Sobota, 19.09.2020, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Szczęsliwy finał poszukiwań grzybiarza

13.09.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szczęsliwy finał poszukiwań grzybiarza

68-letni grzybiarz, który zabłądził w lesie został przekazany pod opiekę lekarzy. Tym razem historia miała szczęśliwy finał. Policjanci jednak wciąż alarmują, by nie przeceniać swojego zmysłu orientacji w terenie. Pamiętajmy o rozsądku, rozwadze podczas leśnych wypraw.

 

Sezon zbierania grzybów trwa w najlepsze. Cały czas należy pamiętać jednak o rozwadze. Pochłonięci poszukiwaniem grzybów możemy stracić orientację i mieć trudności z odnalezieniem drogi powrotnej. Szczególnie zagrożoną grupą są ludzie starsi, cierpiący na różnego rodzaju schorzenia, jak również małe dzieci.

 

W środę (09.09.2020r.) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym z okolicznych lasów zabłądził grzybiarz. Zagubiony starszy mężczyzna, który oczekiwał na pomoc przy ogrodzeniu wśród drzew,  stracił orientację w terenie i od paru godzin bezskutecznie próbował wrócić do domu. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, do działań zaangażowano także strażaków. Funkcjonariusze dostrzegli na drodze leśnej pojazd 68-latka, a następnie ruszyli pieszo jego śladem. Mundurowi uruchomili sygnały dźwiękowe, licząc, że nakierują odpowiednio grzybiarza.

Niestety mężczyzna miał problemy ze słuchem. Po pewnym czasie patrol napotkał innego grzybiarza, który podpowiedział im, gdzie mogą znaleźć płot, o którym wspominał  zagubiony. Po przejściu niespełna dwóch kilometrów policjanci zauważyli siedzącego na ziemi 68-latka, który był kompletnie wyczerpany i nie miał siły odpowiadać na nawoływania funkcjonariuszy. Mężczyzna był schorowany i miał problemy z poruszaniem się, a szukając drogi powrotnej wspomagał się kijem znalezionym w lesie. Policjanci udzielili pomocy 68-latkowi, a następnie przekazali go pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze apelują, aby wychodząc na grzyby zabierać ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, znane miejsce z przed kilku lat, może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo!

 

Źródło: KPP w Braniewie

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ m
  5 dni temu, Niedziela, 13.09

  biedny Pan.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.