Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg pamięta. 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę

17.09.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg pamięta. 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę
Fot. Ryszard Biel

17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, łamiąc tym samym pakt o nieagresji. Związek Radziecki zrealizował jednak ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, zmierzające do rozbioru naszego kraju. W 80. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę elblążanie złożyli kwiaty przy Krzyżu Katyńskim.
 

Dziś (17 września) przypada 80. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Uroczystości z tej okazji w Elblągu rozpoczęły się mszą świętą w kościele rzymskokatolickim pw. Wszystkich Świętych. Oficjalna część wydarzenia odbyła się przy Krzyżu Katyńskim, na cmentarzu przy ul. Agrykola.
 

Tam obok hymnu państwowego RP odegrano również Hymn Sybiraków. Nie zabrakło przemówień, apelu pamięci i salwy honorowej. Na koniec, przed krzyżem, złożono kwiaty.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę ( zdjęć 66 )
Dodano: 2019-09-17 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Pola Żenady KGP
  Wtorek, 17.09

  Stojąc w okolicy "panów" z Klubów Gazety Polskiej można na własne uszy posłuchać mowy nienawiści i jadu jakie wylewają się w ich chamskich komentarzach. Ci prawi i sprawiedliwi wszechpolscy katolicy nie potrafią uszanować miejsca, w którym się znajdują (Cmentarz)nie mówiąc już o ludziach ich niezdradzieckie buziulki nie zamykały się nawet podczas modlitwy i apelu poległych...Brak słów

 2. 2
  +1
  ~ Batory
  Wtorek, 17.09

  Wielu ludzi zapomina o tym, że gdyby nie Ruskie to wojna nigdy by nie wybuchła. To oni, godząc się na propozycję Hitlera i podpisując pakt Ribbentrop-Mołotow umożliwili rozpoczęcie działań wojennych. Bez ich sojuszu Hitler nigdy by się nie zdecydował na takie działania. Właśnie dlatego wystąpił do nich o pakt. A później zgrywali wielkich wyzwolicieli tylko dlatego, że...Hitler ich napadł. Dziwne, że takiej misji wyzwolenia i obrony Polaków przed Hitlerem nie czuli we wrześniu 1939 r. :) Nawet nie odebrali mundurów czy dokumentów naszym żołnierzom zamordowanym w Katyniu, bo myśleli, że Polski już nigdy nie będzie i się o tym nie dowiemy. A teraz odszczekują się histerycznie, gdy wreszcie wysadzamy w powietrze pomniki ku czci zbrodniczej Armii Czerwonej.

 3. 3
  +2
  ~ Twój email
  Środa, 18.09

  Sławomir „AMBONA” Sadowski po raz kolejny bez swojego flagowego atrybutu ?

 4. 4
  0
  ~ caryca Katarzyna Wielka
  Środa, 18.09

  @Batory - Weź się nieuku do książek a dowiesz się, kogo Hitler chciał zaatakować najpierw i dlaczego zmienił te plany ataku najpierw najeżdżając Polskę. Nie był mu wcale potrzebny ten pakt, ale był mu użyteczny, bo w ten sposób szybciej rozgromił nadętych Polaków i mógł się zabrać za swój główny cel. Bez paktu z ZSRR najwyżej by jego kampania potrwała kilka tygodni dłużej, ale zrobiłby dokładnie to samo, co z Czechosłowacją (którą rozebrał wraz z Polakami) a potem Francją i całą resztą Europy. Rosjanie zrobili tylko to, co w tej sytuacji mogli, aby chronić przed wojną swój kraj w 1939 roku - wykorzystali znaną na całym świecie polską głupotę i wystrychnęli Polaków na dudka, nie pierwszy i nie ostatni zresztą raz.

 5. 5
  --1
  ~ Do Katarzyny
  Środa, 18.09

  Coś za dużo książek radzieckich historyków przyswoiłeś kolego

 6. 6
  +2
  ~ Arc
  Środa, 18.09

  caryca Katarzyna Wielka - i wszystko jasne...

 7. 7
  +1
  ~ szkoda gadać
  Czwartek, 19.09

  ruskie zrobili tylko to co zrobiłoby każde normalne państwo po przegranej wojnie sąsiada i ucieczce rządu i dowództwa. Pretensje i żądania odszkodowawcze należy mieć tylko za masowe morderstwa i prześladowania polskiej ludności. Oczywiście nie chodziło o żadne wyzwalanie czy ochronę ludności ale o możliwie dalekie odsunięcie wroga od swoich granic. Niektórzy durnie polscy nigdy nie pojmą tej prostej i jedynie słusznej strategii ekonomicznie słabego państwa. zajęcie przez Polskę Zaolzia to był dopiero debilizm nie wiadomo czemu miał służyć. Ruski przedłużyli Niemcom drogę do Moskwy o 150-200 km a przecież wiemy że szkopy byli już na przedmieściach Moskwy. Co by było jak by nie wcielili tego obszaru?

 8. 8
  0
  ~ koko
  Czwartek, 19.09

  Przestańcie ciągać malutkie dzieci na te swoje imprezy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.