Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

1,5 mln na walkę z koronawirusem. Elbląski szpital otrzymał unijne dofinansowanie

24.06.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
1,5 mln na walkę z koronawirusem. Elbląski szpital otrzymał unijne dofinansowanie

Blisko 1,5 mln zł dofinansowania otrzymał elbląski szpital miejski m.in. na zakup sprzętu, który ma ułatwić walkę z koronawirusem. - Nie ma co ukrywać, ostatni okres uświadomił nam, że nie do końca jesteśmy przygotowani na sytuację taką jak COVID-19. Dlatego bardzo dziękuję za szybką reakcję, za pomoc dla szpitala i wsparcie nas w działaniach - mówił Mirosław Gorbaczewski, dyrektor placówki.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu Mirosław Gorbaczewski podpisali dziś, 24 czerwca, umowę na dofinansowanie z RPO dla elbląskiej placówki. Chodzi o zakup sprzętu medycznego i stworzenie w szpilu specjalnej śluzy. Wszystko to pod hasłem walki z COVID-19. Elbląski szpital otrzymał na ten cel 1 mln 495 tys. zł z funduszy unijnych. Cały projekt będzie kosztował ponad 1,7 mln zł.

Chcemy poprawić jakość usług, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pacjentów i pracowników. Projekt został podzielony na dwie części. Pierwsza to zakup specjalistycznego sprzętu do badań i diagnostyki. Doposażymy szpital w wiele istotnych dla nas urządzeń, m.in. aparat USG, bronchoskop czy aparat rentgenowski z ramieniem C. Druga część to prace inwestycyjno-budowlane, będą polegały na utworzeniu w szpitalu specjalnej śluzy diagnostycznej

- dodał dyrektor Gorbaczewski.

Marszałek województwa podkreślił, że elbląski szpital jest jedną z wielu placówek z całego województwa, które otrzymają dofinansowanie w związku z COVID-19.

Łącznie jest to kwota około 78 mln zł. Staraliśmy się podzielić te środki proporcjonalnie, między jednostki służby zdrowia w całym regionie. Trafią one zarówno do placówek podstawowej opieki zdrowotnej, jak i laboratoryjnej, do szpitali powiatowych, a także wojewódzkich i specjalistycznych bez względu na to, kto je prowadzi

- mówił Gustaw Marek Brzezin. Marszałek przy okazji podziękował wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia.

Podczas konferencji z okazji podpisania umowy na realizację projektu "Rozwój specjalistycznych usług medycznych w sytuacji epidemiologicznej COVID-19 w szpitalu miejskim w Elblągu" przypomniano również o innej ważnej inwestycji, przed którą stoi jednostka.

Dziś uzupełniamy nasze możliwości walki z koronawirusem. Te 1,5 mln dla szpitala to jest kolejne, duże wsparcie z samorządu województwa, za co serdecznie dziękuję. Szpital przeżywa w tej chwili boom inwestycyjny. Jesteśmy w trakcie modernizacji szpitala i budowy bloku operacyjnego. W tej chwili trwa procedura przetargowa

- podkreślał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

- Otwarcie ofert było planowane na połowę czerwca, ale przesunęliśmy je początek lipca. Otrzymaliśmy około 700 zapytań dotyczących przetargu i na wszystkie musimy odpowiedzieć. To trochę wydłuży czas postępowania. Mamy nadzieję, że to zainteresowanie przełoży się na oferty, a ich ceny zmieszczą się w budżecie inwestycji - dodał dyrektor szpitala.

Przypomnijmy, elbląski szpital przy ul. Żeromskiego znalazł się w gronie szpitali jednoimiennych. Na Warmii i Mazurach wyznaczono kilka takich placówek, przeznaczonych jedynie na walkę z COVID-19. W tej chwili większość z nich wraca do normalnego funkcjonowania.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ DrCzernak
  Środa, 24.06

  Dlatego każdy kto zmarł, albo był na cokolwiek chory kwalifikowany był jako chory na koronawirusa.

 2. 2
  +1
  ~ Sztab Kosiniakowy
  Środa, 24.06

  nasi mistrzowie noszą nawet niewidzialne maski, klękajcie narody !!!!!

 3. 3
  +1
  ~ Niet
  Środa, 24.06

  Resztki to dla olsztyna. PSL oby.

 4. 4
  +1
  ~ Jony
  Środa, 24.06

  Wybory wybory, tydzień rozdawnictwa , mata i bierzta. A później jak zwykle " niestety nie ma pieniędzy". A ludzie to kupują i idą głosowac na tych pacjentów

 5. 5
  +2
  ~ do Pomorza
  Środa, 24.06

  Ochłapy dla Elbląga. W kwietniu z tego programu wybrano placówki medyczne do dofinansowania. Jeden szpital w Olsztynie: prawie 19 mln zł, drugi ponad 5 mln, trzeci prawie 11 mln zł. Na liście brak elbląskich szpitali. Takie to bagienne "województwo".

 6. 6
  0
  ~ Won
  Środa, 24.06

  Czego tu szuka marszałek w porządnym Elblągu. Precz.

 7. 7
  --1
  ~ Kaja
  Czwartek, 25.06

  To tylko dzięki marszałkowi dostaje Elbląg pieniądze !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.8207368850708