Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dziś wybory prezydenckie. O czym warto pamiętać?

28.06.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś wybory prezydenckie. O czym warto pamiętać?
W związku z trwającą pandemią koronawirusa dzisiejsze (28 czerwca) wybory prezydenckie odbędą się na nieco innych zasadach niż dotychczas miało to miejsce. O czym warto pamiętać?
 
Osoby przebywające w lokalach wyborczych są zobowiązane do noszenia maseczek. Wyjątkiem może być sytuacja, w której członek komisji poprosić o zdjęcie maseczki w celu weryfikacji.
 
Należy także pamiętać, że w lokalu wyborczym może przebywać jeden wyborca na 4 m2 (nie licząc członków komisji, mężów zaufania czy obserwatorów).
 
Długopisy dostępne w lokalach wyborczych będą dezynfekowane. Jednak dla zachowania szczególnego bezpieczeństwa można użyć swojego długopisu.
 
Należy pamiętać, że oddany głos zostanie potraktowany jako nieważny jeśli znak "x" zostanie postawiony na karce przy więcej niż jednym kandydacie lub wcale nie zostanie postawiony.
 
Trwa cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli 28 czerwca, do godziny 21:00 (jeśli żadna z Obwodowych Komisji Wyborczych nie przedłuży głosowania).
 
Zgodnie z kodeksem wyborczym w czasie ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji, czy publikowania sondaży wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grożą wysokie grzywny.
 
Cisza wyborcza obowiązuje także w Dzienniku Internetowym info.elblag.pl. Od północy z piątku na sobotę, nie publikujemy żadnych materiałów wyborczych. Usuwane będą też komentarze o takim charakterze, jak również te o wydźwięku agitacyjnym lub nie będzie można ich dodawać. Prosimy naszych czytelników o zrozumienie.
 
 
Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.