Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Parking już nie dla każdego

04.06.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parking już nie dla każdego
Fot.Ryszard Biel

Samochodów osobowych w naszym mieście wciąż przybywa. Niestety nie można tego samego powiedzieć o miejscach parkingowych. Kierowcy chętnie korzystali z parkingu przy Moście Dolnym, który jako jedno z nielicznych miejsc na Starówce nie należało do Strefy Płatnego Parkowania. Od kilku tygodni nie każdy może jednak tam parkować.


- Nie mogę zrozumieć, dlaczego nam kierowcom został zabrany chyba już jedyny parking na Starówce, za który nie trzeba płacić za parkowanie. Z jednej strony namawia się ludzi do prowadzenia biznesów na Starówce, a z drugiej strony chce się jeszcze, żeby płacili za przyjeżdżanie do pracy samochodami? To jest niedorzeczne – stwierdziła nasza czytelniczka.

 

Pracuje na Starówce od kilku lat i nie rozumiem, dlaczego mam dodatkowo płacić za dojeżdżanie samochodem do pracy.  Wszędzie porobili te Strefy Płatnego Parkowania, a teraz jedyny parking na Starówce, który nie podlegał SPP jest już tylko dla autobusów? Rozumiem, że aż tyle turystów do nas przyjeżdża, że ten parking oblegany będzie cały czas, dlatego samochody osobowe straciły możliwość korzystania z niego

 

– dopytuje elblążanka.


Dlaczego samochody osobowe nie mogą parkować już w tym miejscu?

Pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele branży turystyczno-hotelarskiej zgłosili do Urzędu Miejskiego problem z dłuższym postojem autobusów turystycznych w obrębie Starego Miasta. Dlatego postanowiono powrócić do organizacji ruchu z roku 2011, kiedy to, po konsultacjach społecznych, wprowadzono strefę zamieszkania na terenie tej dzielnicy, a dla autokarów funkcjonował parking przy Tortudze

– stwierdza Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa Prezydenta Elbląga.


Oznacza to, że z parkingu mogą korzystać jedynie autobusy? - Oznakowanie pionowe zakazujące wjazdu innym pojazdom niż autobusy zostało ustawione w ubiegłym miesiącu, w bieżącym wykonano oznakowanie poziome tych stanowisk. Jednocześnie funkcjonujący przy ul. Wybrzeże Gdańskie znak D-18 (dla autobusów) usunięto – wyjaśnia Joanna Urbaniak.
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ ster
  Czwartek, 04.06

  Czy pan radny Tołwiński zajmie się parkowaniem samochodów?

 2. 2
  +8
  ~ Ploterek
  Czwartek, 04.06

  Na samej starówce jest dużo miejsc parkingowych,a są też dwa parkingi przy ulicy Rycerskiej, jest parking (chyba darmowy) przy muzeum, są miejsca parkingowe na wjeździe od strony bramy targowej, wzdłuż kanału przy prokuraturze. Jak ktoś chce to znajdzie miejsce, a że płatne? No trudno, w innych miastach nie ma czegoś takiego jak darmowe parkingi w obrębie starego miasta i nikt z tego powodu nie lamentuje.

 3. 3
  --8
  ~ Kora
  Czwartek, 04.06

  Ja bym chciała się dowiedzieć gdzie mają parkować pracownicy z firm przy dawnym alstomie? Wszystkie parkingi są płatne, a o godzinie 10 to nawet na płatnych nie ma miejsc.

 4. 4
  +12
  ~ asd
  Czwartek, 04.06

  Niedorzeczne to jest to, ze czytelniczka do pracy dojezdza autem!!! Dojezdzajcie komunikacja miejska, a w lato rowerami. A nie tylko tyłek do auta....

 5. 5
  +11
  ~ Kierowca
  Czwartek, 04.06

  Janusz parkinowy musi dojechać pod same drzwi...trudno sie przejsc 100 metrów... parking przy Rycerskiej blizej szkoły jest zawsze wolny...

 6. 6
  --2
  pampi - ZAWADA
  Czwartek, 04.06

  Elbląg staje się miastem dla wybrańców , słupów , urzędników itp.itd . Kogo by tam w Ratuszu obchodziło , że " Kowalski " nie ma gdzie postawić samochodu na czas pracy na Starówce ?? Gdy się hotelarze , restauratorzy upominają o coś , to wtedy i owszem są wysłuchiwani . I tak to już jest od kilku lat .

 7. 7
  +2
  ~ Kierowca
  Czwartek, 04.06

  Jak zwykle wszystko w tym urzędzie robią pod siebie... Miejsce dla autobusów jest na parkingu przy ul. Warszawskiej, można by do tego przeznaczyć również parking na placu Słowiańskim. Dlaczego zabieracie mieszkańca darmowy parking a dajcie ludziom którzy czerpią z tego korzyścią finansowe?? Władze miasta myślą nierozsądnie....

 8. 8
  +12
  ~ ell
  Czwartek, 04.06

  wszystkie miejsca parkingowe powinny być płatne i nie będzie problemu,

 9. 9
  +7
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Czwartek, 04.06

  Przecieżto idiotyzm. Autobusy mogą parkować sobie na Zamkowej albo za rzeką. To nie Kraków i naprawdę tu je się widuje sporadycznie, ale kto ma kasę i sponsoruje odpowiednie komitety, ten rządzi - to oczywiste.

 10. 10
  +14
  ~ zapytujemy
  Czwartek, 04.06

  Kiedy skończy się ten cyrk z budynkiem zeglugi.Albo to jest budynek do odpraw tych co wsiadają na statek albo knajpa. Taki bajzel to tylko w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.