Sobota, 19.10.2019, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Gdański najazd na Elbląg!

10.07.2019, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Gdański najazd na Elbląg!
fot. arch. Garnizonu Gdańskiego/K&A FotoArt

W odróżnieniu od tzw. Małego Napadu (wrzesień 1577), ta wizyta będzie edukacyjna i pokojowa. W najbliższą niedzielę, 14 lipca, zapraszamy na dziedziniec elbląskiego muzeum na gościnny pokaz grupy rekonstrukcyjnej Garnizonu Gdańskiego.

Elblążan i gości zapraszamy na godzinę 12, kiedy to rozpocznie się trzygodzinny, gościnny pokaz trójmiejskiej grupy rekonstrukcyjnej zajmującej się odtwórstwem m.in. XVIII wieku – Garnizonu Gdańskiego. Grupa ta zajmuje się badaniem, odtwarzaniem i popularyzowaniem historii północnej Polski z czasów od XVII po XIX wiek. Specjalizują się w odtwarzaniu dawnych wojskowych jednostek miejskich, marynarzy, rzemieślników, mieszczan, szczególnie wielkich miast Prus Królewskich. Podczas tego typu  pokazów można zapoznać się z tajnikami dawnej musztry, uzbrojenia, mody, krawiectwa, chirurgii, kuchni i wielu innych aspektów życia codziennego. Widzowie często sami mogą stać się częścią pokazu, za każdym razem prowadzonego z humorem i dbałością o szczegóły.

Godzina 12-15, niedziela 14 lipca -  zapraszamy na spotkanie z XVIII wiekiem w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Wstęp na pokaz - bezpłatny.

 

 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ srtdghj
  Czwartek, 11.07

  Nowy dyrektor muzeum i już takie atrakcje :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.