Wtorek, 20.10.2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowy pojazd dla elbląskich strażaków. Zastąpi auto, które służyło im od wielu lat

22.09.2020, 15:44:06 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy pojazd dla elbląskich strażaków. Zastąpi auto, które służyło im od wielu lat
Fot. Adrian Sajko

Tabor elbląskie straży pożarnej wzbogacił się dziś, 22 września, o nowe auto, warte ok. 150 tys. zł. To pojazd wielozadaniowy, który będzie służył strażakom m.in. do rozpoznawania zagrożeń na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego.

Nowy samochód będzie wykorzystywany również do przewożenia kadry, dowódców akcji na miejsce prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych. Pomoże w funkcjonowaniu specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego, która działa przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Browarnej w Elblągu

- mówi kpt. Łukasz Kochan, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Przekazanie pojazdu lekkiego, rozpoznawczo-ratowniczego marki nissan navara odbyło się dziś, 22 września, na terenie jednostki przy ul. Browarnej. Udział w uroczystości wziął m.in. Starosta Elbląski, powiat elbląski dołożył bowiem swoją cegiełkę do zakupu nowego auta.

Nie jesteśmy w stanie sami sfinansować takich zakupów, ale chętnie je dofinansujemy. W tym roku udało się już pomóc strażakom ochotnikom w Tolkmicku i Markusach, a teraz Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu. Ta kwota 50 tys. zł jednogłośnie została przyjęta i przekazana na zakup tego samochodu, który będzie służył podczas różnych akcji. To samochód, który ma napęd na cztery koła, da sobie radę na śniegu i na lodzie. Myślę, że to sprzęt, który bardzo przyda się strażakom

- mówi Maciej Romanowski, Starosta Elbląski.

Nowe auto kosztowało blisko 150 tys. zł. Jego zakup sfinansowano, ze środków: samorządu elbląskiego, rezerwy celowej budżetu państwa, środków wojewody warmińsko-mazurskiego, a także środków z warmińsko-mazurskiego komendanta straży pożarnej. - Do tej pory dysponowaliśmy podobnym pojazdem, ufundowanym lata temu przez jednego z elbląskich przedsiębiorców. On jednak wymaga już kapitalnego remontu, którego koszt pewnie przewyższałby wartość nowego auta. Dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o zakup nowego auta - dodaje Komendant Miejski PSP w Elblągu.

W ciągu ostatnich pięciu, sześciu lat sporo sprzętu udało nam się wymienić na nowy, nie tylko pojazdów, ale również wyposażenia jednostek i grup specjalistycznych. Sprzęt się jednak starzeje. Samochody są eksploatowany w warunkach ekstremalnych. Potrzeby są nadal - dodaje kpt. Łukasz Kochan.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Nowy pojazd dla elbląskich strażaków. Zastąpi auto, które służyło im od wielu lat ( zdjęć 31 )
Dodano: 2020-09-22 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Zapytujemy
  Wtorek, 22.09

  Gdzie maski. Znowu ci w garniturach lecą w.

 2. 2
  +1
  ~ NO
  Wtorek, 22.09

  Co zabrakło elbląskich blach NE. CIEKAWI NAD JEDNO GDZIE ZAPAKUJA SPRZĘT PLETWONURKOW.

 3. 3
  0
  ~ Cyrk
  Wtorek, 22.09

  Już będzie śmiech jak befzie jechał samochód,z przyczepą i do przyczepy łódka przyczepiona.

 4. 4
  +1
  ~ Zdjęcie
  Wtorek, 22.09

  Zabrakło.na budynku napisu że ta straż pożarna jest w Elblągu.

 5. 5
  +2
  ~ Krzysiek
  Wtorek, 22.09

  W Tolkmicku i Krzewsku - nie Tolkmicku i Markusach ;-)

 6. 6
  0
  ~ kazik
  Środa, 23.09

  śmiech na sali na samochody kasa jest na pokazy , itp , a NA DOKOŃCZENIE NOWEJ STRAŻNICY BRAK.... , komendant chyba nie realizuje opcji politycznej.....

 7. 7
  0
  ~ Och jaka ładna rejestracja.
  Środa, 23.09

  NO - przecież to jest prawidłowo zarejestrowany pojazd. W myśl prawa przepisy o rejestracji podjazdów właścicielem jest Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie, a że samochód będzie na wyposażeniu Komendy Powiatowej w Elblągu to już nie ma dla organu rejestrującego żadnego znaczenia. Podobnie jest z wieloma innymi podmiotami, stąd w elbląskich jednostkach widać pojazdy na rejestracji innych miast, nie tylko Warszawy, ale też Wrocławia, Poznania czy nawet mniejszych jak chociażby Tczewa. A z racji tego czy warto kruszyć kopię o drobiazgi. Osobiście jeżdżę pojazdem służbowym na rejestracji SB i nie robię z tego żadnego problemu.

 8. 8
  +1
  ~ Bzdury
  Środa, 23.09

  Dlaczego POJAZDY służb w innych miastach mają rejestracje tych miast. Tylko Elbląg by upokorzyć JEST ,przykład Braniewo NBR Ostróda itd .

 9. 9
  0
  ~ Bzdury
  Środa, 23.09

  Dlaczego POJAZDY służb w innych miastach mają rejestracje tych miast. Tylko Elbląg by upokorzyć JEST . NO. ,przykład Braniewo NBR Ostróda itd .

 10. 10
  0
  ~ ERG
  Środa, 23.09

  A czarnego z kropidłem zabrakło, co święcona woda szkodzi na lakier takiemu nowemu autku?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0425291061401