Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Starym Mieście rozbłysły światła na choince. Prezydent: To już nasza elbląska tradycja

06.12.2018, 19:30:13 Rozmiar tekstu: A A A
Na Starym Mieście rozbłysły światła na choince. Prezydent: To już nasza elbląska tradycja
Fot. Ryszard Biel
Przy pomocy Mikołaja, Śnieżynek i dwóch małych elblążanek Prezydent Witold Wróblewski zapalił dziś (6 grudnia) światełka na miejskiej, 10-metrowej choince.
 
Tradycją stało się już, że w Mikołajki między Ratuszem Staromiejskim a Katedrą Św. Mikołaja stawiana jest miejska choinka.  Ma  10 metrów wysokości i co roku zachwyca licznymi ozdobami.
 
 
Gwiazda znajdująca się na czubku choinki ma ponad metr średnicy. Na choince zawieszonych jest ponad 30 ażurowych, złotych bombek i ponad 10 tys. punktów ledowych
 
– mówił Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.
 
Na scenę znajdującej się przy choince zaproszono Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, Mikołaja ze Śnieżynkami oraz dwie dziewczynki, które pomagały w odpaleniu światełek.
 
 
To już taka nasza elbląska tradycja, że 6 grudnia, w dzień św. Mikołaja, rozpoczynamy okres przedświąteczny. Do świąt jeszcze trochę czasu, ale już zapraszamy 15-16 grudnia, na Świąteczne Spotkania Elblążan. Będziemy mogli złożyć sobie życzenia, przełamać się opłatkiem i życzyć sobie wesołych, zdrowych i serdecznych świat. Dzisiaj wspólnie z dziećmi symbolicznie rozświecimy naszą elbląską choinkę
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu pod batutą Marty Druzdy- Kulkowskiej wprowadził zebranych w świąteczny nastrój.
 
Nieopodal choinki znajdowały się stoiska, gdzie można było zakupić różnego rodzaju upominki związane ze Świętami Bożego Narodzenia, ale nie tylko. Stoiska wypełnione były bombkami, aniołkami, breloczkami, świecznikami przygotowanymi przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Elblągu, Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Tacy Sami” i Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Lazarus.
 
Dla najmłodszych przygotowano zagrodę z kucykami, z którymi można było zrobić sobie zdjęcia. - Jeden nazywa się Bob, druga Melodia i co ciekawe są bliźniakami – dodał Adam Jocz.
 
Największym zainteresowaniem niewątpliwie cieszył się św. Mikołaj, który wraz ze Śnieżynkami chętnie pozował do zdjęć życząc wszystkim wesołych świąt. - Mikołaj przyjmuje od wszystkich dzieci, ale także dorosłych listy z życzeniami dotyczących prezentów – dodał Adam Jocz.
 
Pod Katedrę św. Mikołaja zawitali także MotoMikołaje, którzy od kilku godzin odwiedzali dzieci w elbląskich szpitalach.
 
Od dzisiaj rozpoczęto też nową tradycję. Na Bramie Targowej wyświetlane zostały płatki śniegu. - Na Bramie Targowej jest właśnie iluminacja, która będzie zmieniana w zależności od okazji – poinformował zebranych Adam Jocz.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Rozbłysły swiatła na choince ( zdjęć 64 )
Dodano: 2018-12-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ porażka
  Czwartek, 06.12

  Motorniczy tramwaju Mikołajkowego jest upośledzony czy jak? 20 minut czekałem na tramwaj koło godziny 16 i nie przyjechał, a że czekałem na Ogólnej to nie widziałem aby jechał w kierunku pętli czyli ciągle musiał stać na pętli. W końcu zrezygnowałem i oddaliłem się od przystanku, z resztą inni ludzie z dziećmi też, nagle po chwili co widzimy? Jedzie tramwaj z prawie 25 minutowym opóźnieniem, zatrzymuje się na prawie pustym przystanku, a ludzie albo są za daleko aby wrócić albo mają czerwone światło na przejściu. Tramwaj Mikołajkowy odjeżdża nie zabierając prawie nikogo. BRAWO PANIE MOTORNICZY!!!

 2. 2
  --2
  ~ twój podpis
  Czwartek, 06.12

  A gdzie zdjęcia???

 3. 3
  --1
  ~ M8s
  Czwartek, 06.12

  Bo to taka elbląska tradycja, ekstradycja, jak nam ukradna samolot to muszą nam go oddać

 4. 4
  +3
  ~ nie
  Czwartek, 06.12

  I To by się zgadzało wasza Elbląska tradycja to wydawanie naszych pieniędzy podatników - złodzieje!!!

 5. 5
  +1
  ~ dyżurny malkontent
  Piątek, 07.12

  Kolejna relacja z "wymarłego miasta" w którym "nic się nie dzieje", "wszyscy wyjechali" a po mieście jeździ 55 tysięcy "autonomicznych samochodów"?;)

 6. 6
  +3
  ~ abc
  Piątek, 07.12

  Pięknie ! Wesołych i spokojnych Świąt.

 7. 7
  +2
  ~ kolo
  Piątek, 07.12

  Dałby /zdjęcie 50 / tym dzieciakom rozświetlić choinkę. Ale gdzie tam, to jego "podwórko" i to jego "tradycja"?

 8. 8
  +1
  ~ wicia
  Piątek, 07.12

  A dlaczego nie było tam przewodniczącego Rady Miasta?

 9. 9
  --1
  ~ 76tf
  Piątek, 07.12

  A gdzie tradycyjna szopka? Czyż by Francusko-lewacka poprawność polityczna dotarła do Elbląga?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.