Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie pojechali z PTTK zwiedzać Aniołowo – zobacz zdjęcia

30.07.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie pojechali z PTTK zwiedzać Aniołowo – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprosił elblążan do wspólnego zwiedzania Aniołowa. – To wieś tematyczna położona w malowniczej okolicy lasów Wysoczyzny Elbląskiej – mówił Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK.
 
W sobotę, 27 lipca, pięćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców naszego miasta pojechała poznać bliżej Aniołowo. - PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej od lat współpracuje ze stowarzyszeniami, Lokalnymi Grupami Działania, instytucjami czy prywatnymi osobami, które działają w Elblągu czy też na terenie powiatu elbląskiego. Nasza współpraca polega na wzajemnym wspieraniu się, pomocy czy promowaniu naszej działalności a wszystko to dla turystów, mieszkańców Elbląga i temu celowi posłużyła „anielska” wyprawa – opowiada Leszek Marcinkowski.
 
Jakie tajemnice skrywa Aniołowo? - Mieszkańcy Aniołowa tworzą swoją „małą ojczyznę” aby była piękna, zasobna i atrakcyjna. Wykorzystują walory wsi, eksponują ciekawą historię obszaru poczty pruskiej, promują nazwę i symbol, którym są anioły – zaznaczył prezes elbląskiego oddziału PTTK. - Aniołowianie mają spore doświadczenie w budowaniu marki wsi tematycznej.
 
 
Od kilku lat organizują Zlot Miłośników Aniołów, który na stałe wszedł w kalendarz imprez w regionie. Tworzą pamiątki z symbolem anioła: ceramiczne, rzeźbiarskie, rękodzielnicze. Wieś słynie z ekologicznej żywności i „anielskich smaków”. Posiada anielską, leśną ścieżkę zdrowia – „Szlak aniołów i urokliwych zakątków”, „Zakątek aniołów” w centrum wsi, skansen maszyn rolniczych, anielski plac zabaw, Galerię Na Płocie, w której prezentowane są prace młodych mieszkańców Aniołowa
 
– podkreślił Leszek Marcinkowski.
 
Spacer po Aniołowie mógł się odbyć w tak ciekawej odsłonie dzięki dzięki członkiniom Stowarzyszenia Na Rzecz Wsi Aniołowo z Haliną Cieślą na czele. - Wiele uśmiechu na twarzach sprawiła legenda w jaki to sposób powstało Aniołowo. Otóż „kiedy Pan Bóg zmęczony trudem tworzenia świata przysnął na chwilę. Wtedy do działania wkroczyły małe aniołki, bawiąc się ziemią, usypywały górki, kopały dołki, tworzyły skrytki” - opowiada Leszek Marcinkowski. - To im wioska zawdzięcza niesamowite położenie i swoją nazwę.
 
 
Spacer po Aniołowie, poprzedzony był wspaniałym poczęstunkiem wpisanym już na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych, czyli „anielskimi ruchańcami” a także smakowitą pajdą chleba ze smalcem. Z pewnością wizyta w Aniołowie przyniosła wiele pozytywnych wrażeń, a także dostarczyła ciekawych inspiracji dla mieszkańców Elbląga i turystów
 
– dodał Leszek Marcinkowski.
 
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Aniołowo,spacer z przewodnikiem. ( zdjęć 191 )
Dodano: 2019-07-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ b0ss
  Środa, 31.07

  BYło się w Aniołowie, kartoszki się zbierało na wyokpokach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.