Czwartek, 23.03.2023, Imieniny: Boguslaw, Katarzyna, Oktawian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Każdy powinien zrobić chociaż jedną małą rzecz związaną z tym świętem”

11.11.2019, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Każdy powinien zrobić chociaż jedną małą rzecz związaną z tym świętem”
Fot. Ryszard Biel
Elblążanie tłumnie przybyli dziś (11 listopada) pod Ratusz Staromiejski, by wspólnie wziąć udział w przemarszu i z dumą prezentować Polską flagę.
 
Przemarsz Niepodległości rozpoczął się na Starym Mieście. - Na Placu Jagiellończyka odbędą się uroczystości patriotyczne oraz pokaz sprzętu wojskowego i wojskowa grochówka – mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.
 
W przemarszu wzięli udział m. in. uczniowie klas mundurowych.
 
Wszystkie szkoły mające klasy mundurowe włączyły się w obchody 11 listopada. Dodatkowo są również uczniowie z innych klas, niemundurowych. Są uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich. Serce rośnie, kiedy widzi się tak wiele dzieci i młodzieży. Uczymy młode pokolenie patriotyzmu
 
– podkreślił Adam Jocz.
 
 
Uczestniczyć w takim wydarzeniu to przyjemność, ponieważ czynimy swój obowiązek. Młodzi ludzie powinni pamiętać o 11 listopada, bo to jest jeden z najważniejszych dni w Polsce. Moim zdaniem tego dnia każdy powinien zrobić chociaż jedną małą rzecz związaną z tym świętem
 
– mówił Patryk Szuwar z pierwszej klasy mundurowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.
 
Choć pogoda dziś nie rozpieszczała to frekwencja dopisała. - Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni, że tyle osób zdecydowało się przyjść. Mamy nadzieję, że wszyscy wezmą też udział w uroczystości na Placu Jagiellończyka – dodał Adam Jocz. - O godz. 13.30 rusza sportowa odsłona świętowania – Bieg Niepodległości. W tym roku mamy około tysiąc zawodników.
 
Natomiast o godz. 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR odbędzie się koncert „Elbląg dla Niepodległej” - koncert polskich kompozytorów muzyki filmowej w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Szymona Sutora, z udziałem chóru Cantata pod dyrekcją Marty Drózdy – Kulkowskiej oraz Elbląskich Diamentów.
 
- To będzie cudowny koncert – przyznał Adam Jocz. - Myślę, że koncert jest czymś, czego oczekują mieszkańcy naszego miasta na podsumowanie całego Dnia Niepodległości.
 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) KJ


Galeria / Przemarsz Niepodległości ( zdjęć 131 )
Dodano: 2019-11-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 11.11

  Panie Adamie, przykro mi rozczarowywać, ale patriotyzm to jednak nie są kolejki po grochówkę czy biało-czerwone kotyliony, ale raczej świadomość otaczającej rzeczywistości i np. nauka prawdziwej, nie ipeenowskiej, historii Polski. Polecam lekturę: "Realną niepodległość trzeba dopiero wywalczyć. Teraz mamy "niepodległość", gdzie kościół za pieniądze z budżetu szczuje społeczeństwo przeciwko osobom o innej orientacji, innym wyznaniu, czy o innych poglądach. Mamy "niepodległość", gdzie ludzie lewicy są obywatelami drugiej kategorii, do których zabijania można legalnie wzywać. Mamy "niepodległość" z Polską jako jedną wielką strefą ekonomiczną bez podatków dla obcego kapitału. Mamy "niepodległość" z wojskami USA na terenie naszego kraju i ustalaniem podatków przez amerykańskich polityków (...)

 2. 2
  +3
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 11.11

  (...) z prezydentem RP zdegradowanym do rangi ambasadora kolonii. Mamy "niepodległość" z ministrem nauki, który wprowadza przepisy piętnujące publikowanie artykułów naukowych w języku polskim. Bardziej podlegli kościołowi i jego egoistycznym interesom, skrajnie prawicowej ideologii i zakamuflowanemu - bardzo antynarodowemu - neoliberalizmowi nie byliśmy już dawno. Jeśli to mam świętować, to bardzo dziękuję, ale postoję." za: dr Tymoteusz Kochan

 3. 3
  +13
  ~ Wlasnie
  Poniedziałek, 11.11

  Takie święto a prezydenta miasta nie było, nie ładnie.

 4. 4
  +13
  ~ Prezes
  Poniedziałek, 11.11

  Szału nie widać są tylko ucznia i dzieci bo im kazali uczestniczyć w tej szopce a gdzie 500 plus 300 plus co od Państwa za darmo korzystają i jedzą tą Polskę siedzą w domu i czekają na więcej przywilejów oni powinni flagę nieść a nie ucznie.normalne osoby mają dość utrzymywania na koszt Państwa

 5. 5
  +14
  ~ Nudnie
  Poniedziałek, 11.11

  Jasne zjeść grochowkę, obejrzec 4 wozy pancerne oraz pobiegać wokół, nawet prezio to ominął ! Masakra !

 6. 6
  +6
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 11.11

  Czy ktoś może przytulić Roberta Kolińskiego ?

 7. 7
  +11
  ~ Kassandra
  Poniedziałek, 11.11

  Nieobecność Witolda Wróblewskiego to nic więcej jak przyzwyczajenie się do odstawki po powtórce referendum z 2013r.

 8. 8
  --13
  ~ Janos
  Poniedziałek, 11.11

  Tuskomatołki zobaczyły, Że w Elblągu są nie tylko zdrajcy ale i patrioci. Ale gersdorfsyny zawsze znajdą coś aby pokazać swoją nienawiść do Polski.

 9. 9
  +15
  ~ Do janos
  Poniedziałek, 11.11

  Za pewne nalezysz do tych katolikow ktorzy o 11 modlili się w kosciele a za chwilę obrzucali bliznich blotem, typowy katolik

 10. 10
  +11
  ~ władza się gniewa
  Poniedziałek, 11.11

  ~do narzekających na brak kozła , czerepaka, solejuka i podobnych. Ja jestem zadowolony, że ich nie widzę. Ich nieobecność świadczy, że są zagubieni, może przerażeni , i nie umieją wybierać priorytetów - są tam gdzie powinien być woźny z magistratu, a nie ma ich tam gdzie być powinni. Taka ich bogata osobowość . ktoś ich wybiera i akceptuje "pracę" i zachowanie. Zapewne realizowali polecenia psl na "innych odcinkach". Popieram diagnozę - Elbląg, to wielki stan umysłu. Być może świętowanie od piątku się przedłużyło i twarze "nie tego".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3286230564117