Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co w lutym działo się w Elblągu? Zobacz materiał filmowy

29.02.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co w lutym działo się w Elblągu? Zobacz materiał filmowy
Fot. Archiwum redakcji

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski objął stanowisko Prezydenta Euroregionu Bałtyk. Oznacza to, że po 22 latach, po raz pierwszy Prezydencja Euroregionu Bałtyk należy do Elbląga. W lutym rozpoczęła się także kampania informacyjna dotycząca segregacji odpadów, strajk pracowników spółki Tramwaje Elbląskie, a także podpisane zostało porozumienie między KWW Witolda Wróblewskiego, Sojuszem Lewicy Demokratycznej oraz Koalicją Obywatelską.
 

- Przez najbliższy rok mam zaszczyt pełnić funkcję Prezydenta Euroregionu Bałtyk. Prezydencja stronie polskiej, reprezentowanej przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, przekazana została przez przedstawicieli regionu Kłajpedy na Litwie. Przewodniczenie w Euroregionie Bałtyk to dla nas nie tylko uhonorowanie i docenienie dotychczasowej działalności i współpracy, ale także wielkie wyzwanie – przyznał Witold Wróblewski.

W lutym rozpoczęła się  kampania mająca na celu promowanie segregacji odpadów. Na antenie lokalnej telewizji, stronie internetowej urzędu i mediach społecznościowych emitowane są spoty informacyjne. Prowadzony był także kolportaż ulotek do 56 tys.  punktów adresowych.


Oficjalnie zostało także podpisane porozumienie koalicyjne między Komitetem Wyborczym Wyborców Witolda Wróblewskiego, Koalicją Obywatelską a Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W ramach porozumienia stanowisko wiceprezydenta Elbląga objął Michał Missan.


17 lutego pracownicy spółki Tramwaje Elbląskie rozpoczęli strajk. Prezydent powołał zespół, którego zadaniem było dokonanie analizy funkcjonowania komunikacji miejskiej, a na czas strajku przygotowana została komunikacja zastępcza – 11 autobusów PKS - T2, T3 i T4.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ widok miasta?
  Sobota, 29.02

  Z tego foto wynika, że w lutym w UM trwały walki MMA lub odbywał się permanentny maraton 4*100.

 2. 2
  +10
  ~ Oj działo
  Sobota, 29.02

  Strajk w T E który nadal trwa bo władze ma gdzieś ludzi pracy - robotnika.

 3. 3
  +9
  ~ Anty lewak
  Sobota, 29.02

  Nigdy nie poprę lewaków i komunistów.

 4. 4
  +4
  ~ Odpowiedz
  Sobota, 29.02

  Nic Kompletnie nic. Miasto umiera śmiercią naturalną przyspieszana przez nieudacznych rządzących ta dziurą

 5. 5
  +4
  ~ bugi
  Niedziela, 01.03

  jak wieść niesie od 5 lat mniej niż zero facet oderwany od rzeczywistości Narcyz - zakochany w sobie kolesie postkomuniści aby do emerytury miejsc pracy nie ma inwestycji generujących przychód miasta nie ma młodzież dzieki takim jak wróblewski - nowak - missan wyjątkowe trio trzech artystów ucieka a kolesie problemu nie widzą to jest tragedia tego miasta

 6. 6
  +1
  ~ Mandaryn ?
  Niedziela, 01.03

  Artyści, trio ? To klika trzech zaklinaczy, mających nas gdzieś.

 7. 7
  +1
  ~ Do bugi
  Niedziela, 01.03

  Miasto,czyli my wszyscy,jesteśmy olewani ciepłym moczem i kałem,nikt nie liczy się ze zdaniem nas,szarych mieszkańców tego niegdyś zacnego grodu,elblążanie tańczą w malignie,w jakimś chocholim tańcu,potrafią narzekać i na tym koniec.Szkoda mi Elbląga,mojego ukochanego miasta,mojego dzieciństwa,młodości,wieku dojrzałego,brak słów i tylko płakać się chce.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.