Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowy amfiteatr, plaże i strefy relaksu. Park Dolinka zmieni się nie do poznania [film]

17.04.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy amfiteatr, plaże i strefy relaksu. Park Dolinka zmieni się nie do poznania [film]

W parku Dolinka ma powstać prawdziwe rekreacyjne El Dorado z plażą, nowym amfiteatrem i dedykowanymi strefami wypoczynku. Miasto otrzymało blisko 9 mln dofinansowania na ten cel. Na realizację długo wyczekiwanej inwestycji elblążanie jeszcze poczekają. Na razie mogą cieszyć oczy wizualizacją projektu. 

Sukcesem zakończyła się kolejne próba pozyskania unijnego dofinansowania na rewitalizację Parku Dolinka. Jedno z ulubionych miejsc elblążan lata świetności ma już za sobą, remontu wymaga tu wszystko, począwszy od ścieżek, kończąc na rozpadającym się amfiteatrze. Miasto chce jednak iść o krok dalej i za 12 mln zł (8,8 mln zł to kwota dofinansowania) stworzyć tu prawdziwe rekreacyjne El Dorado. O szczegółach tego przedsięwzięcia prezydent Elbląga Witold Wróblewski mówił podczas konferencji on-line, w piątek (17 kwietnia).

Park Dolinka to teren około 9 hektarów. Projekt obejmuje całość, i został on tak przygotowany, aby był to prawdziwy park wypoczynku i rekreacji. Powstaną tam między innymi strefy, dedykowane konkretnym grupom wiekowym, w tym seniorom i dzieciom. Docelowo znajdzie się tam około 70 wszelkiego rodzaju urządzeń. Wśród nich domki, labirynty, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele dla najmłodszych. Stoły piknikowe, stoły do pingponga, grille, siłownie plenerowe, w strefie relaksu i seniora. Pojawią się również elementy nawiązujące do Starego Miasta i elbląskich tramwajów "ogórków". Dodatkowo powstaną tam również nowe ciągi rowerowe o łącznej długości 5 km. Planowane są również nowe nasadzenia, aby wizualnie dalej był to teren parkowy. Projekt spełnia wymogi ochrony środowiska i wpisuje się w krajobraz parku, zachowując jego charakter

- mówi prezydent Wróblewski. 

Co ważne dla elblążan projekt zakłada również modernizację amfiteatru. W miejsce tego rozpadającego się powstanie nowy z 253 miejscami siedzącymi i scenę o szerokości ok. 50 metrów.

Nie będzie to miejsce, w którym organizowane będą imprezy o dużym nagłośnieniu. Od tego mamy Wyspę Spichrzów i muszlę koncertową w Bażantarni, która w ramach budżetu obywatelskiego zostanie zmodernizowana. Amfiteatr w parku Dolinka będzie miejsce, gdzie swoje pomysły będą mogły  realizować stowarzyszenia, szkoły, koła teatralne. Tutaj będą odbywały się wydarzenia bardziej kameralne

- dodaje prezydent.

W parku Dolinka realizowany zostanie również pomysł utworzenia w Elblągu miejskiej plaży. - Naprzeciw amfiteatru, na dużej polanie powstanie strefa relaksu. Tam znajdzie się pierwsza plaża. Druga będzie przy wodospadzie, przy jazach. To miejsce, w którym elblążanie już kiedyś plażowali – mów Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Na realizację tej inwestycji mieszkańcy będą musieli jednak trochę poczekać.

W związku z obecną sytuacją, epidemią koronawirusa, bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, kiedy inwestycja ruszy i kiedy się zakończy. Teraz czekamy na podpisanie umowy z panem marszałkiem. Gdy to się stanie, rozpoczniemy przetarg. Chciałbym, żeby w następnym roku do wakacji ten park został zrealizowany. Jak będzie, to jest uzależnione m.in. od tego, ile firm do przetargu przystąpi i jakie kwoty zaproponują

- podkreśla prezydent Elbląga. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 17.04

  To u nas?

 2. 2
  +9
  ~ Ifufd
  Piątek, 17.04

  Oby tylko nie zostało to szybko zniszczone przez wandali, mam nadzieję że będzie założony monitoring..

 3. 3
  +6
  ~ Ifufd
  Piątek, 17.04

  Oby tylko nie zostało to szybko zniszczone przez wandali, mam nadzieję że będzie założony monitoring..

 4. 4
  +7
  ~ JaJnosik
  Piątek, 17.04

  jak to pięknie wygląda na filmie, nikt nie wyrzuca butelek, nikt nie leje po krzakiem, nie śmieci....niestety przy naszym podejściu społecznym elyty krajowe ze słonecznej i okolic sprawią, że to miejsce pewnie po pół roku zmieni się nie do poznania.

 5. 5
  +5
  ~ krzysiek
  Piątek, 17.04

  Wszystko ładnie,tylko proszę też postawić przy tym posterunek policji całodobowy z kamerami wszędzie bo inaczej pieniądze pójdą się je....ć.Po dwóch , trzech sezonach wszystko będzie połamane i pogryzdolone

 6. 6
  +3
  ~ osa
  Piątek, 17.04

  pozostaje mieć nadzieję, że sanepid zacznie badać i publikować wyniki badań czystości wody Kumieli

 7. 7
  --3
  ~ jemu się to po prostu należało
  Piątek, 17.04

  Niestety obecny prezydent jest zwolennikiem inwestycji które będą generowały tylko koszty. A tematy ważne jak ciepło jak inwestycje obniżające koszty utrzymania miasta . No cóz mieszkańcy i tak zapłaca. To jest ekonomia wg WW

 8. 8
  --2
  ~ Brawo
  Piątek, 17.04

  Brawo prezydent Wróblewski i urzędnicy.

 9. 9
  +3
  pampi - ZAWADA
  Piątek, 17.04

  Oj , przy tym charakterze rzeczki i jej wylewach plaże ciężko będzie utrzymać , szczególnie tą przy wodospadzie .

 10. 10
  +7
  ~ Ale
  Piątek, 17.04

  Z tym amfiteatrem to przegięcie dokładne. Kameralny na 250 osób, takie obiekty to budują na wsiach. No cóż PSL rządzi to.ma Elbląg ma mieć go,, no.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0754809379578