Środa, 12.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Edyta i Jerzy powiedzieli sobie "Tak" w obecności Prezydenta Wróblewskiego. To pierwszy taki ślub w Elblągu

09.09.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Edyta i Jerzy powiedzieli sobie "Tak" w obecności Prezydenta Wróblewskiego. To pierwszy taki ślub w Elblągu
fot. Majka Brejdak

Edyta Dzieruk i Jerzy Włodarczyk w minioną sobotę (7 września) powiedzieli sobie uroczyste "Tak". To pierwsza para w Elblągu, która przysięgę małżeńską złożyła w obecności prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.

Cieszę się, że mogę uczestniczyć również w takim, tak ważnym dla elblążan wydarzeniu. Młodej parze, chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

- mówi prezydent Witold Wróblewski.

Edyta i Jerzy poznali się cztery lata temu, za sprawą siostry panny młodej. Wtedy połączyło ich uczucie. Teraz stwierdzili, że chcą, aby ich związek wkroczył na nowe tory. Para zawarła związek małżeński w minioną sobotę (7 września), w Ratuszu Staromiejskim.

To dla mnie bardzo ważny dzień. Życiowa rewolucja. W tym wieku, ludzie często mają już ustabilizowane życie, w ich codzienność zakrada się stagnacja. Ja tymczasem wszystko zaczynam od nowa. To jednak przemyślana decyzja. Cieszę się z tego i jestem gotowa na zamianę. Myślę, że to będzie zmiana na lepsze

- przekonuje pani Edyta.

- Znalazłem tę osobę, której szukałem całe życie. To dla mnie niezwykle ważne wydarzenie. Bierzemy ślub na całe życie, chcieliśmy ten nowy rozdział rozpocząć w sposób godny - dodaje pan Jerzy.

Aby nadać swoim zaślubinom jeszcze wyższą rangę, para poprosiła o to, aby uroczystą przysięgę mogli złożyć nie w obecności urzędnika, ale prezydenta Elbląga.

- Obserwowałam, jak to jest w innym miastach, widziałam, że pan Robert Biedroń udzielał takich ślubów w Słupsku, podobnie pani Aleksandra Dulkiewicz w Gdańsku. Pomyślałam czemu nie spróbować u nas. Zwróciliśmy się do pana Prezydent z prośbą o udzielenie nam ślubu. Udało się. To dla nas ważne. Udział pana Prezydenta na pewno dodał znaczenia temu wydarzeniu - mówi szczęśliwa małżonka.

Ślub cywilny polega na zgodnym oświadczeniu woli przez małżonków przed urzędnikiem państwowym, którym jest zwykle kierownik Urzędu Stanu Cywilnego lub wydelegowana przez niego osoba. Rolę urzędnika pełnić może również prezydent. W wielu miastach odbywały się już podobne ceremonie. Teraz dołączył do nich Elbląga. Edyta Dzieruk i Jerzy Włodarczyk to pierwsza para, której ślubu udzielił prezydenta Witold Wróblewski.

To dla nas duży zaszczyt, że włodarz miasta znalazł czas, aby nam udzielić ślubu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że pan Prezydent może takiego ślubu udzielić. Nie miałem jednak pojęcia, że będziemy pierwszą parą

- dodaje pan Jerzy.

Rzeczywiście to nie jest jakaś skomplikowana procedura. W tym przypadku pani zwróciła się z taką prośbą na portalu społecznościowym. Prezydent może, jeśli nie koliduje to z jego obowiązkami, zgodzić się na udział w takiej uroczystości. Tak było tym razem

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Pierwszy ślub udzielony przez Prezydenta Miasta ( zdjęć 24 )
Dodano: 2019-09-09 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Mieszkanka
  Poniedziałek, 09.09

  Wszystkiego dobrego !

 2. 2
  +9
  ~ Hanna
  Poniedziałek, 09.09

  Wszystkiego najlepszego!

 3. 3
  +3
  ~ rambo 11
  Poniedziałek, 09.09

  Kogo to KUŻ.A obchodzi ???

 4. 4
  0
  ~ BODZIO
  Poniedziałek, 09.09

  Tak powinno być ,Pięknie,dostojnie.

 5. 5
  +3
  ~ Prezydentem się bywa,a człowiekiem się jest
  Poniedziałek, 09.09

  Wkrótce Witia,może nawet Papieżem zostanie,a co

 6. 6
  --5
  ~ Mp4
  Poniedziałek, 09.09

  To wielki zaszczyt przysięgać w obecności prezydenta miasta,przecież to pierwszy obywatel Elbląga,normalnie bardzo zazdroszczę że nie miałem takiej okazji.Brawo para młoda,brawo szanowny panie prezydencie Witoldzie Wróblewski.

 7. 7
  --3
  ~ Mp4
  Poniedziałek, 09.09

  To wielki zaszczyt przysięgać w obecności prezydenta miasta,przecież to pierwszy obywatel Elbląga,normalnie bardzo zazdroszczę że nie miałem takiej okazji.Brawo para młoda,brawo szanowny panie prezydencie Witoldzie Wróblewski.

 8. 8
  +1
  ~ Wróbelek elemelek
  Wtorek, 10.09

  Pozdrawiam wszystkiego dobrego na nowej drodze życia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.