Piątek, 23.10.2020, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg wraca na mapę cyklu Garmin MTB Series! Rzeszutek po raz drugi triumfuje!

28.09.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg wraca na mapę cyklu Garmin MTB Series! Rzeszutek po raz drugi triumfuje!
fot. nadesłane

To był niezwykle zacięty wyścig, któremu towarzyszyły ogromne emocje. Tak w skrócie można opisać sobotnią rywalizację w ramach drugiego etapu cyklu Garmin MTB Series 2020, który odbył się w Elblągu. Zawody w Bażantarni wróciły na mapę cyklu po 6 latach i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Świetnie przygotowana i wymagająca trasa sprawiła, że kolarze, którzy przyjechali do Elbląga dostali to co w MTB najlepsze!


Kolarze tradycyjnie ściągali się na dwóch dystansach: MINI oraz MAXI. Powrót cyklu do Elbląga ucieszył wielu zawodników. Zaproponowana trasa była różnorodna, techniczna i poprowadzona licznymi singlami. Po dwóch etapach cyklu w klasyfikacji generalnej na dystansach MINI oraz MAXI prowadzą zawodnicy Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Na MAXI bezkonkurencyjny jest Piotr Rzeszutek, na dystansie MINI prowadzi Arek Petka.


W wyścigu na dystansie MAXI w Elblągu na pierwszej pętli utworzyła się grupa prowadząca, w której znaleźli się: Piotr Rzeszutek, Bartosz Banach i Michał Bogdziewicz, wracający do ścigania po kontuzji. Tych trzech zawodników prowadziło po pierwszej pętli. Na drugim okrążeniu grupa się rozciągnęła i do prowadzących dojechał Dominik Jakubowski. Rzeszutek skorzystał z okazji i nieznacznie odjechał rywalom zwyciężając w Elblągu z czasem 01:53:36. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Banach (BST, 01:53:45). Trzeci był Dominik Jakubowski (LKS Mazowsze Teresin, 01:55:18). Michał Bogdziewicz nie chcąc ryzykować upadku utrzymał się na czwartej pozycji.


Zmagania pań na tym dystansie wygrała Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel, 02:24:07. Druga była Ewelina Cywińska (Majbike Team, 02:24:34). Na trzecim miejscu zameldowała się Ania Kołatka (CryoSpace Olsztyn, 02:26:46).
Znakomite ściganie zaprezentowali również zawodnicy rywalizujący na dystansie MINI. Zwycięstwo w rywalizacji mężczyzn podobnie jak w Wejherowie zanotował znakomicie dysponowany Arek Petka (Klub Kolarski Lew Lębork, 00:58:51). Drugie miejsce na podium w Elblągu wywalczył Gustaw Ostajewski (KLIF Team Chłapowo, 00:59:20). Trzeci był Filip Potrykus (KLIF Team Chłapowo, 00:59:48), który po drugim miejscu w Wejherowie, kolejny raz zameldował się na podium.


W rywalizacji kobiet na dystansie MINI najlepsza była Natalia Śliwińska (ASE Trek Gdynia, 01:13:35). Drugie miejsce należało do Iwony Joskowskiej (LUK-Connect Racing Team, 01:17:23). Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Edyta Jakubowska-Olech (NWT MTB Świecie, 01:17:50).
Cały czas można się jeszcze zapisać na pozostałe etapy zmagań, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Rumi (04.10.), w Gdańsku (11.10.), Kolbudach (18.10.) i w Sopocie (24.10.) wypełniając formularz zgłoszeniowy.

 

Informacja nadesłana

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81142807006836