Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dojdzie do zmiany organizacji ruchu na ul. Krakusa? Prosiło o to już trzech radnych

02.10.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dojdzie do zmiany organizacji ruchu na ul. Krakusa? Prosiło o to już trzech radnych
Fot. Ryszard Biel
W imieniu mieszkańców ulicy Lubranieckiej radni zwrócili się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z prośba zmianę organizacji ruchu pojazdów na ul. Krakusa.
 
Radny PiS Rafał Traks chciał, aby ul. Krakusa z ruchu jednokierunkowego stała się dwukierunkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do skrzyżowania z ul. Browarną.
 
- Mieszkańcy ul. Lubranieckiej mają ograniczony wjazd pojazdami w kierunku centrum najkrótszą drogą. Największą jednak bolączką, na którą wskazują jest dojazd z garaży w kierunku broków 22, 21, 20 mieszczących się przy ul. Lubranieckiej – wyjaśnia Rafał Traks. - Wspomniane garaże znajdują się przy ul. Krakusa. Dojazd obecnie odbywa się przez ul. Browarną w kierunku ul. Obrońców Pokoju dalej ul. Poprzeczną do ul. Krakusa.
 
 
Zamiast 50 m w związku z obecną organizacją ruchu mieszkańcy ul. Lubranieckiej muszą przejechać około 1 km. Mieszkańcy ul. Lubranieckiej poinformowali mnie, że brali udział przy zmianie organizacji ruchu z myślą o całej ul. Krakusa, niestety tak się nie stało
 
– dodał radny.
 
Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak przyznał, że w takim samym wnioskiem występowali już radny Platformy Obywatelskiej Robert Turlej oraz radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Tomczyński.
 
- Wówczas odpowiedziałem i podtrzymuję to obecnie, że firma Metalzbyt, która ma swoją siedzibę przy ul. Krakusa zamierza na swoim terenie urządzić mały market budowlany – stwierdził Janusz Nowak. - Jednym z warunków budowy tego marketu jest poszerzenie ul. Krakusa oraz, co jest niezbędne dla ruchu dwukierunkowego, przebudowa wlotu w tę ulicę z ul. Browarnej.
 
 
W związku z tym wszelkie działania związane z wprowadzeniem ruchu dwukierunkowego na ulicy Krakusa mogą być podjęte dopiero po wykonaniu tej przebudowy
 
– zaznaczył Wiceprezydent Elbląga.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ 1589, 81 zł na RĘKĘ .
  Środa, 02.10

  Tomczyński Andrzeju z SLD a zarazem z komitetu Wróblewskiego , kiedy poruszysz ponownie obniżenie diet dla Radnych . Znów sobie przypomnisz przed wyborami samorządowymi ?? Za kilka lat ???

 2. 2
  +5
  ~ Nadal nic
  Środa, 02.10

  A kiedy bedzie połączenia z ul.browarna z ul. Rechniewskiego a nie jazda w koło.

 3. 3
  +7
  ~ zastanawaim sie
  Środa, 02.10

  Kiedyś była dwukierunkowa i nie była za wąska, a teraz jest?

 4. 4
  +6
  ~ wicia
  Środa, 02.10

  @1589, 81 zł na RĘKĘ - no właśnie kiedy formalny wniosek panie radny? A dostał się pan do RM poprzez zrzeczenie się mandatu przez pana Nowaka, oj panie radny nie ... ładnie?

 5. 5
  +4
  ~ kiki
  Środa, 02.10

  A może by tak w ramach tej przebudowy inwestor wybudował również basen?

 6. 6
  +3
  ~ Ci radni
  Środa, 02.10

  A zarosnietego kąpieliska i zarosnietego amfiteatru ,kolei nadzalewowej nie widać z U M. Podziekujemy wam wybory blisko.

 7. 7
  --2
  ~ Kibic OE
  Środa, 02.10

  Zaorać jeszcze te boisko na krakusa i parking tam zrobić

 8. 8
  +5
  ~ popisy "radnych"
  Środa, 02.10

  Widok i stan ulicy oraz chodnika przypomina wczesną PRL lub nawet czasy adolfa. tak wygląda większość urokliwych uliczek w mieście. Z tego "artykułu" i interpelacji "radnych" wynika, że nie wie lewica co robi prawica. Zamiast mediów trzeba było zapytać prezydenta Nowaka - to chyba jedyny który orientuje się w sprawach miasta i jeszcze dla niego pracuje, bo czerepak i kozioł to już pełną gębą celebryci. A gęby straszne.

 9. 9
  0
  ~ Frend.
  Środa, 02.10

  Tomczyński wieloletni członku PIsu , czy dalej przyjmujesz na plebanii św . Rodziny na Zawadzie ??

 10. 10
  +1
  ~ Ploterek
  Czwartek, 03.10

  ~ Ci radni. Taaaaaaa. Bo przyjdzie PiS i wyremontuje basen, amfiteatr i uruchomi kolej nadzalewową. Taaaaaaaki ch*j zobaczycie tumany

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.