Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kto zajmie się "umeblowaniem" parku Dolinka?

08.09.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto zajmie się "umeblowaniem" parku Dolinka?

Wiemy, kto wykona modernizację Dolinki i przebudowę amfiteatru. Teraz miasto szuka firmy, która zajmie się "umeblowaniem" parku.

Ratusz ogłosił przetarg na dostawę i montaż urządzeń wraz z zagospodarowaniem stref w parku Dolinka w Elblągu w ramach zadania „Rewitalizacja Parku Dolinka w Elblągu”. Na oferty chętnych czeka do 7 października.

Przypomnijmy. Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na modernizację i zagospodarowanie parku oraz przebudowę znajdującego się tam amfiteatru. Wystartowały w nim trzy firmy: dwie z Elbląga i jedna z Jarosława. Miasto ostatecznie wybrało ofertę złożoną przez Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza, który zaproponował wykonanie cenę (brutto) 7 350 472 zł.

Projekt rewitalizacji Dolinki zakłada stworzenie w parku, na blisko 9 hektarach, kilku stref wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych. Docelowo znajdzie się tam około 70 wszelkiego rodzaju urządzeń. Wśród nich domki, labirynty, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele dla najmłodszych. Stoły piknikowe, stoły do pingponga, grille, siłownie plenerowe, w strefie relaksu i seniora. Pojawią się również elementy nawiązujące do Starego Miasta i elbląskich tramwajów "ogórków". Dodatkowo powstaną tam również nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km. Planowane są również nowe nasadzenia, aby wizualnie dalej był to teren parkowy.

Wartość całego projektu związanego z modernizacją Dolinki to blisko 10,5 miliona złotych, z czego prawie 8,8 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Hanys
  Wtorek, 08.09

  Ja to przyniesa wersalke.

 2. 2
  +1
  ~ Umebluja
  Wtorek, 08.09

  Tak zrobia że 1 amfiteatr kameralny.2 plastyk. 3 będzie podobnie jak placem zabaw . Zasr,a, ny przez psy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6187920570374