Wtorek, 29.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zmiany w elbląskiej uczelni. Jarosław Niedojadło nowym rektorem PWSZ w Elblągu

22.05.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany w elbląskiej uczelni. Jarosław Niedojadło nowym rektorem PWSZ w Elblągu
Fot. PWSZ Elbląg

Jarosław Niedojadło, obecny dyrektor Instytutu Politechnicznego, zastąpi Zbigniewa Walczyka na stanowisku rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wyboru dokonało dziś (22 maja) kolegium elektorów uczelni. Czteroletnia kadencja nowego rektora rozpocznie się 1 września.

W piątek, 22 maja, Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu dokonało wyboru Jarosława Niedojadło na funkcję Rektora PWSZ w Elblągu na kadencję 2020-2024. W skład kolegium zgodnie ze statutem PWSZ w Elblągu, wchodzą przedstawiciele wszystkich grup tworzących społeczność akademicką Uczelni. Profesor został wybrany jednogłośnie. Nowa kadencja rektora rozpocznie się 1 września 2020 r.

Dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. Uczelni (ur. 07.08.1960 r. w Elblągu) – specjalista w zakresie technologii maszyn, dyscyplina naukowa – inżynieria mechaniczna. Studia wyższe odbył na Wydziale Mechaniczno - Technologicznym Politechniki Gdańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Mechanicznym PG w 1995 roku. W latach 1996-2000 kierował Oddziałem Wydziału Mechanicznego PG w Elblągu w randze prodziekana ds. kształcenia. Od początku istnienia PWSZ w Elblągu (tj. od 1998 r.) pełni funkcję Dyrektora Instytutu Politechnicznego. W latach 2002-2007 był Prorektorem ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu.

Dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. Uczelni był Członkiem Komitetu Organizacyjnego Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz jego Zespołu Roboczego. Brał udział w pilotażu poświęconym V poziomowi Polskiej Ramy Kwalifikacji, przeprowadzonym przez Fundację Rektorów Polskich (2015-2017). W latach 2016-2019 był członkiem Specjalnego Zespołu Ekspertów, powołanego przez MNiSW w projekcie pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, a od 2019 roku pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu Doradczego, powołanego Zarządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do weryfikacji projektu pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” oraz do opracowania programu praktyk zawodowych dla studiów o profilu praktycznym.

Profesor jest także członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz członkiem zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) Oddział w Elblągu.

Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz jest laureatem Nagrody Specjalnej Prezydenta Elbląga „Za zaangażowanie na rzecz szeroko rozumianej oświaty i nauki”.

Prywatnie mąż Katarzyny, ojciec Justyny, dziadek Zoi i Gustawa, miłośnik muzyki klasycznej.

Źródło: PWSZ Elbląg
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ z osiedla
  Piątek, 22.05

  Gratulacje

 2. 2
  +2
  ~ SIMP Piotr B
  Piątek, 22.05

  Gratulacje Jarek

 3. 3
  +2
  ~ wicia
  Sobota, 23.05

  Jak można tytułować tego pana profesorem uczelni, skoro nie ma habilitacji? Dr inż. to tylko doktor.

 4. 4
  +5
  ~ emeryt
  Sobota, 23.05

  Wicia , Każda osoba ,która ma tytuł naukowy doktor i jest wykładowcą na uczelni , używamy w piśmie i w słowach mówionych panie profesorze ,

 5. 5
  +1
  ~ wicia
  Sobota, 23.05

  ~@ emeryt~ chyba Ci się pomyliło ze szkołą średnią? Zwyczajowo używa się tytułu profesor /i tu nazwa Uczelni/ do dr hab. i to tylko na terenie Szkoły Wyższej, koniec kropka.

 6. 6
  +4
  ~ PB
  Sobota, 23.05

  Tak, chyba Wicia masz rację, tylko w szkole średniej na nauczycieli mówi się "profesor" obojętnie jaki mają stopień. Na uczelniach wyższych rozróżnia się już stopnie naukowe. Jak wykładowca jest doktorem to mówi się pan/pani doktor.

 7. 7
  +5
  ~ Zainteresowana
  Sobota, 23.05

  Proszę o informację, jako był WYBÓR! Ilu było innych kandydatów, jaki mieli wybór głosujący.

 8. 8
  +4
  ~ MAN_IN_BLACK
  Sobota, 23.05

  Lepszy Głodny jak Walec. Miałem zajęcia z jednym i drugim

 9. 9
  0
  ~ emeryt
  Niedziela, 24.05

  A był pewnego czasu pan profesor , który nie miał prawdopodobnie matury , Był wykładowcą na wyższej uczelni i wszyscy dostojnicy państwowi zwracali się do tego pana, panie profesorze . Na pewno wiecie kto to był, niech mu będzie lekka ziemia .Obecnie jego syn jest profesorem i wielkim działaczem partyjnym ,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.