Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce z koronawirusem

24.11.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce z koronawirusem
Fot. DWOT

Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce  z koronawirusem. Wspierają oddziały, gdzie leczeni są pacjenci z COVID-19. Podłączają butle z tlenem, pomagają personelowi w zakresie podstawowych czynności medycznych i administracyjnych. Pracują całodobowo w systemie ELC, monitorując ilość wolnych i zajętych tzw. łóżek covidowych, a także działają w mobilnych zespołach wymazowych oraz punktach  "drive thru".
 
Do realizowania tych zadań potrzebne są specjalistyczne szkolenia, dlatego kolejni żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, podnoszą swoje kwalifikacje w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
 
Głównym celem organizowanego kursu KPP jest przygotowanie żołnierzy do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, udzielania pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia do czasu przekazania ich personelowi medycznemu oraz wszelkiego rodzaju wsparcia w walce z koronawirusem. 
 
Terytorialsi z uprawnieniami KPP kierowani są na specjalistyczne szkolenia, po których ukończeniu będą mogli wzmacniać działające już zespoły wymazowe oraz pomagać w opiece nad pacjentami hospitalizowanymi, wspierając służby medyczne. Łącznie do działań w punktach wymazowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego gotowych jest blisko 150 wykwalifikowanych ratowników.  
 
Żołnierze 4W-MBOT stale podnoszą swoje kwalifikacje, by jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. Niebawem kurs KPP rozpoczną kolejni Terytorialsi z Warmii i Mazur.

ppor. Anna Szczepańska 
ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce z koronawirusem ( zdjęć 12 )
Dodano: 2020-11-24 | Fot. DWOT
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ fxc
  Środa, 25.11

  przestańcie kasować komentarze, wstyd

 2. 2
  +2
  ~ ciekawe
  Środa, 25.11

  a ja pytam gdzie w tych trudnych czasach jest zarządzanie kryzysowe z ratusza i emeryt Świniarski? za co ten pan i jego ludzie bierze kasę z ratusza? co robi w tych czasach cały ten departament czy wydział? a do redakcji dlaczego kasujecie komentarze piszące prawdę?

 3. 3
  0
  ~ FikiMiki
  Środa, 25.11

  jakie śliczne oczy u tej "zamaskowanej" dziewczyny :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1497399806976