Środa, 1.04.2020, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, jakie atrakcje będą czekać na elblążan 6 grudnia

29.11.2019, 16:46:31 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jakie atrakcje będą czekać na elblążan 6 grudnia
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- W Elblągu świętowanie rozpoczynamy od 6 grudnia. Na ten dzień planujemy wiele atrakcji – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
Od 10.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, odbędą się Mikołajki dla przedszkolaków. - Zabawa tradycyjnie organizowana jest dla najmłodszych - mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji. - 25 tys. zł przeznaczyliśmy na organizację i prezenty dla przedszkolaków. Bardzo aktywnie włączyli się w działania wolontariusze z PWSZ.
 
W organizacji tego przedsięwzięcia pomogą również uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. - Uczniowie z klas mundurowych będą czuwać nad porządkiem i nad tym, aby cała impreza przebiegała właściwie – dodała Małgorzata Sowicka.
 
Kolejne wydarzenie odbędzie się na Lodowisku Helena. - Dla szkół podstawowych odbędą się Mikołajki z Media Expert. Będzie z nami Mikołąj, a śpiewać będzie znany w Elblągu Łukasz Gesek – zapowiada Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - O godz. 10.00 zapraszamy do nas szkoły, a o godz. 18.00 tych, którzy nie uczestniczyli w pierwszej turze tego wydarzenia. Impreza zapowiada się wspaniale.
 
W okresie międzyświątecznym MOSiR zapewni także dodatkowe ślizgawki. - Dzieci po świętach do szkoły pójdą dopiero 7 stycznia, dlatego przygotowujemy dodatkowe ślizgawki, by miały one gdzie spędzić wolny czas – dodał Andrzej Bugajny. - Lodowisko tylko nie będzie czynne 24-26 grudnia i 6 stycznia. Planujemy też w połowie grudnia zamrozić Tor Kalbar, ale jest to uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi.
 
Specjalną ofertę przygotował także elbląski oddział PTTK. - Przy współpracy z Tramwajami Elbląskimi przygotowaliśmy przejazd świątecznego tramwaju, który wyruszy w trasę już o 11.30. Jak co roku będzie ona przebiegać od zajezdni w kierunku ul. Ogólnej, poprzez 12 Lutego i przynajmniej cztery razy zatrzymywać będzie się na Placu Słowiańskim – opowiadał Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK. - W tramwaju Mikołaj będzie rozdawać słodycze, a sam tramwaj będzie świątecznie przybrany.
 
Dzień później (7 grudnia) w Bażantarni odbędzie się XVI Złaz Mikołajkowy PTTK. - Przygotujemy co najmniej cztery trasy. Jak do tej pory na tegoroczny Złaz zapisało się ok. 400 osób. To wydarzenie organizujemy przy współudziale Zieleni Miejskiej – stwierdził Leszek Marcinkowski.
 
6 grudnia, od godz. 16.30 rozpoczną się przygotowanie do rozpalenia światełek na miejskiej choince, która stoi już przed Ratuszem Staromiejskim.
 
Nieopodal choinki, na stoiskach uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  prezentować będą swoje wyroby, a na scenie wystąpią dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół . Będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z kucykiem oraz spotkania się z Mikołajem, który będzie od dzieci zbierać listy.
 
O godz. 17.00 nastąpi oficjalne włączenia światełek na choince. - Występy dzieci potrwają do godz. 17.45, a na godz. 18.00 zapraszamy elblążan na mszę w Katedrze w intencji Miasta - dodał Adam Jocz, dyrektor Departamentu Kultury.
 
 
Wierzę, że te wszystkie wydarzenia przypadną mieszkańcom do gustu. Już dzisiaj zapraszam wszystkich elblążan do aktywnego uczestnictwa
 
– dodał Witold Wróblewski.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Zapomnial
  Piątek, 29.11

  O odpaleniu fajerwerków w sylwestra.

 2. 2
  +7
  ~ Kronikarz Truso
  Piątek, 29.11

  Proponuję: 1. test na prawdomówność dla WW i jego świty; 2. konkurs zbijania bąków przez radnych; 3. konkurs na najbardziej inteligentnego urzędnika.

 3. 3
  +7
  ~ niech się święci
  Piątek, 29.11

  Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Pewnie, że wszystko przypadło mi go gustu, skoro administrator ma tego nadzieję . Wiadomo komu przypisuje się nadzieję. Zamiast fotki z kucykiem ja chcę sobie zrobić selfie z czerepakiem. Nawet dam mu 2 zł, bo jego mina jest lepsza od zadu kuca. Pewnie się zgodzi, bo jest pazerny i na kasę i na foto. No i ten tramwaj żeby był co najmniej jak ten z krzakami co wiózł kozła od pętli do pętli.

 4. 4
  +7
  ~ Elblążak
  Piątek, 29.11

  "a śpiewać będzie znany w Elblągu Łukasz Gesek" - a kto to jest ?

 5. 5
  +12
  ~ Żarty
  Piątek, 29.11

  Już prezent mieszkańcom dali radni i reszta- Podwyżki.

 6. 6
  +7
  ~ I fajnie
  Piątek, 29.11

  Radni za niskie podwyzki dla elblazkowa i za mało.

 7. 7
  --4
  ~ A noch sie swięci
  Piątek, 29.11

  Ferdek, ty jesteś takie bezguscie, ostatnio jak przyniosleś osla, powiedziałeś że jest to piękny kucyk, podobny do Ciebie. Ty lepiej siedź w domu bo znowu nie przyjdzie do nas Mikołaj.

 8. 8
  +1
  ~ Kato Starszy
  Sobota, 30.11

  Zmieniam zdanie po wygłoszeniu przez kozła sukcesów listopadowych. Zrobię selfie z zadem kuca bo jest bardziej uczciwy (ten zad) niż uśmiech dziecinnego czerepaka i może nawet zostanie senatorem. Poza tym kuc jest pracowity. "A ja uważam, że czerepaka trzeba zwolnić".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.