Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Za jakiś czas mogą występować problemy zaopatrzenia niektórych miast w wodę”. Ten problem będzie dotyczyć Elbląga?

17.07.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Za jakiś czas mogą występować problemy zaopatrzenia niektórych miast w wodę”. Ten problem będzie dotyczyć Elbląga?
Fot. Ryszard Biel
W miejscowości Karczowiska Górne (gm. Gronowo Elbląskie) trwa budowa Stacji Uzdatniania Wody „Szopy”. Miejsce to w znacznym stopniu będzie zaopatrywać nasze miasto w wodę.
 
Obecnie Elbląg w wodę zaopatrują dwie stacje – przy ul. Królewieckiej i przy ul. Malborskiej. Budowę trzeciej Stacji rozpoczęto w kwietniu ubr. - Stacja ta ma zabezpieczyć wodę dla mieszkańców Elbląga. Będzie to podstawowe źródło zasilania, ponieważ są tam duże zasoby wody. Tę stację będziemy traktowali jako główną dla miasta – mówił Ireneusz Leszczyński, kierownik zakładu produkcji wody Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
 
Jak zapewnia Łukasz Szewczyk, inżynier budowy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.
 
Prace potrwają do końca tego roku. Budowa jest zrealizowana w ponad 80 proc. Zostały nam rozruchy technologiczne, czyli uzyskanie parametrów wody zgodnie z ustawą
 
– mówił.
 
Dlaczego ta Stacja jest ważna dla Elbląga? - To bardzo duże źródło wody. Pozostałe ujęcia nie mają takich zdolności zasobowych wody – stwierdził Ireneusz Leszczyński. - Na Królewieckiej na podobną produkcję wody pracuje 36 studni, w Stacji na Malborskiej – 9 studni. W Stacji „Szopy” wystarczą 4 studnie, które dadzą tyle samo wody, co pozostałe stacje. Wszystkie stacje charakteryzują się podobnymi technologiami, bo podobne są ujęcia wody, czyli studnie głębinowe, gdzie cały rok są takie same parametry jakościowe i temperaturowe.
 
Podczas budowy Stacji „Szopy” wykonawca nie natrafił, jak na razie, na żadne przeszkody. - Mieścimy się w zapisach harmonogramu. Nie natrafiliśmy na nic, co opóźniałoby pracę, ani na źle warunki atmosferyczne, które by ją uniemożliwiły – dodał Łukasz Szewczyk. - Wszystko idzie zgodnie z planem.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaznaczył, że nie wyobraża sobie, aby jakiekolwiek ujęcie wody mogło w jakiś sposób pogorszyć stan wody w Elblągu.
 
W tej chwili w Polsce, a w zasadzie w całej Europie jest tendencja obniżającego się lustra wody. Za jakiś czas mogą występować problemy zaopatrzenia niektórych miast w wodę. Stacja Uzdatniania Wody „Szopy” jest na ukończeniu. Jest ona przygotowana tak, abyśmy mieli w pełni zabezpieczenie dla Elbląga w dobrą jakości wodę. To spowoduje, że nie będziemy, jak w niektórych miastach, wyłączali wody na pewien czas, a beczkowozy będą zabezpieczać mieszkańców
 
– mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
 
W przyszłym roku wodociągi będą obchodzić 150-lecie istnienia. - To dobra inwestycja, by to uczcić – dodał Prezydent Elbląga. - Zależy mi też na tym, by znalazły się środki z Narodowego Funduszu, abyśmy mogli zmodernizować stacje oczyszczania ścieków.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Szopy budowa stacji uzdatniania wody ( zdjęć 56 )
Dodano: 2019-07-17 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Gagatek
  Środa, 17.07

  Nakręcanie społeczeństwa po przyszłe podwyżki wody. Wkręcanie kitu o niedoborach, które będzie służyło umieszczeniu wody wśród towarów "luksusowych" i "odpowiednim" jej opodatkowaniu. Kolejny sposób (obok pseudo ekologii itp...) na okradanie uczciwych ludzi.....

 2. 2
  +2
  ~ Adf
  Środa, 17.07

  a czy wiadomo w jakich regionach miasta popłynie woda z tego ujęcia?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.