Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mapa przestępczości. Elbląg znalazł się przed Olsztynem

09.08.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mapa przestępczości. Elbląg znalazł się przed Olsztynem
Fot. KMP Elbląg/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Elbląg jest drugi, a Olsztyn trzeci, w województwie warmińsko-mazurskim, wśród powiatów z największą liczbę przestępstw. Na czele stawki jest liczący niewiele ponad 33 tys. mieszkańców powiat nidzicki. Tak wynika z danych z pierwszego półrocza 2019 roku opublikowanych właśnie przez GUS.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane odnośnie do przestępstw stwierdzonych przez policję w zakończonych postępowaniach przygotowawczych za I półrocze 2019 r. w 380 powiatach i miastach na prawach powiatu, tworząc mapę przestępczości.

Ogółem w Polsce w tym czasie doszło do 423 455 przestępstw, co daje 110 tego typu zdarzeń na 10 tys. mieszkańców.

Jak wypadają powiaty i miasta na prawach powiatu województwa warmińsko-mazurskiego? Do największej ilości przestępstw w tym roku doszło w powiecie nidzickim (125), a drugim miejscu jest miasto Elbląg (108), a na trzecim Olsztyn (105). W powieci braniewskim doszło do 99 przestępstw na 10 tys. mieszkańców. Na końcu zestawienia znajduje się powiat elbląski (64).

Najbezpieczniejszym wśród wszystkich powiatów jest położony w północnej części województwa podkarpackiego 62-tysieczny powiat kolbuszowski. Tu policja stwierdziła zaledwie 193 przestępstwa. Natomiast w liczącym 84 tys. mieszkańców Nowym Sączu, który jest stolicą Sądecczyzny w południowej Małopolsce, odnotowano 5158 przypadków naruszenia prawa. Jak wynika z danych GUS, 3 930 popełnionych w tym mieście przestępstw miało charakter gospodarczy a 1 144 – kryminalny

- podaje PAP.

W ślad za Nowym Sączem najwięcej przypadków złamania prawa w odniesieniu do liczby mieszkańców policja odnotowała w powiecie kołobrzeskim w woj. zachodniopomorskim, informuje PAP. W tym nadmorskim samorządzie, w którego granicach leżą m.in. Kołobrzeg i Ustronie Morskie, miało miejsce 419 przestępstw na 10 tys. mieszkańców. Kolejne miejsca na liście zajęły leżący na Dolnym Śląsku Wałbrzych (356 przestępstw na 10 tys. mieszkańców) oraz powiat gostyński w Wielkopolsce (350 zdarzeń).

Najmniej przestępstw w odniesieniu do liczby mieszkańców policja stwierdziła w powiatach województwa podkarpackiego. Obok powiatu kolbuszowskiego są to powiaty: rzeszowski (31 przestępstw na 10 tys. mieszkańców), strzyżowski (34), krośnieński (36), przemyski oraz brzozowski (po 40).

Mapę i pełne zestawienie powiatów znajdziemy tutaj.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  Robert Koliński
  Piątek, 09.08

  A na elbląskich forach ludzie piszą, że Elbląg jest we wszystkim za Olsztynem - no jak to?;

 2. 2
  +1
  ~ To prawda
  Piątek, 09.08

  Olsztyn afera za afera a w Elblągu inaczej.

 3. 3
  0
  ~ bluselka
  Piątek, 09.08

  Statystyki sa wynikiem tego co jest policzone. Jak mawia bolek: zbij termometr i nie bedziesz wiedzial, ze masz temperature.

 4. 4
  +3
  ~ mieszkaniec Jaru
  Sobota, 10.08

  nic dziwnego jak ma być inaczej jeżeli nie widać patroli a jeszcze chyba z dwa albo trzy lata temu przyjeżdżali wspomagać z Olsztyna a teraz nie widać dzielnicowego na obchodzie nie mówiąc już o strażnikach miejskich bo to już nic nie robią darmozjady

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.