Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wąska elektrownia wodna. Ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa

07.12.2019, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wąska elektrownia wodna. Ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa

Już w najbliższą niedzielę wyruszy ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa,  której celem będzie elektrownia wodna na rzece Wąskiej. Trasa naszej jazdy będzie prowadziła drogami Żuław Elbląskich z wjazdem na Wysoczyznę Elbląską.

 

Na zakończenie rowerowego roku 2019 została przygotowana trasa długości około 49 km po płaskich Żuławach, którą urozmaicimy - jeśli pogoda na to pozwoli - wjazdem na Wysoczyznę Elbląską nową drogą z Janowa do Przezmarku.

Miejskie wycieczki rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biurem Podróży Variustur, Urzędem Gminy w Elblągu oraz Salonem Rowerowym Wadecki.

 

– Szerzej nieznana, malutka elektrownia wodna na równie niepozornej rzece Wąskiej nieopodal Węziny może i wąska nie jest, ale do szerokich z pewnością też nie należy – informuje z uśmiechem Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Udział w wycieczce jest bezpłatny, a odbędzie się ona bez względu na pogodę. W razie zaistnienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Trasa: Elbląg-Komorowo Żuławskie-Węzina-Lisów-Krosno-Rzeczna-Bogaczewo-Weklice-Myślęcin-Pilona-Janów-Przezmark-Wilkowo-Dębica-Elbląg

 

– Organizatorzy rekomendują jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekingowych i gravelowych, wyposażonych w jak najszersze bieżnikowane opony i przerzutki. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku ubiorze

– przypomina Marek Kamm.

 

– Kontynuując konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach sezonu 2019) proszę o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

 

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni – po zakończeniu wycieczki i dotarciu na lodowisko Helena przy ul. Karowa 1 – na podstawie ilości pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK. Rowery w tym czasie będą bezpiecznie zamknięte w magazynie, więc zapięć brać nie trzeba – dodaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego oraz gorącej herbaty. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Powrót do Elbląga planowany jest około godziny 15.

 

START: 8 grudnia (niedziela) o godzinie 10.00 z ronda Kaliningrad (u zbiegu ulic: Rawskiej, Druskiej i al. Grunwaldzkiej).

 

Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Tomek222323
  Sobota, 07.12

  Oby padało wiało i było zimno.Niecierpie rowerów,cały rok psuja ruch nam kierowca zima to chwila na drogach bez tych zakał.

 2. 2
  +1
  ~ ORG
  Sobota, 07.12

  Dobry trolling, ale nie dam się wciągnąć 🙂🙂🙂

 3. 3
  +1
  ~ Gruby Stasiek :)
  Sobota, 07.12

  już się cieszę :) a Tomkowi222323 pompka w d... - internetowy trolu :P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.