Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przedszkola i żłobki częściowo odwieszone

13.05.2020, 13:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przedszkola i żłobki częściowo odwieszone
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Departament Edukacji UM informuje, że od 18 maja br. odwołane zostaje całkowite zawieszenie zajęć w elbląskich przedszkolach i żłobkach.


Do przedszkoli i żłobków od najbliższego poniedziałku przyjmowane będą dzieci tych rodziców lub opiekunów, którzy należą do grup zawodowych zaangażowanych w walkę z epidemią (służb medycznych, służb mundurowych, przedsiębiorców bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronowirusem oraz pracowników żłobków i przedszkoli).


W celu przyjęcia dzieci, przedszkola i żłobki dostosowane zostały do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wyposażone w środki do dezynfekcji. Ponadto przez dyrektorów poszczególnych placówek opracowane zostały procedury zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID -19 .

 

UM Elbląg

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ gość
  Środa, 13.05

  Część przyjęta ale płacić będą wszyscy

 2. 2
  +7
  ~ Kasia
  Środa, 13.05

  Uważam to za wielką niesprawiedliwość co mamy powiedzieć my rodzice pracujący w handlu nasze dzieci są gorszego sortu my nie potrzebujemy pracować a nasze dzieci nie potrzebują przedszkola jak tak można w przedszkolu mojej córki będzie 10 dzieci !!!! Z tego co się orientuję na salę na przypadać 12osob więc nie rozumiem dlaczego więcej dzieci nie może od poniedziałku iść do przedszkola

 3. 3
  0
  ~ Rodzice
  Środa, 13.05

  A dlaczego obsluga przedszkoli pali papierosy na terenie tych obiektów . A dzieci widza i co.

 4. 4
  +4
  ~ czacza
  Środa, 13.05

  Zgadzam się z powyższymi komentarzami...ponadto o ile jeszcze za miesiąc bezczynności żłobków musieli zapłacić wszyscy rodzice...było to równe traktowanie wszystkich (niekoniecznie logiczne ale równe) ale teraz dlaczego mam płacić pełną stawkę jeśli moje dziecko nie spełnia tych wymogów, bo nie jestem pracownikiem wskazanych branż???? tym samym płacę za czyjeś dziecko, ponoszę czyjeś koszty! skoro nie mogą wg wytycznych przyjąć mojego dziecka z powrotem to chociaż zeszliby z żądaniem zapłaty, przecież to chore!

 5. 5
  +4
  ~ Yyy
  Środa, 13.05

  Po co te negatywne emocje zawsze można wypisać dziecko i będzie po kłopocie nie trzeba będzie płacić jak jest przerwa wakacyjna nikt nie krzyczy ze płacić trzeba jak na urlop się wybywa czynsz w domu tez trzeba zapłacić

 6. 6
  --1
  ~ do Yyy
  Środa, 13.05

  to porównanie coś nie wyszło....bo czynsz płacimy ale i użytkujemy mieszkanie, nie płaczemy gdy wybywamy z dzieckiem na urlop i trzeba zapłacić za żłobek/przedszkole bo wtedy mamy wpływ na nieobecność dziecka, wynika to z naszej decyzji i treści umowy...żłobek gwarantuje mi miejsce a ja wtedy na czas urlopu z tego rezygnuję i rozumiem, że wówczas płacę....ale w tej sytuacji jest jednak inaczej...ja chcę posłać dziecko a placówka tego mi nie umożliwia, nieobecność dziecka nie wynika zatem z mojej woli....i trzeba zapłacić za coś z czego korzystają inni, nie my....naprawdę nie widzisz różnicy?

 7. 7
  --1
  ~ O
  Czwartek, 14.05

  Ja otrzymałam informację z przedszkola, że będzie otwarte w godzinach od 7 do 15 . Rozumiem, że do przedszkola ""przyjmowane będą dzieci tych rodziców lub opiekunów, którzy należą do grup zawodowych zaangażowanych w walkę z epidemią (służb medycznych, służb mundurowych, przedsiębiorców bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronowirusem oraz pracowników żłobków i przedszkoli)." - PRACUJĄCYCH NA 3/4 ETATU LUB 1/2 ETATU, bo ci na pełnym etacie i tak będą musieli się zwalniać.

 8. 8
  --1
  ~ Meg
  Piątek, 15.05

  Do Kasia: 12 osób to był podany chyba max, przelicza się powierzchnię sali, na osobę musi być ileś tam m2. U nas grupa może liczyć 4 osoby..

 9. 9
  +1
  ~ ojciec
  Piątek, 15.05

  zabawne. piszecie tak jakby to była wina przedszkoli. może trzeba by było wystąpić z petycja do ministra? Przecież to nie przedszkole ustala te durne przepisy, ba! nawet nie jednostka nadzorująca. Te głupoty i wytyczne przychodzą z Warszawy. Włączcie myślenie jeden z drugim. przedszkola naprawdę chciałyby pracować normalnie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1168129444122