Niedziela, 25.10.2020, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bezpłatne warsztaty z edukacji cyfrowej

14.10.2020, 10:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatne warsztaty z edukacji cyfrowej
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Elbląska Liga Kobiet Polskich zaprasza na bezpłatne warsztaty z edukacji cyfrowej w ramach programu „Akademia Twórczej Aktywności" dofinansowanego przez wojewodę warmińsko - mazurskiego.

Zajęcia dla osób, które chciałyby podnieść swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera i mediów społecznościowych będą się odbywały w dniach 20, 21, 22 października od godziny 15 w siedzibie Ligi Kobiet Polskich przy ul. Grunwaldzkiej 31.

Podczas warsztatów omawiane będą zasady związane z bezpieczeństwem cyfrowym, obsługa mediów społecznościowych i aplikacji m.in. takich jak Facebook, Messenger, czy Whatsapp, obsługa komputera i najbardziej popularnych programów użytkowych oraz wszelkie inne zagadnienia, dotyczące tych dziedzin, które wynikną w trakcie szkolenia.

Prowadząc działalność społeczną, zauważyliśmy, że wiele osób ma problem ze stworzeniem nieskomplikowanego pisma w prostym edytorze tekstowym, nawet jeśli dysponują komputerem. Z drugiej strony wiele osób chciałoby robić np. zakupy przez Internet, co wydaje im się łatwiejszą, wygodniejszą i bezpieczniejszą formą kupna niż bieganie po sklepach i stanie w kolejkach. Jednak nie potrafią albo obawiają się np. procesu logowania, czy płatności za towar, nie wiedząc, czy jest to do końca bezpieczne

 - mówi Danuta Janczuk, przewodnicząca elbląskiej LKP.

Właśnie z myślą o takich osobach będą zorganizowane warsztaty. Swój udział w warsztatach należy zgłaszać mailowo pod adresem: lkp.elblag@wp.pl, przez Facebook, bądź pod numerami telefonów: 55 233 49 23 lub 504 094 020.

Warunki lokalowe mamy odpowiednie, ale ze względu na reżim sanitarny mamy prośbę, aby w miarę możliwości uczestnicy warsztatów przynieśli własne urządzenia, mogą to być komputery, smartfony, tablety. Prośba ta z jednej strony wynika z aktualnej sytuacji epidemiologicznej, z drugiej zaś ze strony praktycznej - daje możliwość zachowania wszelkich informacji na swoim urządzeniu

 - mówi Danuta Janczuk.

Liga Kobiet Polskich oddział Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9599750041962