Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowoczesne alkomaty usprawnią pracę elbląskiej policji. Sprzęt przekazało Miasto

11.09.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowoczesne alkomaty usprawnią pracę elbląskiej policji. Sprzęt przekazało Miasto
Fot. Adrian Sajko

Kierowcy, którzy łamią przepisy i siadają za kółkiem po spożyciu alkoholu, powinni mieć się na baczności. Miasto przekazało elbląskiej policji dodatkowych osiem nowoczesnych alkomatów. - Połowa sprzętu trafi do ruchu drogowego, połowa do służb patrolowo-interwencyjnych. Na pewno przyniesie to pozytywny oddźwięk, jeśli chodzi o bezpieczeństwo - Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Nowe alkomaty Alcoblow, zakupione z budżetu miasta, kosztowały 12 tysięcy złotych. W piątek (12 września) wiceprezydent Elbląga Michał Missan przekazał nowy sprzęt na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu Roberta Muraszki.

Ten sprzęt pozwoli nam profesjonalnie realizować nasze działania. W 2019 roku przeprowadziliśmy 80 tysięcy badań alkomatem wśród kierowców, dzięki temu wyeliminowaliśmy z ruchu drogowego wielu potencjalnych sprawców wypadków. Ten rok jest specyficzny i tych badań jest mniej, nie zmienia to jednak faktu, że sprzęt jest nam bardzo potrzebny. Taki sprzęt szybko się eksploatuje, wymaga kalibracji, a ciągle jest używany zarówno przez służbę ruchu drogowego, jak i służbę patrolowo-interwencyjną. Dodatkowo gros osób przychodzi do komendy, aby profilaktycznie się zbadać i przekonać, czy mogą kierować. To sprzęt, którego potrzebujemy my - policjanci, ale również mieszkańcy, aby czuć się coraz bezpieczniej

- przekonywał komendant Robert Muraszko.

Cieszę się, że mogę wręczyć te urządzenia, które z pewnością usprawnią pracę policji. Od kilku lat jestem członkiem miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, za każdy razem policjant uczestniczący w komisji zgłaszał potrzebę zakupu nowych alkomatów. Dziś to realizujemy

- mówił wiceprezydent Michał Missan.

Plan jest taki, żeby miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, mogła czasami uczestniczyć z policjantami w akcjach badania trzeźwości, wdrażając swoje działania profilaktyczne poprzez akcję informacyjno-edukacyjną - dodał wiceprezydent.

Obaj panowie podkreślali, że zakup nowych alkomatów to tylko jedne z elementów trwającej od lat, owocnej współpracy między policją i samorządem. - Urząd miejski, prezydent i rada wspierają działania policji za każdym razem. Przykładem może być Program Bezpieczny Elbląg, w ramach którego realizujemy wiele przedsięwzięć - mówił komendant elbląskiej policji.

Zakup alkomatów to kolejny gest ze strony Miasta w kierunku Komendy Miejskiej Policji. W tym roku, w budżecie Elbląga, 68 tys. zł przeznaczonych jest na działanie policji w różnych obszarach. Na najbliższej sesji, kolejnych 20 tys. zł, zostanie przekazanych na poprawę pracy policjantów pracujących w tzw. PDOZ, czyli w miejscu zatrzymań

- dodał wiceprezydent Missan.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ taka bida, a...
  Ponad tydzień temu, Piątek, 11.09

  Przemówienia i impreza na cześć alkomatów większa niż "upamiętnianie". Wysiłek finansowy też godzien 138 tysięcznego miasta. Zostało 8 alkomatów , bo SM już więcej nie chciała więc Missan pod pachą zaniósł policji skoro teraz ta zajmuje się opojami po likwidacji PS przez harleyowca. Czyżby darowizna była zadość uczynieniem wobec policji za odstąpienie od zbadania jeźdźca który nie zapanował nad harleyem? Jakaś sugestia w tej darowiźnie jest , bo alkomaty policja ma, tylko na baterie i ładowanie akumulatorów brak kasy.

 2. 2
  +5
  ~ WAL
  Ponad tydzień temu, Piątek, 11.09

  Ten ukłon na zdjęciu, tymczasowego wiceprezydenta, to po całowaniu w rękę policjanta, że łaskawie przyjął te alkomaty, czy przed ?

 3. 3
  +2
  ~ Polijancik
  Ponad tydzień temu, Sobota, 12.09

  Co to za drogówka,która sama chleje a innym nie da?!

 4. 4
  +3
  ~ pokazówka Missana
  Ponad tydzień temu, Sobota, 12.09

  Czy wam do cholery nie jest wstyd? Jakiś dziwak skombinował 8 (słownie: osiem!!!) alkomatów i przybiegł po nie do um główny inspektor miejski z obstawą. Widać, że ten z obstawy się wstydzi, a pan inspektorze nie miał ukłucia w honor oficera? Ustawiony mikrofon, głośniki, pompa. Osiem alkomatów zbędnych już w UM? Może harleyowiec wróci do pracy i się przydadzą. Panie inspektorze, jeżeli ci z UM tak widzą swoją pracę, to przynajmniej pan zachowaj honor - jest pan oficerem w wysokim stopniu i mógł pan wysłać konserwatora po ten cud. Missan już pełną częścią twarzową dolną siedzi w fotelu i wie na czym polega zarządzanie Elblągiem. Miał ktoś nadzieję? Inspektor tacha paczkę przed bramą - do środka go nie wpuścili. a Missan pochylony jak Duda w Białym Domu - pozycja spolegliwego śmiesznego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.