Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Stan podwyższonej gotowości w Szpital Miejskim. Czy elblążanie mają się czego obawiać?

05.03.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stan podwyższonej gotowości w Szpital Miejskim. Czy elblążanie mają się czego obawiać?

Wczoraj, 4 marca, Minister Zdrowia potwierdził, że w Zielonej Górze wykryto pierwszy w Polsce przypadek zachorowania na koronowirusa. Wojewoda Warmińsko-Mazurski nałożył na Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu stan podwyższonej gotowości. Co to oznacza?


Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II, uspokaja - stan podwyższonej gotowości polega tylko na przygotowaniu placówki do przyjęcia ewentualnych pacjentów, u których podejrzewano by zachorowanie na koronawirusa.

 

 

 

Nie wiemy czy w ogóle będziemy przyjmować osoby z podejrzeniem koronawirusa. Na ten czas nie mamy ani jednej osoby przyjętej, ale musimy być na to przygotowani

– podkreśliła Małgorzata Adamowicz.


W tym celu zabezpieczony został Oddział Zakaźny. - Musimy być też zabezpieczeni we wszystkie potrzebne środki, takie jak maski, kombinezony dla personelu. Musimy być też przeszkoleni – wymieniała Małgorzata Adamowicz. - Może się zdążyć, że jedna osoba zostanie do nas skierowana, a może być ich i dziesięć. Tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale musimy być gotowi na każdą ewentualność.


-  Mamy przygotowane 26 łóżek na Oddziale Zakaźnym. Jeśli to by nie wystarczyło kolejnym Oddziałem byłby Oddział Chorób Płuc. Na podstawie zarządzenia pana Dyrektora  przygotowaliśmy także  Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy Żeromskiego – dodała Małgorzata Adamowicz. - Nie wiemy bowiem, w jakim stanie byliby ewentualni pacjenci. Wszystkie oddziały przy Żeromskiego są w gotowości. Obecnie przyjmujemy tylko przypadki zagrożone.
 

 

Jesteśmy przygotowani na każdą ilość osób z podejrzeniem bądź już chorych na koronawirusa. Od dzisiaj nie przyjmujemy pacjentów planowych. Nie oznacza to jest, że wypisujemy  pacjentów, którzy już leżą. Kontynuujemy ich leczenie, ale nowych już nie przyjmujemy

– mówił Małgorzata Adamowicz.


Stan podwyższonej gotowości ma wpływ też na osoby chcące odwiedzić pacjentów. 

 

Wprowadzony jest całkowity zakaz odwiedzin w Oddziale Chorób Zakaźnych i ograniczenie odwiedzin w oddziałach zlokalizowanych przy Żeromskiego

– dodała Małgorzata Adamowicz.


Rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego zachęca do śledzenia strony Sanepidu. - Tam wszystko jest klarownie opisywane – stwierdziła. - Każdy powinien też wiedzieć, jak ważna jest dezynfekcja rąk i rzetelna wiedza. Nie ma co panikować. Fakt, że jesteśmy w stanie podwyższonej gotowości nie oznacza, że w Elblągu jest koronawirus. Nie mamy pacjenta z koronawirusem, ani takiego z podejrzeniem koronawirasa. Ale gdyby się zdarzył jesteśmy gotowi, aby go przyjąć.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ observator1
  Czwartek, 05.03

  Psychopaci i Szaleńcy oby was szlag trafił za sianie paniki i zasiewanie strachu !

 2. 2
  0
  ~ Pani
  Piątek, 06.03

  Kur .. wa mać zadzwonili dzisiaj do mnie,ze szpitala ,że przyjmują tylko pacjentów z zagrożeniem życia. Ja tez mam przewlekłą chorobę i przez to chińskie ście.. rwo znowu będę musiała czekać rok czasu na przyjęcie. Pajace !! póki co u Nas tego nie ma to po co Panike wywołujecie. Dajcie się ludziom leczyć!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6343469619751