Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

CRW Dolinka od soboty będzie otwarte. Jednorazowo będzie mogło tam przebywać 108 osób

05.06.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
CRW Dolinka od soboty będzie otwarte. Jednorazowo będzie mogło tam przebywać 108 osób
Fot. Redakcja

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka od soboty, 6 czerwca, wznawia działalność. Będzie jednak funkcjonowało na nowych, wymuszonych przez pandemię, zasadach. - Jednorazowo na basenie może przebywać 108 osób, czyli 50 proc. tego, co przewiduje nasza norma - zapowiada Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR w Elblągu. Zmieniły się również ceny biletów. Za wejście zapłacimy 1 zł lub 50 groszy więcej.

Przed nami kolejny etap odmrażania sportu. Od 6 czerwca rząd zezwolił na działalność basenów. W Elblągu uruchomione zostanie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki. Jak przekonywał szef Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dziś (5 czerwca), podczas konferencji prasowej, obiekt jest gotowy na ponowne otwarcie.

Otwarcie basenów to wyczekiwany moment. Jednak, żeby ludzie nie bali się tu przyjść, musieliśmy odpowiednio przygotować obiekt. Spełniliśmy wytyczne z rozporządzenia, włożyliśmy też trochę własnej inicjatywy. Wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo

- mówi Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR w Elblągu.

Jednocześnie w CRW Dolinka będzie mogło przebywać 108 osób. Z jacuzzi naraz będą mogły korzystać dwie osoby. Nieczynna będzie sauna.

Do obiektu trzeba wejść w maseczce. Można bedzie ją zdjąć dopiero w przebieralni. Elblążanie na basen będą wchodzić pojedynczo, zachowując dwumetrową odległość od innych osób - w holu pojawiły się taśmy wyznaczające dystans. W obiekcie rozmieszczone są również dozowniki z płynem dezynfekującym. Należy więc pamiętać dezynfekcji rąk.

- Mamy nadzieję, że nasi klienci będą stosowali się do zaleceń. Oczywiście będziemy też tego pilnowali. Zwiększyliśmy personel, przynajmniej na te pierwsze dni, aby wyrobić nowe nawyki w obiekcie. Liczymy na to, że nasi klienci nam zaufają i przyjdą na basen. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe albo i jeszcze więcej, aby zapewnić bezpieczeństwo - dodaje Bugajny. Dyrektor MOSiR zapewnia również, że po przestoju w funkcjonowaniu, wykonano badania wody. Ich wyniki są pozytywne.

Osoby, które odwiedzą CRW Dolinka, muszą się liczyć również ze zmianami w cenniku. Te związane są ze stratami finansowymi, na które szykuje się Dolinka - liczba klientów zmniejszy się o 50 proc., a jednocześnie wzrosną koszty utrzymania obiektu.

Podnieśliśmy ceny o 1 zł w przypadku biletów normalnych i 50 groszy biletów ulgowych. Podzielimy się z klientami kosztami, które wzrosły. Ta podwyżka jest jednak symboliczna. Nawet nie chcę myśleć o tym ile te bilety musiałyby zdrożeć, aby to było rentowne

- dodaje szef MOSiR.

Na razie zdecydowano się na uruchomienie tylko jednego z dwóch miejskich basenów. Pływalnia przy ul. Karowej nadal będzie nieczynna.

Basen przy ul. Karowej był dedykowany przede wszystkim klubom sportowym, a one w czerwcu kończą sezon. Mając na uwadze koszty, na razie nie otwieramy tego basenu. Natomiast również i on jest przygotowany. Gdyby okazało się, że te 106 miejsc nie będzie załatwiało sprawy, to z godziny na godzinę jesteśmy w stanie uruchomić pływalnię przy karowej

- zapewnia Andrzej Bugajny.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot.Redakcja


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wicia
  Sobota, 06.06

  A jednak dał głos i się ukazał - jakoś tak go więcej - "dyrektor z zawodu dyrektor"ale czy będzie osobiście prowadził instruktaż dla klientów / jak to sam nazwał mieszkańców /?

 2. 2
  0
  ~ Phyllis
  Sobota, 06.06

  Jeżeli na obiekcie może przebywać jednocześnie 108 klientów, to jak będzie wyglądał "los" klientów dochodzących? Przychodzę i jest komplet, i co, siedzę, a przede mną np 10 innych oczekujących. Perspektywa raczej mało interesująca. Nie widać tu jakieś funkcjonalnej logistyki. Jakoś tak, jak z minionej epoki. Jest ogólne hasło, a nie ma rozpracowania jak to ma działać w jakiejś sensownej praktyce?

 3. 3
  0
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 08.06

  ~ Phyllis. No ale czego wymagasz? Jest komplet to nie wchodzisz i czekasz. O jaką logistykę chodzi? Ma Cię do tego czasu zabawiać klaun czy jak? Twój komentarz to typowy przykład jak z niczego zrobić problem. Jak były limity w wejściu do sklepów to Co co chcieli, stali w kolejce i czekali, a ten co nie chciał to odchodził. To takie proste.

 4. 4
  0
  ~ S
  Wtorek, 09.06

  Kiedy sauna będzie otwarta?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3074870109558