Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Rowerowa jazda ku krzywej wieży. Zapraszamy na wycieczkę rowerowa do Królewa

26.06.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerowa jazda ku krzywej wieży. Zapraszamy na wycieczkę rowerowa do Królewa

Podczas drugiej Miejskiej Wycieczki Rowerowej zobaczymy krzywą wieżę. Nie, nie będzie to wycieczka do włoskiej Pizy, a znacznie bliżej – do Królewa Malborskiego.


Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że nasza jazda musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będziemy musieli zachować następujące zasady bezpieczeństwa: witamy się bezkontaktowo, typu „łokietek” lub „żółwik”, na postojach zachowujemy dystans 2 metrów, każdy zabiera własny płyn dezynfekcyjny, w peletonie jedziemy jeden za drugim (nie parami obok siebie), na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych miejmy osłony ust i nosa.


Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie udamy się przez Jegłownik i Ząbrowo do Królewa. Droga powrotna będzie prowadziła przez Klecie, Stare Pole i Gronowo Elbląskie do Elbląga. Zobacz mapę - 56 km. Na trasie będzie dominował asfalt, ale momentami czeka nas krótka jazda po wszelkich innych możliwych nawierzchniach od betonowych płyt i trylinki, przez bruk i drogę gruntową.


- Wieża przy kościele św. Mikołaja w Królewie jest naprawdę odchylona od pionu. Do jej krzywizny przyczyniły się niestabilne żuławskie grunty i błędy przy wykonaniu fundamentów – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Będąc przy niej sprawdzimy, czy grozi jej przewrócenie i jak bardzo jest pochylona.
Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.


Również w 2020 roku będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2020). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w/w książeczce.
Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15 jest bezpłatny.


Miejskie wycieczki rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki.


Ruszamy w niedzielę, 28 czerwca, o godzinie 10.00 z placu pod katedrą św. Mikołaja.


Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ piechur
  Ponad tydzień temu, Piątek, 26.06

  Niebezpieczne są te wycieczki rowerowe.

 2. 2
  0
  ~ mariia
  Ponad tydzień temu, Piątek, 26.06

  Piechur rozwiniesz swoją wypowiedź? Niebezpieczna bo jesteś pieszym? Nie sądzę by te wycieczki były dla ciebie niebezpieczne bo chodzisz chodnikiem jako piechur a te wycieczki jestem przekonana po chodnikach nie jeżdżą. Jeśli brałeś udział w poprzedniej to napisz dlaczego niebezpieczne uchronisz mnie i innych przed skorzystaniem. Natomiast bez argumentu t obieram cię jako hejtera krytykanta i olewam co piszesz.

 3. 3
  0
  ~ Tomek1985
  Ponad tydzień temu, Piątek, 26.06

  Rowerzyści to najgorszy z możliwych uczestnik ruchu drogowego,nie zna przepisów wszędzie się wpycha i wogóle rowery na tory.

 4. 4
  +1
  ~ fur@allmelbet.com
  Ponad tydzień temu, Sobota, 27.06

  Актуальное зеркало букмекерских контор, переходи по ссылке и получай бонус за первый депозитhttps://1xbet-zerkalo-na-segodnya.ru

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.