Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Marcin Prus: Sport mnie wychował, ukształtował... teraz dzielę się doświadczeniami

10.02.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Marcin Prus: Sport mnie wychował, ukształtował... teraz dzielę się doświadczeniami
Fot.Ryszard Biel

Marcin Prus, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej odwiedził Sportową Szkołę Podstawową nr 3 w Elblągu. Okazało się, że siatkarz, równie skuteczny, jak kiedyś na parkiecie, teraz jest w przekazywaniu swoich doświadczeń i motywowaniu dzieci. Tę lekcję zapamiętają na długo.

Spotkanie się z kimś oko w oko, w taki sposób, aby wywarło to wpływ na cudze życie, to niezmiernie cenne doświadczenie i każdemu czegoś takiego życzę. Świetne jest to, że możemy dzielić się doświadczeniem

- mówił Marcin Prus.

Mistrz świata juniorów i wielokrotny reprezentant Polski seniorów Marcin Prus obecnie jest propagatorem sportu, jako Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W poniedziałek, 10 lutego, spotkała się elbląskimi uczniami w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu. Siatkarz opowiadał uczniom nie tylko o swojej karierze w reprezentacji kraju, mówił również o swoich pozasportowych doświadczenia i pasjach, motywował do wybrania życiowej ścieżki i świadomego nią podążania.

Mnie sport wychował, ukształtował, nauczył radzenia sobie z trudnościami, radości z wygrywania i przełykania goryczy porażki. Nauczył mnie zasad fair play i szacunku do drugiego człowieka, przede wszystkim nauczył mnie tego, że dzięki temu można stać się kimś, być autorytetem. Próbując to wszystko łączyć, można zrobić dla siebie coś bardzo fajnego

- mówił reprezentant Polski.

Marcin Prus był już kolejnym sportowcem, który odwiedził SSP nr 3 w ramach cyklu spotkanie z mistrzem. Do tej pory w szkole gościli m.in. Jacek Wszoła, mistrz olimpijski w skoku wzwyż, Bartek Białkowski, reprezentant Polski w piłce nożnej i Robert Karaś rekordzista świata na dystansie potrójnego Ironmana.

Musimy robić wszystko, w każdy z możliwych sposobów, aby zaciekawiać dzieci swoją obecnością, drogą, którą się przeszło. Ja wykorzystuję dosyć dużo rzeczyprzykładów z własnego życia, które są na tyle namacalne, że mogą dziecku pokazać, że ta droga jest jedną z dróg, które może wybrać w życiu. Ja bym bardzo chciał, żeby w szkołach była cała masa takich spotkań. Nie tyko ze sportowcami, są aktorzy, politycy, nauczyciele i policjanci, którzy mogliby dzielić się swoim doświadczeniem. Takich spotkań im więcej, tym lepiej

- podkreślał siatkarz.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Marcin Prus odwiedził SSP nr 3 w Elblągu ( zdjęć 44 )
Dodano: 2020-02-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Karol
  Poniedziałek, 10.02

  Brawo ;)

 2. 2
  0
  ~ kiki
  Wtorek, 11.02

  Dla tych adeptów piłki siatkowej, ten pan to już prehistoria jest.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.