Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Poznaj elbląski oddział PZITB. "Nasze Stowarzyszenie składa się z pasjonatów"

30.06.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj elbląski oddział PZITB. "Nasze Stowarzyszenie składa się z pasjonatów"
W Elblągu działa oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Wczoraj, 29 czerwca, podczas Walnego Zgromadzenia podsumowano kończącą się kadencję Zarządu i wybrano reprezentantów na kolejne cztery lata.
 
Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa powstał w 1935 r. Jest stowarzyszeniem naukowo-technicznym zrzeszającym inżynierów i techników oraz studentów. Zajmuje się problematyką budowlaną oraz sprawami zawodowymi i społecznymi swoich członków.
 
Przez ostatnie cztery lata funkcję przewodniczącego elbląskiego oddziału pełnił Dariusz Urbański. - Cztery lata temu stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem. Było mało młodych osób, które chciały się angażować w działalność Stowarzyszenia. Ostatnie cztery lata spędziliśmy na tym, aby zainteresować ich czymś więcej niż tylko nauką. I tak nawiązała się współpraca z Zespołem Szkół Technicznych oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową - opowiadał
 
 
W Elblągu jest wiele osób, które już nie pracują, ale chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Staramy się łączyć ze sobą dwie grupy - młodych i tych z doświadczeniem
 
- opowiadał Dariusz Urbański.
 
Do elbląskiego oddziału PZITB od lat należy Janusz Nowak Wiceprezydent Elbląga.
 
- To organizacja, której zadaniem jest szkolenie inżynierów, ale również to, żebyśmy się dobrze czuli w swoim gronie. Dzisiaj podsumowujemy kadencje, ale jako członkowie spotykamy się bardzo często nie tylko na szkoleniach, ale również na spotkaniach integracyjnych, na których możemy dzielić się swoimi doświadczeniami, problemami i wspólnie szukamy rozwiązań. Tego typu organizacje są jak najbardziej potrzebne
 
- stwierdził Janusz Nowak.
 
W jakiej kondycji jest obecnie elbląski oddział? - Przede wszystkim nie mamy żadnych zadłużeń, a nawet mamy środki na koncie i możemy organizować kolejne wyjazdy techniczne, szkolenia, imprezy integracyjne - wymieniał Dariusz Urbański. - Planujemy zorganizować we współpracy z PWSZ-em i ZST konferencję dotyczącą budownictwa pasywnego niskoemisyjnego.
 
 
Ostatnie cztery lata to rozwój i otwarcie się na młodych ludzi. Struktury, które funkcjonowały przedtem w większości skupiały bardzo doświadczonych, dojrzałych elbląskich inżynierów. W tej chwili udało nam się pozyskać szerokie grono młodych osób, które zatrudnione są w elbląskich przedsiębiorstwach, w biurach projektowych. To jest szansa na rozwój tego Stowarzyszenia, bo tam, gdzie są młodzi ludzie jest wizja przyszłości
 
- stwierdziła Elżbieta Gieda, zastępca Przewodniczącego elbląskiego oddziału PZIiTB, która członkinią Stowarzyszenia jest od 12 lat.
 
Podczas wczorajszego Walnego Zgromadzenia wybrano skład Zarządu elbląskiego oddziału na kolejną kadencję. Przewodniczącym ponownie został Dariusz Urbański.
 
Muszę powiedzieć, że cztery lata temu pan Dariusz Urbański w dość trudnym okresie rozpoczął swoją kadencję. Były wówczas małe niesnaski między Izbą Inżynierów a PZIiTB, były problemy finansowe. Każdy się zastanawiał, czy przewodniczący podoła temu wszystkiemu. Natomiast on sam był pełen nadziei, że mu się to uda. Życie pokazało, że nie tylko udało mu się wyjść z tej trudnej sytuacji, ale i rozwinąć działalność PZIiTB, skupić wokół siebie fajną grupę ludzi, której chce się chcieć. Jestem pod wrażeniem
 
- przyznał Janusz Nowak.
 
W Zarządzie na kadencje 2020-2024 są także: Elżbieta Gieda - zastępca Przewodniczącego, Elżbieta Bukowska - Sekretarz, Leszek Godlewski - Skarbnik. Pozostałymi członkami Zarządu zostali Edyta Nowak, Mieczysław Dominczak, Piotr Koroblewski.
 
- Skład Zarządu pozostał prawie taki sam. Jedyna zmiana spowodowana została wyborem Jarosława Niedojadło na rektora PWSZ i jego rezygnacja z działalności w PZIiTB. Nowo wybranym członkiem Zarządu została Edyta Nowak, a reszta Zarządu pełni te same funkcje - wyjaśniała Elżbieta Gieda.
 
Podczas spotkania nie obyło się bez wzruszeń. - Po prawie 25 latach ze Stowarzyszenia odchodzi pani Alicja Zgiet. Przez te wszystkie lata była księgową naszego Stowarzyszenia. Niestety kiedyś nadchodzi czas przejścia na emeryturę. To wspaniała osoba i widziałam, że ten dzień jest dla niej bardzo wzruszający - dodała Elżbieta Gieda. - Pożegnaliśmy też naszego kolegę, który był w Zarządzie - Jarosława Niedojadło. Został rektorem PWSZ i ze względu na nowe obowiązki nie będzie mógł pełnić funkcji w Zarządzie. Bardzo żałuję, bo była to świetna współpraca. Ale na pewno kontakt pozostanie, bo to nie tylko dobry fachowiec, ale także człowiek, któremu nasze Stowarzyszenie jest bliskie.
 
W Walnym Zgromadzeniu udział wziął także Ryszard Trykosko - przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budowlanych. - Wszyscy, aby wykonywać nasz zawód, musimy należeć do Izby Inżynierów Budownictwa, ale w naszym Stowarzyszeniu nie trzeba być, tu się musi chcieć być - zaznaczył. - Przynależność jest dobrowolna. Nasze Stowarzyszenie składa się z pasjonatów. Jesteśmy elitarnych Stowarzyszeniem, bo w całej Polsce jest nas ok. 5 tys.
 
Jak Ryszard Trykosko ocenia działalność elbląskiego oddziału? 
 
To jest oddział, który skupia bardzo ciekawe środowisko. Członkowie są bardzo aktywni. Od lat elbląski oddział jest znaczącym ośrodkiem w naszym Stowarzyszeniu. Oceniany jest bardzo pozytywnie
 
- podkreślił Ryszard Trykosko.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Poznaj elbląski oddział PZIiTB. "Nasze Stowarzyszenie składa się z pasjonatów" ( zdjęć 20 )
Dodano: 2020-06-30 | Fot. Kamila Jabłonowska
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ bluselka
  Wtorek, 30.06

  A gdzie maseczki, gdzie odleglosci ...jelopy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.