Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Moniuszki będzie można jeździć tylko 30 km/h? "To działanie ograniczające hałas"

14.08.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Moniuszki będzie można jeździć tylko 30 km/h? "To działanie ograniczające hałas"
Fot. Adrian Sajko
Według Programu ochrony środowiska przed hałasem, który przyjęli radni, kilka ulic w Elblągu zostanie zmodernizowanych. Obecnie trwają prace na ul. Moniuszki, na której w określonych godzinach będzie można się poruszać jedynie 30 km/h.
 
W poniedziałek, 10 sierpnia, rozpoczęto roboty na ul. Moniuszki (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kopernika a ul. Szymanowskiego). W tym miejscu miano nie tylko wymienić nawierzchnię, ale także zlikwidować progi zwalniające.
 
 
Zadanie to jest jednym z wielu działań krótkoterminowych, tzw. antyhałasowych zaplanowanych do realizacji do 2023 roku. Działania ograniczające hałas, w tym hałas uliczny, wynikają z przyjętego przez Radę Miejską w Elblągu „Programu ochrony środowiska przed hałasem
 
- wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.
 
To nie pierwsza ulica, której modernizacja realizowana jest w ramach tego projektu. - W bieżącym roku, ze środków budżetu miasta, wykonano już wymianę nawierzchni na ul. Wspólnej - dodała Joanna Urbaniak.
 
Wymiana nawierzchni to jednak nie wszystko. - Zostanie również wprowadzona zmiana w stałej organizacji ruchu na Moniuszki i Wspólnej oraz dodatkowo na ulicach: Kościuszki (od ul. Bema do ul. Ślepej) i ul. Konopnickiej (od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości). Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 30 km/h w porze nocnej (w godz. 22.00-6.00) - zaznaczyła Joanna Urbaniak.
 
W 2019 r. ograniczenie prędkości do 30 km/h między 22.00 a 6.00 zostało wprowadzone na ulicach Orlej, Rawskiej i Mickiewicza.
 
W przyszłym roku tego typu ograniczenia planowane są na odcinkach: ul. Robotniczej (od ul. Teatralnej do ul. Karowej), ul. Traugutta (od ul. Słonecznej do ul. Nowowiejskiej) i ul. Browarnej (od ul. Brzeskiej do wysokości ul. Donimirskich)
 
- zapowiada Joanna Urbaniak.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Zenek
  Piątek, 14.08

  Dlaczego mieszkańcy ul. Moniuszki nie otrzymali zawiadomienia o harmonogramie prac. Chciałbym wiedzieć kiedy zostanie odcięty wyjazd z mojej posesji na czas wylewania asfaltu. Druga sprawa to dlaczego samochody ciężarowe stoją na chodniku blokując przejście i wyjazd mieszkańcom. Czemu kierownik budowy dopuszcza do dewastacji chodnika i trawnika parkowego. Gdzie są odpowiednie służby miejskie odpowiedzialne za pilnowanie zasad kodeksu drogowego.

 2. 2
  --3
  ~ dupex
  Piątek, 14.08

  Zenek, to jest strona internetowa a nie źródło informacji. Jeżeli szukasz odpowiedzi na swoje pytania to Rzecznik prasowy przyjmuje w budynku głównym "A" I piętro , pokój nr 207. Ciszę się że Ci pomogłem.

 3. 3
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 14.08

  A kiedy zmieni się to na ulicy Krolewieckiej ? Tam to dopiero nie można wytrzymać w nocy jak samochody pędzą wyjeżdżając na kostkę

 4. 4
  +5
  ~ nareszcie
  Piątek, 14.08

  To będzie trasa w sam raz na przejażdżki dla właściciela narowistego harleya nie cierpiącego zapachów innego paliwa poza E-95.

 5. 5
  +6
  ~ ataman
  Piątek, 14.08

  dupex - ty się niezwykle trafnie nazwałeś mimo że jesteś z UM. Za tą nazwę należy ci się awans na 3 piętro. Sama treść polemiki z Zenkiem wskazuje że jesteś z transportu z 1947.

 6. 6
  +1
  ~ Mayk
  Piątek, 14.08

  Ul.Freta kiedy ta wiocha tam zginie tz.kocie łby.

 7. 7
  --1
  ~ brum brum
  Piątek, 14.08

  A nad miastem jaka obowiązuje prędkość? Brum brum słychać głośniej niż te wszystkie samochodziki, nawet Nad Jarem.

 8. 8
  +3
  ~ Ankaskaknnaka
  Piątek, 14.08

  Zrobić po 22 ruch 30 km/ h w całym mieście. W czym mieszkańcy Mickiewicza i teraz Moniuszki są lepsi od tych z Grunwaldzkiej, Bema czy Dąbka? Z resztą to nie prędkość wytwarza najwięcej hałasu a stan pojazdu...

 9. 9
  0
  ~ Ziemix
  Sobota, 15.08

  Hetmańska żąda ograniczenia prędkości i wprowadzenie ograniczenia do 2000 aut dziennie! Barany z UM...

 10. 10
  +1
  ~ szajba rośnie
  Sobota, 15.08

  ~brum brum - ponieważ klimat elbląski walnął ci się na łeb, to ty zamontuj powietrzne "spowalniacze", albo poproś o to "prezydenta" . On na pewno cię wyleczy odpowiedzią "dziwię się, i z uwagi na ..., Nie!" I będziesz już półnormalny, jak ręką odjął. Dla całości kuracji przewiezie cię harleyem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.