Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prace drogowe na ul. Moniuszki

08.08.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prace drogowe na ul. Moniuszki

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że od 10 sierpnia br. Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej  przystępuje do robót drogowych na ul. Moniuszki. Pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Kopernika a ul. Szymanowskiego zrealizowana zostanie odcinkowa wymiana warstwy ścieralnej wraz z likwidacją progów wyspowych.
 

Zadanie to jest jednym z wielu działań krótkoterminowych, tzw. antyhałasowych (zaplanowanych do realizacji do 2023 roku). Działania ograniczające hałas, w tym hałas uliczny, wynikają z przyjętego przez Radę Miejską w Elblągu „Programu ochrony środowiska przed hałasem (Uchwała nr XXXV/745/2018).


W roku bieżącym, w ramach powyższego Programu, ze środków budżetu miasta wykonano już wymianę nawierzchni na ul. Wspólnej. W najbliższych tygodniach zostanie również wprowadzona zmiana w stałej organizacji ruchu na w/w ulicach, tj. Moniuszki i Wspólnej oraz dodatkowo na ulicach: Kościuszki (od ul. Bema do ul. Ślepej) i ul. Konopnickiej (od al. Piłsudskiego do ul. Niepodległości). Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 30 km/h w porze nocnej (w godz. 22-6).


Przypominamy, że w ubiegłym roku takie ograniczenie prędkości zostało wprowadzone na ulicach Orlej, Rawskiej i Mickiewicza. W przyszłym roku tego typu ograniczenia planowane są na odcinkach: ul. Robotniczej (od ul. Teatralnej do ul. Karowej), ul. Traugutta (od ul. Słonecznej do ul. Nowowiejskiej) i ul. Browarnej (od ul. Brzeskiej do wysokości ul. Donimirskich).

 

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Na czas remontu
  Sobota, 08.08

  Którędy pojedzie 13? Powinna przez ul. Kopernika i czasowo wtedy wprowadzić zaka, parkowanie ora, UL. dwukierunkowa. Tak było praktykowane zawsze

 2. 2
  +3
  ~ Solder
  Sobota, 08.08

  Wreszcie koniec tych chorych spowalniaczy. Czy mieszkańcy przejrzeli na oczy że auto które spowalnia następnie przyśpiesza i wydziela w okolicy więcej spalin.

 3. 3
  +1
  ~ Adam
  Niedziela, 09.08

  Po ***ło urzędasów 30 km/h w nocy jak ruchu nie ma nikt przecież tego nie przestrzega. to nie zgodne z prawem bo nie ma takich przepisów po za tym nadal obowiązuje 60 km/h od 23:00-5:00. to rowerem się szybciej pojedzie

 4. 4
  0
  ~ Przejście dla pieszych
  Poniedziałek, 10.08

  Ciekawe czy ktoś pomyślał, żeby na ulicy Moniuszki na przedłużeniu ulicy Norwida zrobić przejście dla pieszych. Już dzisiaj jest ciężko przejść na Dolinkę. Jak nie będzie spowalniaczy to przejść w tym miejscu rano albo ok. 15-16.00 będzie graniczyło z cudem. Jak Dolinka przejdzie planowaną rewitalizację i dostanie nowe bajery dla dzieci to liczba pieszych mocno wzrośnie. Tylko czekać aż dojdzie do jakiegoś nieszczęścia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.