Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kontrole autobusów po groźnych wypadkach w Warszawie. Inspektorzy pojawili się również w Elblągu

25.07.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kontrole autobusów po groźnych wypadkach w Warszawie. Inspektorzy pojawili się również w Elblągu
Fot. WITD Olsztyn

Po groźnym wypadku w Warszawie, gdy autobus spadł z mostu, a jego kierowca jak się okazało, był pod wpływem narkotyków, w całym kraju trwają dodatkowe kontrole pojazdów oraz kierowców komunikacji miejskiej. W ubiegłym tygodniu inspektorzy WITD Olsztyn przeprowadzili je również w Elblągu. Jakie są ich efekty?

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie skontrolował czterdzieści pojazdów wykonujących przewozy osób na terenie Ełku, Olsztyna, Elbląga, Mrągowa, i Szczytna.

Tylko w jednym przypadku stwierdzono niepoddanie pojazdu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie. W związku z powyższym zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zarówno wobec przedsiębiorcy, jak i osoby zarządzającej transportem w firmie. W wyniku dalszych działań nie stwierdzono nieprawidłowości

- informuje olsztyński Inspektorat.

Oprócz stanu technicznego pojazdów inspektorzy ITD sprawdzali trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty, obowiązek noszenia maseczek przez pasażerów podczas przejazdu komunikacją miejską.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi, mieli ważne prawa jazdy oraz badania lekarskie i psychologiczne

- dodaje WITD w Olsztynie.

Ostatnio dużo mówi się o wypadkach autobusów komunikacji miejskiej i bezpieczeństwie pasażerów. Temat wywołały dwa zdarzenia, do których w ostatnich tygodniach doszło w Warszawie. Najgroźniejsze z nich miał miejsce pod koniec czerwca. Wtedy autobus spadł z mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego. Jedna z pasażerek poniosła śmierć, a ponadto kilkanaście osób odniosło obrażenia. Później okazało się, że kierowca był pod wpływem narkotyków. Chwilę później w stolicy doszło do kolejnego wypadku. Kierowca miejskiego autobusu uderzył w cztery zaparkowane samochody osobowe. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala. Również okazało się, że kierowca zażywał narkotyki, tym razem jednak nie bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ pytamy
  Sobota, 25.07

  To w Elblągu nie ma inspekcji transportu drogowego? Znowu olsztyn zawładnął wszystko nawet i te służby.Jakie to dwa równorzedne miasta Elbląg i olsztyn.Co Wojewodo i marszałku.KPINY Z Elbląga i mieszkańców.

 2. 2
  +6
  ~ do
  Sobota, 25.07

  Należy w trybie natychmiastowym skontrolowac tramwaje te zbieranine złomu w Elblągu.Typ konstal zagraza zyciu pasazerów.W latoi grzeją i to nie jazda tylko jazgot złomu.

 3. 3
  +7
  ~ St. Wqu.
  Sobota, 25.07

  Zgodnie ze strukturą Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w terenie funkcjonują wyłącznie Wojewódzkie Inspekcje. Wszystkie z nich posiadają oddziały terenowe w zależności od faktycznych potrzeb. WITD w Olsztynie posiada trzy oddziały terenowe: w Elblągu, Ełku i Iławie. W czasie wykonywania swoich obowiązków inspektorzy terenowi występują jako Wojewódzcy, gdyż tak nakazuje im ustawa. Nie ma bowiem w tej instytucji takiego podziału jak np w Policji czy państwowej straży pożarnej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.