Wtorek, 4.08.2020, Imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Elbląg 2019. "Impreza przerosła nasze wyobrażenia"

09.12.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Elbląg 2019. "Impreza przerosła nasze wyobrażenia"
Fot. Ryszard Biel

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Elbląg 2019, zorganizowany przez Elbląski Klub Sportowy "Mlexer" , który odbył się w sobotę (07.12) w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Celem Turnieju było upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży.


Historia elbląskiego tenisa stołowego sięga 1949 roku, kiedy  w klubie ZKS Stal utworzono sekcję tenisa stołowego. W latach 60-tych XX wieku tenis stołowy stał się jedną z podstawowych dyscyplin w Ludowym Zespole Sportowym „Mleczarnia”, przy którym powstał LKS „Mlexer”,  protoplasta dzisiejszego Elbląskiego Klubu Sportowego "Mlexer". Właśnie z tego klubu wywodzi się trener tenisistów stołowych elbląskiego "Mlexera".

 

- Ja w Elbląskim Klubie Sportowym "Mlexer" byłem kiedyś zawodnikiem, później w latach 1997-2003 trenowałem dzieci i  młodzież, teraz wróciłem do pracy, bo nie było mnie w Elblągu, dostałem propozycję od prezesa klubu, pana Kozłowskiego abym zaczął trenować dzieci i młodzież, i od lutego tego roku prowadzę te zajęcia.Prowadzimy też zajęcia dla Szkoły Podstawowej nr 16.W zajęciach uczestniczą cztery klasy drugie, rocznik 2011. Cztery godziny w tygodniu prowadzimy dla nich zajęcia, a oprócz tego, w godzinach popołudniowych prowadzimy zajęcia dla zawodników naszej seksji. Jest to zróżnicowana wiekowo grupa około dwudziestu osób

– mówi Jan Kinal, trener EKS Mlexer.

 

Chcąć spopularyzować tenis stołowy głównie wśród dzieci i młodzieży EKS "Mlexer" zorganizował Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Elbląg 2019.

 

    - Organizujemy tę imprezę po dłuższej przerwie. Zrobiliśmy to dla dzieci, żeby jak najwięcej spopularyzować tenis stołowy w Elblągu. Na turniej nasz przyjechało bardzo dużo dzieci. Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji, ale jesteśmy zadowoleni, że tyle dzieci i młodzieży chce grać w tenisa stołowego

– wyznał Jan Kinal.


W turnieju wzięło udział łącznie 80 zawodników z Kaliningradu, Lidzbarka Welskiego, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna,Lipowiny, Węziny, Braniewa, Morąga i Elbląga.Zainteresowanie z jednej strony zaskoczyło organizatorów, z drugiej zachęciło do organizowania kolejnych turniejów na jeszcze większą skalę.

 

 - Impreza przerosła nasze wyobrażenia jako organizatorów turnieju Mikołajkowego dla dzieci. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania z jakim się dzisiaj spotkaliśmy. Jest około 100 zawodników. Jesteśmy mile zaskoczeni i będziemy to kontynuować. Przyjechało 33 dzieci z Kaliningradu. Ta współpraca będzie owocowała na przyszłość. Już myślimy o zorganizowaniu w przyszłym roku dużego, międzynarodowego turnieju. Odbędzie się on w dniach 30-31 maja 2020. Będzie dwudniowy i na dużej hali. Przyjadą jeszcze zawodnicy z Włoch, Rosji i nasi. Także będzie wspaniała impreza

– zapewnia Mirosław Kozłowski Prezes EKS „Mlexer”


Poziom zaawansowania startujących w turnieju dzieci był bardzo zróżnicowany, ale wola walki i chęć wygranej była jednakowa u wszystkich. Dzieci startowały łącznie w ośmiu kategoriach od najmłodszych Żaczków, po najstarszą grupę Juniorów.

    
    - Pierwszy raz dzisiaj gram na turnieju. Zacząłem grać bo bracia grają i mi też się podoba. Chcę się zapisać na te zajęcia co Mlexer prowadzi i trenować więcej

– mówi 13-letni Tomasz Ingaciuk z Węziny.

 

Wśród uczestników sprawnością i techniką zachwycała sześcioletnia zawodniczka z Kaliningradu.

 

- To córeczka zawodnika, który gra w Polsce.To żywe srebro. Jak ona gra przy stole! Jak piłeczka. Coś wspaniałego


- zachwyca się prezes Kozłowski.

 

Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej może skorzystać z propozycji EKS "Mlekser". Dla chętnych zajęcia prowadzone są w poniedziałki i piątki od godziny 18:30, a w soboty, jeśli sala nie jest zajęta, od godziny 10:00. Wystarczą tylko wygodne buty, własna rakietka i piłeczki. Salę, stoły i siatki udostępnia Klub.

 

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Elbląg 2019 już za nami. Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych katerogii.

 

KATEGORIA SKRZATKI
 
 1- KOPYLOVA POLINA -KALININGRAD
2- KUGUCHEVA ANASTASIA -KALININGRAD
3- NIZGORSKA LENA - LIDZBARK WELSKI
 
KATEGORIA SKRZAT
 
1- KACZMARCZYK MICHAŁ -ELBLĄG
2- POLAŃSKI KRZYSZTOF - BRANIEWO 
3- WOJTUSIUK ŁUKASZ - MORĄG 
 
 
KATEGORIA ŻACZEK

 
1-KOPYLOVA POLINA -KALININGRAD
2-RUCIŃSKA LENA -LIDZBARK WELSKI
3-KUDRIASHOVA VERA -KALININGRAD
 
KATEGORIA ŻAK
 
1-GRUSHA DARILL -KALININGRAD
2-BOICHUK ARTEM -KALININGRAD
3-KORZENIEWSKI ANDRZEJ -OLSZTYN
 
KATEGORIA KADETKI
 
1-DRUDE IRINA-KALININGRAD
2-BOBEK WERONIKA-LIDZBARK WARMIŃSKI
3-SOBOL DARIA -LIDZBARK WELSKI
 
KATEGORIA KADET
 
1-POLEVCI ILIA -KALININGRAD
2-SMOTER ADAM -LIDZBARK WARMIŃSKI
3-GUSHIN VALERII-KALININGRAD
 
 KATEGORIA JUNIORKI
 
 1-DRUDE IRINA -KALININGRAD
2-GURSKAIA DARIA -KALININGRAD
3-GRZEGORZ NATALIA - ELBLĄG
 
KATEGORIA JUNIOR
 
1-OPANASENKO MIRON -KALININGRAD
2-POLEVCI ILIA -KALININGRAD
3-SMOTER ADAM -LIDZBARK WARMIŃSKI
 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołówego ( zdjęć 100 )
Dodano: 2019-12-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.