Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Rawskiej powstanie Elbląska Szkoła Eksperymentu

04.08.2020, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Rawskiej powstanie Elbląska Szkoła Eksperymentu
Fot. Adrian Sajko

Dziś, 4 lipca, została podpisana umowa na adaptację pomieszczeń w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Rawskiej 3 dla potrzeb utworzenia Elbląskiej Szkoły Eksperymentu.
 

Pierwszy przetarg na zrealizowanie tego projektu odbył się w maju w maju. Drugi w lipcu. - W pierwszym przetargu były cztery oferty i wszystkie przekroczyły kwotę zakładaną przez zamawiającego, dlatego pierwszy przetarg został unieważniony - wyjaśniał Wiceprezydent Elbląga Michał Missan podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej.
 
W drugim przetargu wygrała elbląska firma - Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Markiewicz. - Cieszę się, że udało nam się wygrać przetarg. Dla mnie będzie to podróż sentymentalna, ponieważ kończyłem Szkołę Podstawową na Rawskiej. Od tego czasu tam nie byłem, więc odświeżę sobie stare kąty. Miło mi będzie tam wrócić - mówił Mirosław Markiewicz.
 
Planowany termin wykonania robót wyznaczony został na listopad 2020 r.
 
Remont będzie obejmował pięć laboratoriów - fizyki, matematyki, biologii, chemii i ciemni do zajęć optyki, a także remont korytarza, klatki schodowej, szatki, łazienek oraz wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych
 
- wymieniał Michał Missan.
 
Wartość inwestycji to prawie 517 tys. zł. - Prace budowlane, na które podpisana została dziś umowa to składowa dużego projektu pn. „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, czyli stworzenie warunków dla czterech liceów ogólnokształcących do nauki w zakresie matematyki i nauk przyrodniczych nowoczesnymi metodami eksperymentu - opowiadał Michał Missan.
 
Wartość całego projektu wynosi prawie 4 mln 300 tys. zł z czego dofinansowanie unijne to ponad 4 mln 36 tys. zł. Na wyposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne przeznaczono ponad 3 mln 17 tys. zł (w tym utworzenie Międzyszkolnej Pracowni Eksperymentowania - Elbląskie Eksperymentarium).
 
 
 
Grupa docelowa projektu to 600 uczniów z 4 elbląskich liceów, kl. II i III (obecnie klasy I i II), 30 nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii), zatrudnionych w 4 elbląskich liceów i 60 rodziców, opiekunów uczniów uczęszczających do 4 elbląskich liceów
 
- wymieniał Michał Missan.
 
- W wyniku realizacji projektu uczniowie będą kształtowali, rozwijali i podniosą swoje kompetencje w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, nauczyciele zostaną przygotowani do pracy metodą eksperymentu oraz do wspierania rozwijania kompetencji matematycznych i przyrodniczych, zostanie stworzona baza dydaktyczna do nauczania opartego na metodzie eksperymentu - tłumaczył wiceprezydent Elbląga. - Rodzice podniosą swoje kompetencje wychowawcze poprzez kształtowanie technik osiągania celów wychowawczych w zakresie wspierania rozwoju swoich dzieci.
 
Cały projekt ma zostać zrealizowany do końca sierpnia 2022 r.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Wstyd
  Wtorek, 04.08

  Szkola eksperymenty,to jest na starowce,a dokladniej na "naprawionym" po raz kolejny miscie,gdzie kazda deska w innym kolorze.Chyba z rozbiorki brali,a skasowali jak za zboze.Kto to odebral sie pytam?Taka popeline.Wstyd dla muasta i mieszkancow za takich urzedasow.

 2. 2
  +9
  ~ powodzenia
  Wtorek, 04.08

  Skoro to ruszy w roku szkolnym 2022/2023, to założenia eksperymentu mogą być już przestarzałe. Chociaż mgliste założenia "eksperymentu" głoszone przez prezydenta Missana już wskazują na lawitację i trącą myszką (zestarzeniem). Pobożne życzenia a wyremontowany budynek się przyda. Wieżowiec na Wyspie Spichrzów rośnie niczym wieże Kaczyńskiego. Oby się powiodło i było aktualne.

 3. 3
  +8
  ~ ;)
  Wtorek, 04.08

  Masek nie noszą. Tam to dopiero wirus szaleje.

 4. 4
  +13
  ~ Hegemonka
  Wtorek, 04.08

  Eksperymentalna to jest kolejna kadencja Prezydenta Witolda Wróblewskiego, wraz z eksperymentalnym stażem Michała Missana w roli Wiceprezydenta.

 5. 5
  +6
  ~ Taka gmina
  Wtorek, 04.08

  Pomysł na miarę elbląskiego misia, zakładać szkołę eksperymentu na rubieżach miasta,tam jest z każdego liceum daleko, brak parkingu, poroniony pomysł, tak jak przeniesienie szkół CKZiU na Rawską, które właściwie dziś są fikcją. Szkoda, że ktoś z uporem godnym lepszej sprawy niszczy edukację dorosłych dając zarobić szkołom prywatnym.

 6. 6
  +3
  ~ turban
  Środa, 05.08

  Szkoła eksperymentu? Po co skoro juz mamy takie miejsce a jest nim elblaski ratusz. Ciagle nieudane eksperymenty, jednym z nich jest ten pozal sie boze missan. ile jeszcze takich nieudanych eksperymentow beda musieli doswiadczyc elblazanie?

 7. 7
  +6
  ~ alllicja
  Środa, 05.08

  W edukacji to powinni stawiać na poprawę warunków nauki, przede wszystkim mniejsze liczbowo klasy, pojedyncze stoliki/ ławki indywidualizację nauczania, wsparcie psychologiczne i wykorzystanie metod zdalnych jako wsparcia procesu edukacyjnego, a nie likwidacje klas dopełnianie istniejących do stanów z głębokiej komuny, zwalnianie nauczycieli. W takiej sytuacji eksperymentarium niewiele pomoże. Jak dzieci mają tam dojechać? I jaka to strata czasu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.