Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bus z Elbląga do Braniewa jechał 3 godziny? „W lesie czekaliśmy 1,5 godz. na drugi PKS. To skandal”

07.11.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bus z Elbląga do Braniewa jechał 3 godziny? „W lesie czekaliśmy 1,5 godz. na drugi PKS. To skandal”
Fot. Ryszard Biel
Pan Janusz do pracy w Elblągu dojeżdża z Braniewa PKS-em. Codziennie w Braniewie wsiada do busa o 5.40, a w Elblągu o godz. 15.40. Wczoraj, 6 listopada, do domu wracał prawie 3 godziny. Co się stało?
 
W związku z remontem droga wojewódzka 504 została wczoraj zamknięta. Trzy kursy z Braniewa do Elbląga i pięć z Elbląga do Braniewa zostały wstrzymane do czasu zakończenia prac. Te połączenia, które zostały mają funkcjonować ... wahadłowo.
 
- W pierwszej wersji, jaką otrzymaliśmy od wykonawcy, mieliśmy na czas remontu jeździć zupełnie inną drogą. Koszty dodatkowych objazdów spadłyby na pasażera, więc wraz z wykonawcą prac szukaliśmy takiego rozwiązania, aby tego uniknąć. Najlepsze wydało się, aby były przejazdy wahadłowe, czyli autobus z Braniewa dojechałby do miejscowości Krzyżewo. Tam jest kładka i wykonawca zapewnił bezpieczne przejście dla pasażerów, i tam byłby już autobus z Elbląga. Czas kurów został tak przesunięty, by autobusy spotykały się o jednej godzinie w Krzyżewie. Obowiązkiem kierowcy jest poczekanie na drugi autobus - mówi Mariusz Lazur, Kierownik dworca autobusowego w Elblągu.
 
Prace rozpoczęły się wczoraj, a wraz z nimi pierwsze kłopoty. - Wiemy, że PKS dogadał się wykonawcą prac, aby autokary dojeżdżały do miejscowości Krzyżewo. Tam mieliśmy przejść po kładce w miejscu, gdzie trwają roboty, i wsiąść do drugiego autokaru. To w teorii, bo w praktyce było niestety inaczej – opowiadał pan Janusz, który wyruszył autokarem z Elbląga o godz. 15.40.
 
Z relacji pana Janusz wynika, że w autokarze wraz z nim było ponad 20 osób. Autokar wyruszył z Elbląga punktualnie i zgodnie w planem dojechał do Krzyżewa ok. 16.15.
 
Większość osób to była młodzież wracająca ze szkoły. Ja wracałem z pracy i planowo powinienem być w Braniewie o 17.00. Byłem o 18.30, bo 1,5 godz. czekaliśmy w środku lasu na drugi autokar. To skandal
 
– zaznaczył pan Janusz.
 
Czekając na przybycie autokaru pan Janusz zaczął dzwonić do PKS-u w Braniewie i Elblągu. - Chciałem uzyskać jakieś informacje. Pani dyspozytorka nie była w stanie mi pomóc. Mówiła, że może mi jedynie podać stacjonarne numery do kierowników. Problem w tym, że była 17.00, a oni pracują do 15.00 – opowiadał pan Janusz.
 
Prace na DW 504 mają potrwać do 17 listopada.
 
Nie chciałbym, aby ktokolwiek doświadczył tego, co my. Może PKS zacznie traktować poważnie pasażerów, kiedy nagłośnimy tę sprawę. To skandal, żeby nikt nic sobie nie robił z faktu, że ponad 20 osób czekało w lesie 1,5 godz. Usłyszałem tylko, że tak się zdarza
 
– podkreślił pan Janusz.
 
Dzisiejszy kurs na tej trasie o godz. 5.40 z Braniewa do Elbląga odbył się bez opóźnień. - Przesiadka w Krzyżowie zawsze powinna być synchronizowana. Tak obiecał nam przewoźnik. Rozumiem, że jakieś opóźnienia mogą się zdarzyć. Trzeba się z tym liczyć. Zrozumiałbym 10 minut, ale nie 1,5 godziny – zaznaczył pan Janusz. - Jeszcze na koniec próbowano nam wmówić, że była awaria autokaru, ale to jest niepoważne wytłumaczenie, bo PKS dysponuje przecież większą ilością autokarów niż ten jeden.
 
Jak całą sytuację skomentował kierownik dworca w Elblągu?
 
To dla nas nowa sytuacja Z tego, co udało mi się ustalić w tej sprawie to opóźnienie wynosiło 40 min za co przepraszamy wszystkich pasażerów. Staraliśmy się wyjść naprzeciw pasażerom, by znaleźć dla nich jak najlepsze rozwiązanie
 
– stwierdził Mariusz Lazur.
 
- Wszyscy pracownicy nadzorujący byli zobowiązani do przestrzegania kursów. Musimy pamiętać, że autobusy zjeżdżające z trasy wykonują inne zadania przewozowe. My pasażerów zwozimy z całej Gminy, Powiatu. Kursują nie tylko do Braniewa, ale też z innych pobliskich miejscowości. Musimy to logistycznie rozwiązywać. Na pewno nie może dojść do sytuacji, w której pasażerowie będą musieli czekać 40 min. Autobusy dziś od rana kursowały bez zarzutu i zapewniam, że takich problemów już nie będzie – dodał Mariusz Lazur.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Kolej Nadzalewowa,pilna reaktywacja
  Czwartek, 07.11

  I tu teraz widzimy,że przydałby się pociąg lub szynobus po teasiezniszczonej przez urzedasów zabytkowej Kolei Nadzalewowej. Kto Sue odważy, by za ten stan tej kolejki podać miejskie i lokalne biurowy do sądu za zniszczenie infrastruktury ?!

 2. 2
  +7
  ~ Szok
  Czwartek, 07.11

  W lesie ciemno wilki jakieś 🤣

 3. 3
  +7
  ~ 1125.
  Czwartek, 07.11

  Teraz jest czas na reaktywacje linii kolejowej nr 254, sam zarząd PKP PLK apeluje do marszałków województwa o zgłaszanie i przywracanie połączeń na zamkniętych liniach.

 4. 4
  +15
  ~ Macie
  Czwartek, 07.11

  Należy podziękować olsztyniakom i PSL za zablokowanie remontu kolei nadzalewowej. Przyjdzie czas że odplacimy wam wszystkim my Elblązanie.

 5. 5
  --5
  ~ Czesław
  Czwartek, 07.11

  Janek bijesz pianę bez powodu... Trzeba było spożytkować ten czas i iść na grzybki. Podobno jeszcze są :) A jak ci tak źle się jeździ tym PKS-em i nie czujesz się poważnie traktowany to weź się w końcu w garść byku , zrób prawo jazdy , kup Passata i podróżuj jak gość do roboty...

 6. 6
  +11
  ~ ja
  Czwartek, 07.11

  co tam pks. W Elblągu 7demka rano jezdzi jak chce nigdy o czasie.

 7. 7
  --10
  ~ Schudnij
  Czwartek, 07.11

  Przez ten czas gdy manował czas i powietrze mógł dojść do Braniewa. Z resztą jakby biedak zrobił prawko nie musiałby jeździć autobusem...

 8. 8
  +13
  ~ iza
  Czwartek, 07.11

  "Musimy pamiętać, że autobusy zjeżdżające z trasy wykonują inne zadania przewozowe.".Rozbrajające.

 9. 9
  --3
  ~ Izaak
  Czwartek, 07.11

  Iza z Matiza , a wiesz w ogóle co autor miał na myśli że Cię tak tym rozebrał?

 10. 10
  +2
  ~ Pocieszyciel ludowy
  Piątek, 08.11

  Z chwilą rozpoczęcia w 2008 roku remontu szlaku kolejowego na trasie Gdynia - Warszawa, która trwała praktycznie do końca 2013 roku pociągi na odcinku od Malborka do Gdyni jeździły średnio do 3-3,5 godzin. Tym samym podróżni jeżdżący pociągami do pracy w Trójmieście codziennie przebywali w trasie po 7, 8 godzin dziennie, a często czas ten wydłużał sie niekiedy o dodatkowe godziny. Było ciężko i nerwowo, ale przetrzymano ten czas. Rozumiem nerwy w tej sprawie, ale negatywy w takich sytuacjach zawsze będą. Tutaj remont ma trwać do 17 listopada, z możliwością opóźnienia, można to przetrzymać i nerwy schować na gorsze momenty. Jeżeli ma to zbulwersowanego pasażera pocieszyć to aktualnie podróżujący pociągami na odcinku z Malborka przez Elbląg do Olsztyna i w przeciwnym kierunku przez ok. 2, 3 lata będą kursować z przesiadkami w Gutkowie, albo w przypadku TLK autokarami. To też jest problem, tak, że proponuję przejść ten czas ze spokojem, no więc trzymaj się kolego, bo może być gorzej niż w tej sytuacji.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.