Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rozbłysła miejska choinka. Elblążanie poczuli ducha zbliżających się świąt

06.12.2017, 22:03:44 Rozmiar tekstu: A A A
Rozbłysła miejska choinka. Elblążanie poczuli ducha zbliżających się świąt
Fot. Ryszard Biel

Elblążanie czują już atmosferę zbliżających się świąt? Ci, którzy odwiedzili dzisiaj Stare Miasto zdecydowanie tak. W nastrój wprowadziły ich rozświetlenie miejskiej choinki, które tradycyjnie odbyło się dokładnie o godz. 17, kolędy w wykonaniu uczniów elbląskich szkół, czy wizyta Motomikołajów.

Pogoda rzeczywiście wyjątkowo nie nastraja świątecznie, ale może właśnie dlatego przyszliśmy dzisiaj na mikołajki na starówce. Choinka, kolędy, Mikołaje, to wszystko sprawiło, że choć trochę mogliśmy wczuć się w atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. Chłopcom bardzo się podobało. Cieszę się, że Elbląg ma coraz więcej takich swoich przedświątecznych tradycji

- mówi pani Monika, mama Alana i Kacpra.

Rzeczywiście od kilku lat tradycją jest, że 6 grudnia elblążanie spotkają się na starówce, gdzie dokonywane jest uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki, ustawianej przed Ratuszem Staromiejskim. Wydarzeniu temu z reguły towarzyszą dodatkowe atrakcje. Nie inaczej było dzisiaj (6 grudnia). Na Starym Mieście pojawiło się całkiem sporo Mikołajów. Jeden z nich, przyjmował listy z prośbami od najmłodszych elblążan, z kolei Motomikołaje z Moto Team Elbląg obdarowywały dzieciaki. Sympatyczne śnieżynki częstowały słodyczami, a w zagrodzie obok choinki na maluchy czekały kucyki. Oprawę muzyczną zagwarantowały dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół.

Fajnie się patrzy jak elblążanie spędzają razem czas. Starówka coraz częściej staje się miejsce spotkań. To cieszy. Oby jak najwięcej takich wydarzeń

- mówi pani Joanna Kamińska, mieszkanka Elbląga.

Po zakończeniu imprezy na świeżym powietrzu organizatorzy mikołajek zaprosili elblążan na koncert "Stypendyści" do Ratusza Staromiejskiego. Tam swoim talentem podzielili się z nimi młodzi muzycy, laureaci stypendiów przyznawanych przez prezydenta miasta.

Choinka już jest rozświetlona, ale to nie koniec atrakcji. Rozpoczynamy okres przedświąteczny, obfity w wydarzenia. Po raz drugi, jeszcze przed świętami, przyjadą do Elbląga ciężarówki Coca-Coli. Tradycyjnie odbędą się dwudniowe, Świąteczne Spotkania Elblążan. Znajdą się tam na pewno ciekawe kramy z różnymi atrakcjami. Jest dużo takich przedświątecznych imprez. Mam nadzieję, że ten czas, który pozostał do Świąt Bożego Narodzenia, spędzimy w takiej miłej atmosferze, że wszyscy mieszkańcy będą się cieszyli z nadchodzących świąt

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Rozbłysła miejska choinka ( zdjęć 104 )
Dodano: 2017-12-06 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Kassandra
  Środa, 06.12

  sztuczna choinka - kiczowaty symbol bezradności rządów Witolda W.

 2. 2
  --8
  ~ Nie kassandra
  Środa, 06.12

  A Kassandra powiedziała!!!! oj, nawrzucała!!!!! masakra

 3. 3
  --8
  ~ DnoKassandra
  Środa, 06.12

  W domu pewnie też sztuczna choinka,ale co sobie Kassandra pogada i napisze to jej

 4. 4
  +3
  ~ Jamaleg
  Czwartek, 07.12

  Parę osób na starym mieście a dla nich wydana kasa na organizację tego ....... I oświetlenie paru ulic , na zdjęciach widać jaki jest stosunek ludzi do tych świąt

 5. 5
  +1
  ~ Antonina
  Czwartek, 07.12

  I trzeba durnymi komentarzami psuć ludziom chwile radości-a to choinka nie taka, a to stragany byle jakie-ludzie opanujcie się chociaż na ten świąteczny czas.

 6. 6
  +2
  ~ wist
  Czwartek, 07.12

  Te kramy z chińszczyzną też będą p. Wróblewski?

 7. 7
  --2
  ~ do wist
  Czwartek, 07.12

  Jeden lubi Cepelię, a inny chińszczyznę iw czym problem?

 8. 8
  0
  ~ Krzypaw
  Czwartek, 07.12

  Jamaleg - a jaki ma być stosunek wszystkich do świąt, kiedy mają gdzie ukryć się przed katowaniem ich reklamami i kolędami, które wszechobecne są już tydzień po święcie zmarłych? :-)

 9. 9
  +1
  ~ Jamaleg
  Czwartek, 07.12

  Już niedługo będą ludziom wciskać że coca cola to tradycyjna potrawa świąteczna

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.