Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ferie w mundurze. Szkolenie dla przyszłych terytorialsów

05.12.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ferie w mundurze. Szkolenie dla przyszłych terytorialsów

W przyszłym miesiącu rozpoczną się "Ferie w mundurze". Zachęcamy studentów, uczniów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Ochotnicy nauczą się między innymi obsługi broni oraz technik ratowniczych. Po szkoleniu będą pełnoprawnymi terytorialsami.

Poprzez "Ferie w mundurze" 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej  zaprasza chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Oferta skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów i studentów.  W związku ze zmianą terminu przewidzianych na 2021r. ferii zimowych, które trwać mają na terenie całego kraju od dnia 4 stycznia 2021r. do dnia 17 stycznia 2021r. zmienił się też termin na stałe wpisanego już w kalendarz szkolenia podstawowego.

Jest to szkolenie skierowane dla osób, które nie mogą być tym żołnierzem kolokwialnie mówiąc na pełny etat, ale chcą mieć swoje zaangażowanie, mieć swój wpływ i pomagać lokalnej społeczności, a przede wszystkim chcą zostać żołnierzem Rzeczypospolitej

– Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.W-MBOT

W związku z pandemią podczas zapisów obowiązuje reżim sanitarny. Do właświwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień chętni mogą zgłaszać się osobiście bądź zdalnie - wypełniając deklarację na stronie www.zostanzolnierzem.pl lub korzystając z platformy e-PUAP. Zapisy prowadzi też Mobilny Zespół Rekrutacyjny, a na jego czele por. Robert Biliński, tel: 727-018-989.

Ci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe. Przyszli wojskowi wezmą udział w zajęciach z ratownictwa, taktyki ogólnej, łączności i topografii. Przejdą także szkolenie strzeleckie i poznają zasady przetrwania w trudnych zimowych warunkach.

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ sceptyk
  Sobota, 05.12

  Gdzie kończy się rozum tam zaczyna się wojsko.

 2. 2
  +8
  ~ apelantka
  Sobota, 05.12

  A apele smoleńskie będą?

 3. 3
  +4
  ~ MOCIOL.
  Sobota, 05.12

  Żołnierze WOT powinni być w pierwszym rzędzie szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej i ratownictwa, reagowania na zdarzenia kryzysowe, głównie spowodowane klęskami żywiołowymi jak powodzie czy wichury, silne mrozy lub intensywne opady śniegu. Natomiast w wyszkoleniu wojskowym koncentracja nuki powinna być skierowana na przygotowanie żołnierzy do zadań ochrony ważnych obiektów gospodarczych i infrastruktury krytycznej oraz zadań zwiazanych z ewakuacją nie tylko na czas stanu wojny, ale przykładowo ochrony miejscowości, gdzie ewakuowano mieszkańców z racji powodzi. Należy pamiętać, że żołnierze WOT nie są siłą pierwszoliniową w obronie kraju a jedynie formacją przeznaczoną do działań na zapleczu w przypadku wojny. Natomiast w czasie pokoju są jednostką do realizacji działań antykryzysowych o charakterze obrony cywilnej i ochrony ludności.

 4. 4
  +7
  ~ Rambo11
  Sobota, 05.12

  Nie nazywajcie TEGO CZEGOŚ wojskiem bo wasi ojcowie dostaną zawału o ile jeszcze żyją,to jakaś BŁAZENADA wymysł psychicznego nawiedzonego Antka - swoją drogą ciekawe czy jeszcze ćwierka na uszko z Miśkiem.

 5. 5
  +3
  ~ Pijak
  Niedziela, 06.12

  I później będą stali gdzieś pod szpitalem i będą temperaturę sprawdzać. Tylko do tego się nadają.

 6. 6
  +1
  ~ odiprofanumvulgus
  Niedziela, 06.12

  Rzygam już tą waszą politycznie ukierunkowaną pogardą dla munduru oznaczonego godłem Mojego Państwa. Do waszej niegodnej informacji (chociaż do tych zakutych łbów raczej to nie trafi), WOT ratuje ludzi i zabezpiecza ich własność w czasie dowolnego kataklizmu, czy to powodzi, czy to wojny. Głównie to robią i po to ich stworzono, za co "jakiś tam Antoś" będzie chwalony w literaturze historycznej. Dzięki niemu w Polsce w ogóle takie jednostki istnieją. Tak samo dzięki temu, że rozmontował skostniałe komunistyczne układy w Wojsku Polskim, to teraz ludzie mogą robić karierę wojskową jak w normalnych krajach. Dzięki swoim zaletom, a nie pochodzeniu z odpowiedniej familii i piciu wódy z kim trzeba.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2807469367981