Środa, 11.12.2019, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, jakie atrakcje będą czekać na elblążan 6 grudnia

29.11.2019, 16:46:31 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jakie atrakcje będą czekać na elblążan 6 grudnia
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- W Elblągu świętowanie rozpoczynamy od 6 grudnia. Na ten dzień planujemy wiele atrakcji – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
Od 10.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, odbędą się Mikołajki dla przedszkolaków. - Zabawa tradycyjnie organizowana jest dla najmłodszych - mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji. - 25 tys. zł przeznaczyliśmy na organizację i prezenty dla przedszkolaków. Bardzo aktywnie włączyli się w działania wolontariusze z PWSZ.
 
W organizacji tego przedsięwzięcia pomogą również uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. - Uczniowie z klas mundurowych będą czuwać nad porządkiem i nad tym, aby cała impreza przebiegała właściwie – dodała Małgorzata Sowicka.
 
Kolejne wydarzenie odbędzie się na Lodowisku Helena. - Dla szkół podstawowych odbędą się Mikołajki z Media Expert. Będzie z nami Mikołąj, a śpiewać będzie znany w Elblągu Łukasz Gesek – zapowiada Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - O godz. 10.00 zapraszamy do nas szkoły, a o godz. 18.00 tych, którzy nie uczestniczyli w pierwszej turze tego wydarzenia. Impreza zapowiada się wspaniale.
 
W okresie międzyświątecznym MOSiR zapewni także dodatkowe ślizgawki. - Dzieci po świętach do szkoły pójdą dopiero 7 stycznia, dlatego przygotowujemy dodatkowe ślizgawki, by miały one gdzie spędzić wolny czas – dodał Andrzej Bugajny. - Lodowisko tylko nie będzie czynne 24-26 grudnia i 6 stycznia. Planujemy też w połowie grudnia zamrozić Tor Kalbar, ale jest to uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi.
 
Specjalną ofertę przygotował także elbląski oddział PTTK. - Przy współpracy z Tramwajami Elbląskimi przygotowaliśmy przejazd świątecznego tramwaju, który wyruszy w trasę już o 11.30. Jak co roku będzie ona przebiegać od zajezdni w kierunku ul. Ogólnej, poprzez 12 Lutego i przynajmniej cztery razy zatrzymywać będzie się na Placu Słowiańskim – opowiadał Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK. - W tramwaju Mikołaj będzie rozdawać słodycze, a sam tramwaj będzie świątecznie przybrany.
 
Dzień później (7 grudnia) w Bażantarni odbędzie się XVI Złaz Mikołajkowy PTTK. - Przygotujemy co najmniej cztery trasy. Jak do tej pory na tegoroczny Złaz zapisało się ok. 400 osób. To wydarzenie organizujemy przy współudziale Zieleni Miejskiej – stwierdził Leszek Marcinkowski.
 
6 grudnia, od godz. 16.30 rozpoczną się przygotowanie do rozpalenia światełek na miejskiej choince, która stoi już przed Ratuszem Staromiejskim.
 
Nieopodal choinki, na stoiskach uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  prezentować będą swoje wyroby, a na scenie wystąpią dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół . Będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z kucykiem oraz spotkania się z Mikołajem, który będzie od dzieci zbierać listy.
 
O godz. 17.00 nastąpi oficjalne włączenia światełek na choince. - Występy dzieci potrwają do godz. 17.45, a na godz. 18.00 zapraszamy elblążan na mszę w Katedrze w intencji Miasta - dodał Adam Jocz, dyrektor Departamentu Kultury.
 
 
Wierzę, że te wszystkie wydarzenia przypadną mieszkańcom do gustu. Już dzisiaj zapraszam wszystkich elblążan do aktywnego uczestnictwa
 
– dodał Witold Wróblewski.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Zapomnial
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  O odpaleniu fajerwerków w sylwestra.

 2. 2
  +7
  ~ Kronikarz Truso
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  Proponuję: 1. test na prawdomówność dla WW i jego świty; 2. konkurs zbijania bąków przez radnych; 3. konkurs na najbardziej inteligentnego urzędnika.

 3. 3
  +7
  ~ niech się święci
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Pewnie, że wszystko przypadło mi go gustu, skoro administrator ma tego nadzieję . Wiadomo komu przypisuje się nadzieję. Zamiast fotki z kucykiem ja chcę sobie zrobić selfie z czerepakiem. Nawet dam mu 2 zł, bo jego mina jest lepsza od zadu kuca. Pewnie się zgodzi, bo jest pazerny i na kasę i na foto. No i ten tramwaj żeby był co najmniej jak ten z krzakami co wiózł kozła od pętli do pętli.

 4. 4
  +7
  ~ Elblążak
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  "a śpiewać będzie znany w Elblągu Łukasz Gesek" - a kto to jest ?

 5. 5
  +12
  ~ Żarty
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  Już prezent mieszkańcom dali radni i reszta- Podwyżki.

 6. 6
  +7
  ~ I fajnie
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  Radni za niskie podwyzki dla elblazkowa i za mało.

 7. 7
  --4
  ~ A noch sie swięci
  Ponad tydzień temu, Piątek, 29.11

  Ferdek, ty jesteś takie bezguscie, ostatnio jak przyniosleś osla, powiedziałeś że jest to piękny kucyk, podobny do Ciebie. Ty lepiej siedź w domu bo znowu nie przyjdzie do nas Mikołaj.

 8. 8
  +1
  ~ Kato Starszy
  Ponad tydzień temu, Sobota, 30.11

  Zmieniam zdanie po wygłoszeniu przez kozła sukcesów listopadowych. Zrobię selfie z zadem kuca bo jest bardziej uczciwy (ten zad) niż uśmiech dziecinnego czerepaka i może nawet zostanie senatorem. Poza tym kuc jest pracowity. "A ja uważam, że czerepaka trzeba zwolnić".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.