli co było tego powodem? Dopiero dziś oficjalnie zrezygnował Pan z członkowstwa w Klubie, ale co było tego powodem? Czy rozważa Pan wstąpienie do innego Klubu Radnych? Jak ocenia Pan współpracę radnych w Klubie PiS podczas tej kadencji? Należał Pan do Klubu Radnych PiS przez 10 lat. Czy współpraca między radnymi PiS zawsze była taka sama? Jeśli nie, to kiedy i jak zaczęła się zmieniać? Czy rezygnacja z członkostwa w Klubie Radnych PiS wiąże się ze zmianą Pana poglądów politycznych? Czy nadal jest Pan związany z PiS-em?
 

Niestety w odpowiedzi otrzymaliśmy równie krótkie stanowisko, jak za pierwszym razem.

 

Zdaję sobie sprawę, że póki co więcej pytań niż odpowiedzi, podkreślam jednak, że moje poglądy się nie zmieniły, a wszystko co istotne w tym momencie zawarłem w swoim oświadczeniu

 

- stwierdził Paweł Fedorczyk.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ fuuuu
  Czwartek, 07.01

  Od razu widać, że pisowiec. Gęba ponura jak bunkier Adolfa.

 2. 2
  +18
  ~ !!!!!
  Czwartek, 07.01

  Dziękuję redakcji ,że dziś do snu ukołysze mnie ta wspaniała dwójka że zdjęcia

 3. 3
  +19
  ~ Onegdaj
  Piątek, 08.01

  Fedorczyk - z amatorskiego kaznodziei celebryta z żadnym intelektualnym wkładem.

 4. 4
  +6
  ~ kiki
  Piątek, 08.01

  @~ Onegdaj ~ celebryta / raczej "lokalny celebryta" / w RM jest jeden i to niepowtarzalny i nie do podrobienia. On też zrezygnował ale z klubu KO, chyba dużo wcześniej?

 5. 5
  +11
  ~ Stańczyk
  Piątek, 08.01

  Czy to szpiedzy z Krainy Dreszczowców?

 6. 6
  +12
  ~ nie ufam im
  Piątek, 08.01

  Niech to "elektorat" wyjaśni. Pewnie Hajdukowski powiedział taką prawdę jak o braku opon w Polmozbycie. No a Fedorczyk pewnie słownie oświadczył w październiku, że ma ich w d...e i czekał co mu zaproponują. A Hajdukowski roztrąbił i Fedorczyk wreszcie pisemnie się wyniósł z cudownego klubu. Żadnemu nie ufam i dziwię się elektoratowi. Teraz Wróblewski posiądzie Fedorczyka w kww z jakimś fotelem, chociaż nie jest to takie pewne - kww i PO mają większość, a kto raz zdradził , zdradzi wiele razy. Sprawa Fedorczyka wstrząsa sypialnią Elbląg.

 7. 7
  +10
  ~ -ccccc
  Piątek, 08.01

  wypier---lać

 8. 8
  +13
  ~ paranoja
  Piątek, 08.01

  po co komu te informację, jeden i drugi jak i cała reszta radnych nieporadnych to nieroby, jak i prezydent i jego pełno zastępców, a już największy kłamczuch to radny Tomczyński aby się dostać do koryta to obiecywał obniżenie diet a teraz ma amnezję, wstyd!

 9. 9
  +11
  ~ Kryspin
  Piątek, 08.01

  Oni mają chyba w genach mijanie się z prawdą, albo obchodzenie niewygodnej prawdy szerokim łukiem. Nic nowego. Pamiętamy te "fake news" o wiadukcie, zagrożeniu katastrofą, błędach technologicznych, oszczerstwa rzucane na solidną firmę budowlaną przez jakiegoś dyspozycyjnego PiS domorosłego rzeczoznawcę, lub bumelanta którego wyrzucono z budowy, itp. Uczą się cały czas od mistrza pomówień - Kaczyńskiego i Kurskiego, ale jakoś nieudolnie. Tym pierwszym lepiej to wychodzi.

 10. 10
  --1
  ~ OKSYMORON
  Piątek, 08.01

  Prawo i Sprawiedliwość !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.70794892311096