Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Malbork: 17 osób na kwarantannie po wykryciu koronawirusa u pacjentki szpitala. Była "poza podejrzeniem" 

22.05.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Malbork: 17 osób na kwarantannie po wykryciu koronawirusa u pacjentki szpitala. Była "poza podejrzeniem" 

Siedemnastu pracowników malborskiego szpitala przebywa na kwarantannie. Oddział chirurgii, w którym pracowali, jeszcze co najmniej do środy, 27 maja, zostanie zamknięty. Wszystko po tym, gdy u jednej z pacjentek, leczonej na inne schorzenie, wykryto koronawirusa.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu. 19 maja, obecność wirusa Sars-CoV-2, potwierdzono u pacjentki malborskiego szpitala. Trafiła ona tam z innym schorzeniem, przed planowanym zabiegiem, rutynowo wykonano u niej test i okazało się, że kobieta jest zakażona koronawirusem. Pracownicy, którzy mieli z nią kontakt, zostali objęci kwarantanną. Oddział chirurgii został wyłączony z funkcjonowania, od 20 maja nie odbywają się tam żadne zabiegi. Nadal przebywa tam 5 pacjentów. Opiekuje się nimi reszta personelu, która nie miała kontaktu z zakażoną pacjentką. Nie wiadomo jeszcze, jak długo taki stan rzeczy potrwa. Dyrekcja szpitala czeka na wyniki osób przebywających na kwarantannie. Aby testy były wiarygodne, powinny zostać powtórzone po 7 dniach od ewentualnego zakażenia, czyli w najbliższy wtorek.

Wyniki badań najpewniej poznamy w środę, 27 maja. Wtedy też będzie można podjąć decyzję co dalej z oddziałem. Jeśli będzie taka możliwość, to te najpilniejsze przyjęcia uruchomimy już w czwartek, 28 maja. Gdyby się okazało, że jakaś część personelu bądź inni pacjenci zostali zakażeni ten termin się wydłuży

- mówi Paweł Chodyniak, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

Szpital w Malborku próbuje wyciągnąć naukę z tej sytuacji.

Ta pacjentka była poza podejrzeniem, nie miała objawów. Test został jej wykonany profilaktycznie, przed zabiegiem. Jestem przekonany, że podobne sytuacje mogą się jeszcze zdarzyć. Zmierzamy jednak do tego, żeby każdy pacjent, zanim pojawi się w szpitalu, miał wykonane testy. Oczywiście, w nagłych przypadkach, takie testy będą wykonywane już na miejscu. Jednak w pozostałych wymazy będą pobierane w strefie drive-thru, którą utworzyliśmy przed szpitalem. Obecnie rekomendacje wojewódzkich konsultantów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii są takie, żeby na salę operacyjną, czy wręcz do samego szpitala, nie wpuszczać osób, które nie miały wykonanych testów

- dodaje Paweł Chodyniak.

W całym powiecie malborskim odnotowano 8 zakażeń koronawirusem. Jak informuje, Dziennik Bałtycki, wiele z nich dotyczy osób pracujących w malborskiej jednostce wojskowej. Pierwszy przypadek zakażenia potwierdzono tam w czwartek (21 maja). Aktualnie w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego jest 5 potwierdzonych przypadków zakażenia żołnierzy koronawirusem. Kwarantanną objętych jest kilkadziesiąt osób.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Mały
  Piątek, 22.05

  Kobieta z okolic Nowego Stawu nie bać się

 2. 2
  +5
  ~ Iza
  Piątek, 22.05

  Napiszcie jeszcze o 22 bazie w Malborku. Narazie 5 wyników pozytywnych i 30 osób w kwarantannie

 3. 3
  +5
  ~ 1125
  Piątek, 22.05

  Przecież co drugi z nas ma tego wirusa znanego już w latach 60tych ,a że one mutują to życie,B.G wie jak zrobić nowy ład z politykami.

 4. 4
  +7
  ~ Gosc
  Piątek, 22.05

  Wiekszosc z nas albo miala albo ma koronawirusa tylko przechodzimy go bezobjawowo gdyby kazdy obywatel byl przebadany wyszlo by szydlo z worka nie panikowac i tyle w temacie.

 5. 5
  --3
  ~ oko
  Piątek, 22.05

  pokolejne gorzej woj warmisko-mazurskie

 6. 6
  +7
  ~ gg
  Sobota, 23.05

  Słyszałem że żołnierze z Malborka mieszkają także w Elblagu, pewnie ci zdrowi. A tego pseudo wirusa już dawno przeszliśmy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.