Sobota, 5.12.2020, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trzy nowe aktywne przejścia

18.07.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzy nowe aktywne przejścia

Dobra wiadomość na koniec tygodnia. Samorząd Elbląga uzyskał dofinansowanie na budowę dwóch nowych aktywnych przejść dla pieszych. Wsparcie pozwoli na budowę łącznie trzech takich przejść, ponieważ mieszkańcy wskazali na realizację takiego zadania także w Budżecie Obywatelskim. Tego typu rozwiązania znacznie poprawiają bezpieczeństwo na drodze, w szczególności pieszych.

 

Do programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Elbląg złożył wniosek o dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Projekt polega na wykonaniu aktywnych przejść dla pieszych w newralgicznych lokalizacjach na terenie miasta, przy ul. Mickiewicza (skrzyżowanie z ul. Sochaczewską) oraz przy ul. Brzeskiej (na wysokości bloku nr 28). Dodatkowo, w ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie jeszcze jedno takie aktywne przejście przy ul. Mickiewicza (tuż obok skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). Te lokalizacje charakteryzują się dużym natężeniem ruchu pieszych i pojazdów. Są to przejścia bez sygnalizacji świetlnej, zlokalizowane w bliskiej odległości od jednostek użyteczności publicznej, w tym szkół i obiektów sportowych.

 

Co powstanie?


Przejścia dla pieszych wyposażone zostaną w tzw. kocie oczka oraz pomalowane będą w technologii grubowarstwowej na kolor biało-czerwony. Posiadać będą inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i dopóki się w niej znajduje. Ponadto przed przejściem przy ul. Mickiewicza wykonana zostanie nawierzchnia antypoślizgowa.

 

Projekt jest kontynuacją działań zwiększających bezpieczeństwo pieszych zrealizowanych w poprzednich latach. Aktywne przejścia dla pieszych powstały już przy ulicach Nowowiejskiej, Bema, Odrodzenia oraz przy al. Grunwaldzkiej.

 

 

 

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Martak
  Sobota, 18.07

  Na Mickoewicza czekaja wszyscy !!! Kiedy nastapi realizacja ????

 2. 2
  +5
  ~ Qaz
  Sobota, 18.07

  Na Odrodzenia działa jak chce ale kasa poszla

 3. 3
  +6
  ~ Drr
  Sobota, 18.07

  Na grunwaldzkiej działa jak chce i dlatego już nie zwracam na nie uwagi

 4. 4
  +7
  ~ Prawda
  Sobota, 18.07

  Faktycznie działają na opak. Pieszych nie ma po obu stronach przejścia, a jak auto przejeżdża to zapalają się te światełka. Absurd techniczny.

 5. 5
  +1
  ~ wera
  Sobota, 18.07

  Dziekuje za przejscie na Mickiewicza -mieszkam tam i jest ono potrzebne....Dziekuje!!!

 6. 6
  +3
  ~ RodemzElbląga
  Sobota, 18.07

  A na ul. Pocztowej, przy pl. Słowiańskim, już jakiś speedman rozwalił jeden ze słupów i sygnalizacja nie działa. Szkoda, a miała być taka amerykańska...

 7. 7
  +5
  ~ Sd
  Sobota, 18.07

  Najpierw niech wykonanawca naprawi to na grunwaldzkiej bo dziala jak chce a nie montujecie kolejne

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9818868637085