Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Na rowerach dookoła Jeziora Drużno. W niedzielę rusza kolejna wycieczka

11.05.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na rowerach dookoła Jeziora Drużno. W niedzielę rusza kolejna wycieczka

W najbliższą niedzielę, 12 maja, wyruszamy na kolejną Miejską Wycieczkę Rowerową organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem wybierzemy się w piękne okolice Jeziora Druzno.


Celem naszej majowej jazdy będzie Jezioro Druzno, które jest rezerwatem ornitologicznym wpisanym na listę konwencji ramsarskiej. Otaczający nas krajobraz oraz kakofonia dźwięków bytującego tam obecnie ptactwa będzie uprzyjemniała aktywną rekreację na świeżym powietrzu. Zachęcamy posiadaczy lornetek do zabrania sprzętu, który ułatwi podglądanie i rozpoznawanie poszczególnych gatunków ptaków.


 - Specyfiką dróg przy Jeziorze Druzno jest fakt, że są one wyłożone płytami betonowymi. Jazda rowerami po takiej nawierzchni nie jest najwygodniejsza, ale poradzimy sobie z tym jadąc po nich spokojnie i nieśpiesznie – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.


W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć, obserwowanie ptaków. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!


Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie polecamy założenie kasku. Zalecamy jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, a udział jest bezpłatny.

Kontynuując zainicjowany w zeszłtm roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.
Miejska Wycieczka rowerowa wystartuje 12 maja (niedziela) o godz. 10 z placu Katedralnego. Trasa, którą pokonają rowerzyści będzie mierzyła około 51 km. Mapę można obejrzeć na stronie bikemap.net/en/r/4709755/. Ruszamy z Elbląga, następnie Raczki Elbląskie, potem Węgle Żukowo, Jurandowo, Krzewsk, Dzierzgonka, Stankowo, Węzina, Komorowo Żuławskie i powrót do Elbląga.


Do udziału w  kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej zapraszają: MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki.

 

MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Szkoda
  Czwartek, 09.05

  Powinna powstać ścieżka turystyczna tzw pomost by można było obserwować naturę. Czy to takie trudne a potem zale że turyści omijają Elbląg i powiat.

 2. 2
  --5
  ~ doskonale !!! zamiast wyborów
  Czwartek, 09.05

  Znam te drogi i jeźdźców z NEB. Rowerem na tą trasę należy się udać po uprzednim spisaniu testamentu. Może niech w pierwszy rajd wyruszą urzędnicy i policjanci z powiatu NEB, w tym pracownicy urzędów gmin wokół Jeziora Druzno. Gdy dojadą i nie dostaną zawału, to dopiero emeryci, nauczyciele, kandydaci do parlamentu. Kajakiem popłyną Flip z Flapem jako deficytowe jednostki wymagające ochrony.

 3. 3
  0
  ~ Kik
  Czwartek, 09.05

  Do doskonale !!! zamiast wyborów: co ty łykasz, że takie duby smalone opowiadasz? NEB to nasz powiat i porządni ludzie.

 4. 4
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Sobota, 11.05

  Przy okazji proponuję odwiedzenie wieży widokowej i ścieżkę dydaktyczną nad jeziorem Drużno!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.