Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Powodem koronawirus

03.04.2020, 20:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Powodem koronawirus
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. pixabay.com)

W związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.
 

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.
 

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

 

 

Ministerstwo Środowiska

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Wiewiórka
  Piątek, 03.04

  A co jak ktoś mieszka w lesie , to jest jego dom

 2. 2
  +27
  ~ zx
  Piątek, 03.04

  to zakrawa na debilizm rządzących. człowiek od człowieka setki metrów, i zakaz? To lepiej łazić po ulicach ? Żyję 74 lata, lecz tak głupich rządów jeszcze nie zaznałem. Tylko pozostaje krzyczeć - Komuno wróć!

 3. 3
  +10
  ~ Yabu
  Piątek, 03.04

  Przepiękne zdjęcie!

 4. 4
  +21
  ~ Poruszony
  Piątek, 03.04

  Od początku epidemii staramy się zachowywać odpowiedzialnie, wraz z domownikami żeby nie zwariować wsiadamy w samochód i jedziemy do przypadkowego lasu o żadnych walorach turystycznych, żeby przejść się bezpiecznie leśną drogą 3 lub 4 kilometry i wrócić. Podczas kilku takich wypraw widzieliśmy raz człowieka z odległości 300m. Czyli teraz zostaje nam chodnik w mieście i kolejka do Biedronki ? Lasy Państwowe w 95% to dzicz a tylko 5% to promenady nad morzem i w innych kurortach.

 5. 5
  +21
  ~ fygyt
  Sobota, 04.04

  Kretyński zakaz. Przechadzałem się po lasach w okolicach Zalewu Wiślanego gdzie nie spotykałem dosłownie nikogo innego oprócz mnie.

 6. 6
  +20
  ~ ksamol
  Sobota, 04.04

  Totalny idiotyzm. Lekarze zalecają spacery i unikania skupisk ludzi. Las jest idealnym miejscem na spacery. Koronawirus szybko zdycha poza ludzkim organizmem.

 7. 7
  +13
  ~ wicia
  Sobota, 04.04

  A podobnież myśliwi będą urządzać sobie strzelanko?

 8. 8
  +9
  ~ Tadd
  Sobota, 04.04

  Oczywiście nie dotyczy kasty myśliwych.

 9. 9
  +12
  ~ juki
  Sobota, 04.04

  Rządowa bzdura!

 10. 10
  +9
  ~ lucyna
  Sobota, 04.04

  Lasy sa teraz tylko dla mysliwych i mogą strzelac do zwierzyny do woli . A ,że czasami moga pomylić czlowieka ze zwierzyną ,to trudno. Nieraz bywalo ,że jeden mysliwy po ciemku zastrzelił na łódce drugiego . Mysliwi w Polsce to miwszanka tradycji komuny i lepszych zawodów + nowi bogaci po 2015 roku . To nie są tanie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.