Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Apel Prezydenta Elbląga o przesunięcie terminu wyborów

02.04.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Apel Prezydenta Elbląga o przesunięcie terminu wyborów

Prezydent Witold Wróblewski wystosował dziś apel o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja br. Został  on przesłany do Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Komisarza Wyborczego w Elblągu Piotra Żywickiego.

 

- W sytuacji epidemii nie mogę zapewnić obywatelom miasta odpowiednich, bezpiecznych warunków głosowania, a osobom przygotowującym cały proces wyborczy zagwarantować bezpiecznego wykonania tego obowiązku. Organizacja wyborów w tym, tak wyjątkowo trudnym okresie, stanowi ewidentne i nieuzasadnione narażanie mieszkańców na utratę zdrowia i życia. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo Elblążan – podkreśla w piśmie Prezydent Witold Wróblewski.


W apelu Prezydent przedstawił argumenty, które wskazują na ryzyko zakażenia obywateli w czasie organizacji wyborów w stanie epidemii. Dotyczą one również propozycji wyborów korespondencyjnych.

 


Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Toki
  Czwartek, 02.04

  Taaa jasne.... Już wszyscy sie posłuchają prezydenta Elbląga. Widać jak na tacy którzy włodarze miast umieją rządzić w dobie kryzysu. Tacy ludzie są na stanowiskach... Jedyne na co stać to nagranie w internecie

 2. 2
  +16
  ~ Kez
  Czwartek, 02.04

  Wicia odezwał się !!!!

 3. 3
  +7
  ~ pokażcie
  Czwartek, 02.04

  To fałszywie wygląda, gdy pokazujecie jakieś sztuczne a nie aktualne fotki tego faceta. Ponadto Warszawa zadrży po otrzymaniu tego "z uwagi na..." - już raz tam byłeś chcąc przejąć Energę. Chcę wiedzieć czy Wróblewski jest zdrowy i czy jest w pracy!

 4. 4
  +2
  ~ Elblazanin.
  Czwartek, 02.04

  A jak do tych mieszkancow docieraja zakupy ze sklepow codziennie a jak listy i renty ,emerytury.Z tym nie ma problemu bo tego miasto nie musi organizowac ale jak ma cos zrobic wiecej to przerasta ich mozliwosci organizacyjne.moze czas oddac wladze tym co sobie poradza i wcale ludzi nie beda narac.Wprowdzic komisarza za Prezydenta.

 5. 5
  --2
  ~ Kryspin
  Czwartek, 02.04

  Miejmy nadzieję, że niesubordynacja Gowina zatrzyma szaleńców z PiS nie liczących się ze zdrowiem i życiem Polaków..

 6. 6
  +1
  ~ m
  Czwartek, 02.04

  Teraz??? Ktos tu zobaczył, że inni włodarze potrafili zaprotestować, żeby ochronić mieszkańców, że ktos ma jaja i przez to ma szacun u mieszkańców i murowaną kolejna kadencję? Przeciez juz od jakiegos czasu na stronie UM wisi ogłoszenie o wyborach, czyli decyzja juz została podjęta, a teraz trwa ratowanie reputacji.

 7. 7
  +2
  ~ Ra89
  Czwartek, 02.04

  Wybory w tej sytuacji to ogromne szaleństwo. Oby nie spełniły się póki co śmieszne i na pozór niemożliwe scenariusze z fakenew-sów jakie szaleją po internecie.

 8. 8
  +2
  ~ BODZIO
  Czwartek, 02.04

  Bolszewicy PIS chcą za wszelką cenę nas zarazić.po trupach do władzy absolutnej.

 9. 9
  0
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 02.04

  Pewnie PiS ulegnie......

 10. 10
  +1
  ~ edgfar
  Piątek, 03.04

  Tylko debil pisowski popiera organizacje wyborów nakazaną przez szaleńca z Nowogrodzkiej. To stworzenie będzie jak to bywało w przeszłości parło po trupach do swojego celu osiągnięcia dyktatury absolutnej. Nie przeszkadzały mu skandaliczne ekshumacje dla osiagnięcia zadowolenia psychicznego , nie przeszkodza mu tysiące ofiar po wyborach. Aby szydrczy uśmiech był na twarzy to wystarczy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1421239376068