Niedziela, 25.10.2020, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trzecie spotkanie plenarne

20.09.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzecie spotkanie plenarne

W Elblągu miało miejsce kolejne spotkanie plenarne, którego celem było podjęcie decyzji ważnych dla funkcjonowania Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód.

 

Trzecie spotkanie plenarne, które odbyło się Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu w czwartek, 17 września, było wyjątowe. Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 jedynie część uczestników przebywała w dowództwie dywizji. Pozostali brali udział w obradach korzystając z łączy elektronicznych.

Podczas dyskusji uczestnicy zostali zapoznani ze sposobem wdrożenia w życie decyzji podjętych na ostatnim spotkaniu, omawiano również, między innymi, propozycje zwiększenia ilości żołnierzy innych państw służących w Elblągu, a także plany dotyczące udziału w ćwiczeniach wojskowych w tym roku oraz kolejnych latach.


Spotkania plenarne w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód to, odbywające się raz w roku, obrady przedstawicieli państw członkowskich NATO, których żołnierze tworzą dowództwo. Podczas spotkań uczestnicy podejmują decyzje dotyczące istotnych dla dowództwa spraw. Każda przedstawiona propozycja, aby mogła wejść w życie, musi być zaakceptowana jednogłośnie przez wszystkich uczestników obrad. Spotkania prowadzone są przez przewodniczącego, który czuwa nad ich przebiegiem.

W tym roku przewodniczącym obrad był Radca Koordynator w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Piotr Żurawski.


Tekst: ppłk Dariusz Guzenda
Zdjęcia: mjr Krzysztof Olkowski

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Czyli
  Niedziela, 20.09

  Kiedy likwidacja dowództwa NATO w Elblągu. Tu wszystko znika nawet Pomorska zrobiła się olsztyńska.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80940699577332